Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Piotr_ 20:39, 30 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Ty to zawsze szalejesz nawet w zimie
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
jankosia 20:51, 30 sty 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
U mojej babci na działce też się załatwiało swoje potrzeby w kompostowniku, a jak sąsiad był na działce to wtedy w szklarni. U siebie nie stosuję takich ulepszaczy Jednak co do tego, że obornik to też kupa i że niby to to samo co ludzka to się nie zgodzę. Wolno kompostować wszystkie odchody zwierząt ale roślinożernych - chodzi o przenoszenie pasożytów. W końcu nigdy nie wiadomo czy nawet samemu się nie nosi jakiegoś dziadostwa. A jak mocz jest zdrowy to ponoć i na cerę dobrze robi
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
yolka 21:01, 30 sty 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Urynoterapia ogrodowa. Ja w kompościk od dawna, ale dlatego że nie chce mi się wchodzic do domu jak zajeta jestem w ogrodzie.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Mala_Mi 21:28, 30 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jankosia masz rację.... ja tylko napisałam, że jak dla kogoś mocz jest obrzydliwy to obornik też nie jet ze złota, a z odchodów świnek, koni, krówek, owiec, drobiu, królików czy nietoperzy Na pewno warzyw moczem też bym nie podlała, ale mocz w kompoście już by mi nie przeszkadzał tzn nie uruchamiał wyobraźni. Dywagacje wzięły się stąd, czy jak pampers jest lekko obsikany, to czy mocz dziecka może stanowić niebezpieczeństwo dla roślin. Okazuje, że nie będzie stanowił problemu i nie muszę marnować nowych pampersów, a wystarczy, że wykorzystam takie ciutkę użyte.. Donice mam wielkie i skrzynek balkonowych też sporo.. Zamiast marnować pampersy nowe lepiej kupić hydrożel (drogi ale do kupienia)... ale jak już zrobię recykling to: mniej odpadów na śmieci, więcej kasy w kieszeni (nie trzeba kupować hydrożelu, albo lać wody). A główny powód to mi się nie chce podlewać codziennie doniczek na zewnątrz, a jak kupały to i 2 razy.

Ale myślę że temat ciekawy i lepszy niż oklepane tematy w martwym okresie... nie musimy stosować ale warto wiedzieć
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
jankosia 22:09, 30 sty 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Aniu, ja to należę do tych co się nie brzydzą Teraz jak przywożę koński obornik to on mi pachnie, bo wiem ile to dobra. Jak byłam mała to bałam się babcinych kompostowników, a teraz? Boże! Jak ten kompost pięknie pachnie Ma on kurczę taki zapach życia... Zagalopowałam się chyba
Ja nie mam niestety pampersów już a może jeszcze Miłego wieczoru
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Mala_Mi 22:18, 30 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Monika
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 22:22, 30 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Myślalam, źe po pampersie nic mnie nie zaskoczy zasskoczył lekko użyty pampers


Nie ukrywam, że u Ciebie zawsze ciekawe, edukacyjne tematy....
I załamujesz mnie rozmiarem kiku-shidare.mjak myslisz można jej ograniczać koronę?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
mira 22:48, 30 sty 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jak zobaczyłam że o pampersach mowa to szukam i szukam o co chodzi - dobrze że dałas instrukcję - z otwartym dziubem to czytam - jak się sprawdzi opatentuj zwłaszcza te lekko zużyte
idę zobaczyć czy nie ma w domu jakiego pampersa bo ciekawa jestem nigdy nie badałam składu

myślenie idzie Ci to wynajdź coś na ślimaki
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Sebek 22:57, 30 sty 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mala_Mi napisał(a)


to luźne tłumaczenie z artykułu podanego przez Renię

"Mocz ludzki - Brzmi obrzydliwe, ale mocz jest uważany za sterylny, jeśli pochodzi od zdrowego i wolnego od wirusów i infekcji człowieka. Posiada dużo azotu, mocznik zawiera więcej fosforu i potasu niż wiele nawozów, które kupujemy w sklepie! Jeśli pomidory, które były nawożone siusiami działaja Ci na "nerwy", spróbuj go kompostować. Dobry stosunek moczu do wody wynosi 1: 8. Można kubek moczu wlać do 8 kubków wody w plastikowym wiaderku i używać na zewnątrz do nawożenia roślin. Wlać 2 kubki na obwodzie każdej małej roślin. Dla średnich dodać 4 kubki a duże rośliny zasługują na dobrych 6 kubków osobistego wywaru."


Tego może nie będę robić, ale przyznacie mi rację, że najpiękniejsza trawa zawsze jest tam, gdzie suczka bądź inne zwierzę zostawi swój ślad
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mala_Mi 23:11, 30 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sebek mocz psa wypala trawę bo nierozcienczony. Ale potem trawa jest tu bujna i dorodna.

Mira ślimaki to trudny przeciwnik... ale czasami od głupot wpada się na genialny pomysł.

Marzena wiśnie nie lubią cięcia. ... ale swoja podcinam bo atakuje wszystko... jest chora więc nie narzekam moze jeszcze pociągnie. Po takiej zimie bedzie zjawiskowa.

Pisze juz z telefona.... ide spać moze cos na slimaki sie przyśni.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies