Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

gierczusia 12:56, 01 mar 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Anekkkk ten projekt . Normalnie szczena mi opadła .. Bardzo jestem ciekawa jak wyjdzie ale ie wiem ,czemu się tak napalam , skoro wiadomo ,że wyjdzie jak zwykle ślicznie

O zdrówko dbaj , bo czytam ,że niedomagasz

Ściskam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Kacha123 13:01, 01 mar 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Aniu, pomożesz? Kiedy mogę posadzić kupione hortensje?
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Kasya 13:07, 01 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
Jestem pod wrażeniem starannie wykonanego projektu
I mam nadzieje ze zdjęcia z realizacji bedą
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mala_Mi 13:08, 01 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Madzenka napisał(a)
Aniu lubie twoje łączki krokusowe. Ty mnie zarziłaś chorobą krokusową jesienią muszę sobie zasadzić wielkokwiatowe. Gdy patrzę jak w doniczce cudownie wyglądają to marzą mi się takie w zwirku. Czy masz jakieś sprawdzone wielkokwiatowe odmiany ?


Wielkokwiatowe moje ulubione to białe Jeanne d`Arc i paskowane Pickwiwick. Są naprawdę duże i dostojne. Poniżej foto, ale zeszłoroczne.


A to jużtegoroczne. Pierwsze krokusy są zawsze żółte Dobrze, że lubię ten kolor..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:32, 01 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kacha123 napisał(a)
Aniu, pomożesz? Kiedy mogę posadzić kupione hortensje?

Odp. u Ciebie.. wszytko zależy od wielu czynników.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
baraga1904 13:35, 01 mar 2015


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...Aniu, Pickwiki i Joannę tez mam ale one są późniejsze?
...zdrowia życzę
Kacha123 13:38, 01 mar 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Dzięki Aniu. Wstrzymuję się, by później nie żałować!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Kasya 13:47, 01 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
Dla mnie krokusy to krokusy.... Nie wiedziałam ze są jakieś wielkokwiatowe
Ciekawe co wyrośnie z moich cebulek
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mala_Mi 14:41, 01 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kochani hurtem i na szybko..... jestem z lekka do niczego, wiec i robota idzie jak krew z nosa.. muszę nadrobić zaległości, wiec szybciutko pograndzę u siebie i na kominki nie polazę..

Magda 70 - wielkokwatowe krokusy kwitną zawsze dużo później, drobnica już kwitnie, a wielkokwatowe pokazały dopiero listki z ziemi. Warto mieć i takie i takie.. dłużej się cieszymy krokusami.

Łukasz - metrowa rabata będzie wystarczająca na rząd piwonii i trochę wypełniaczy, poszerzyć zawsze się da, a zanim piwonie nie rozrosną się, to będzie tylko plac do pielenia. Rabata ok. 18m2 to nie jest tak mało
Jakby lilie były niebieskie to na pewno by tu były, ale takich nie ma.. postawiłam na jeżówki, kwitną dłużej niż lilie. I nie maja badyli do ukrycia, co mam miejsce w liliach. Rabata pod oknem i tarasem.. tu nie może być niczego co będzie zgrzytać.
Przywrotnik dla mnie jest rośliną taką co się bardzo lubi i bardzo nie lubi. Wolę trawki.. kolorystyka będzie podobna, a nie będzie okresu, że się wykłada lub jest ścięte i odrasta. Na rabacie tej najważniejszy jest wypełniacz... i będzie nim sesleria. A reszta by było po mojemu

Kształt rabaty wyjdzie w praniu... na papierze mi nie idzie, wolę w realu...bo papier wszytko przyjmie Może się okażę, że Jadnak magnolia wyląduje samotnie, jak wyrzut sumienia..

Agnieszka Jurajska - kolory rabaty nie Twoje Ale jak ci się znudzą Twoje kolory to możesz przyjść do mnie Przynajmniej będzie te czego u Ciebie nie ma

Agnieszka B - u nas jeszcze nie pora na bratki... w sklepach, bazarku jeszcze nie sprzedają.. ale wpadły w łapy to wzięłam.

Ela - to jesteś lepsza, bo ja u Ciebie dawno nie byłam.. ale znając życie to 90% na bieżąco też mam. Zdechlak pozdrawia zdechlaka.. kurujemy się bo jeszcze jedno ochłodzenie i liczę na wiosnę.

Renia - nie śmiać się z mojego projekta.. ale i tak lepszy niż Garden Puzle czy jakieś tam inne dziwaki.. co proporcji nie trzymają.. tu chodziło o wymiar rabaty, wiec mój program do pracy zawodowej się nadaje do takich celów. Przy okazji wrzuciłam roślinki.

Aniu Monte - ja jeszcze długo nie wyjdę dłubać do ogrodu.... bo praca i zdrowie... nowa rabata to są plany.. róże i piwonie najwyżej zadołuję w doniczkach w warzywniaku

Wiunia - ja tylko godzinę opryskałam miedzianem to co miało ślady choroby w poprzednim roku (gdyby nie róże, to nie pryskałabym) i pobieliłam drzewka.. nie ma paniki, zdążymy jeszcze podziałać. Będzie cieplej to robota idzie też szybciej

Kitek - jak trzeci raz przeziębię zapalenie oskrzeli, to skończę chyba dożywotnio w ogródku.. takim innym i kfiotki od dołu będę oglądać. Zresztą patrząc na rodzinę najbliższą to zarosnę zielskiem i pies z kulawą nogą nie przyjdzie.. Wiec wolę się wykurować

Renia - człek bez internetu miał mniejszą listę chciejstw

Krokusy od Hanusi chociaż nie żółte też są pionierami, ale to tatrzańskie więc muszą być twarde
Patrzę za okno i widzę, że pogoda się psuje

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Karol99 14:42, 01 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Niestety. Zapowiadają ochłodzenie od tego tygodnia, a bylo już tak fajnie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies