Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 15:56, 01 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Acha.. niby nie ma przymrozków.. temperatury dodatnie całą dobę.
Taki miałam len, ale się pokładł, więc ucięłam suche badyle


Niestety jak były suche badyle len miał się dobrze, po ścięciu zielone szlag trafił... Odbije od korzenia.. mam nadzieję..
Po cholerę było się spieszyć???

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Urszulla 16:35, 01 mar 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
właśnie Aniu, chyba to suche jest roślinom potrzebne, z trawami chyba też tak się sprawa ma macham niedzielnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gabriela 17:20, 01 mar 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ja niczego jeszcze nie tknęłam w ogrodzie i nie mam absolutnie żadnych wyrzutów sumienia. Jest przełom lutego i marca - gdzie się spieszyć?
Tak jak Ty, nie będę najpierwsza w całej wsi, zresztą z tego co widzę, to nikt u mnie nie jest.
Mój ogród wygląda teraz najgorzej, nawet zieleń wieczniezielonych jakaś taka "niezielona". w dodatku upiększają go kopczyki krecie, bez szans na rozgrabienie, bo mokro okrutnie. No ale jest przełom lutego i marca i to chyba normalne, nie?
A kotki leszczynowe, przebiśniegi i krokusiki i tak cieszą w chaszczach.
Ubawiłaś mnie stwierdzeniem, żę po śmierci trawa Cię zarośnie, a jak tak mam z ogrodem - że jak mnie nie będzie, albo nie będę mogła, to... no właśnie co wtedy?.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
kasiek 18:24, 01 mar 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ale masz piękne łany krokusów....
Czytam o Twoich perypetiach wiosennej roboty i tak sobie myslę że w tych nielicznych chwilach jak te, ciesze się że mam niewielki ogród... Pewnie że marzeniem jest areał taki jak u Ciebie ale ja chyba nie dałabym rady, zwłaszcza fizycznie. A jak cos mam niedokończone to szlag mnie trafia... tak więc idealne rozwiązanie to zachwycanie sie oogrodowym rozmachem u siebie a praca w ogrodzie u siebie
Pozdrawiam
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
monteverde 18:30, 01 mar 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mala_Mi napisał(a)
Acha.. niby nie ma przymrozków.. temperatury dodatnie całą dobę.
Taki miałam len, ale się pokładł, więc ucięłam suche badyle


Niestety jak były suche badyle len miał się dobrze, po ścięciu zielone szlag trafił... Odbije od korzenia.. mam nadzieję..
Po cholerę było się spieszyć???

Ja Aniu poszłam za Twoim przykładem i do zielonego też ciachnęłam, ale jeszcze nic nie uschło i oby nie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 18:34, 01 mar 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ja może w tym tygodniu popryskam bo w tamtym padało i dobrze że się wstrzymałam , masz rację zdążymycosik krokusów u mnie nie widać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mysza 18:50, 01 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
U mnie też już pada.

Piękne krokusiki, bratki i donice

Zdrówka kochana i pod kołderką się wygrzewaj
____________________
Gosia
Kindzia 19:54, 01 mar 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
My się z Promanalem pospieszyliśmy i następnego dnia deszcz zmył, a nie zapowiadali...teraz się z Miedzianem nie spieszę.

Pozdrówka

P.S. Miałaś czkawę w piątek? Gadałyśmy o Tobie z Kasią z Zielonej
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Madzenka 19:57, 01 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ruby Giant piszesz, zapamiętam. Wygladają jak te moje w doniczkach, są niemal fioletowe i olbrzymy.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 20:33, 01 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Madżen - Ruby Giant są małe, olbrzymy Twoje wyglądają mi na Purpureus Grandiflorus

Kindzia - miałam tylko nie pamiętam czy to był piątek

Mysza - na kołderkę nie mogę sobie pozwolić..

Aniu Monte - może masz tylko wielkokwiatowe.. one są późne .. nawet u mnie miejscami niektóre wylazły na 1 cm.

Kasiek - też chciałabym mieć na tip-top ale jak się nie da.. to się nie da.. głowy sobie nie urwę Na uporządkowane więc sobie zaglądam do innych ogrodów

Gabriela - nie mam najmniejszych złudzeń, że jak mnie braknie to w ogrodzie nikt nic nie zrobi.. eMuś może trawę skosić.. synuś nawet nie wie co ja mam w ogrodzie.. i niestety ale w ziemi norać to nie będzie.. Ogród mam dla siebie.. póki żuję i mam siłę w nim grzebać. A po nas choćby potop ...

Ula - z trawami chyba też tak jest.. kołderka na zimę jest potrzebna i już
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies