Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Bogdzia 16:05, 10 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
asc napisał(a)

Dlatego fajnie, że sezon tulipanowy możemy mieć przedłużony u Ciebie Pokazuj.. i nie marudż jak stara baba

Jupi, jupi .. kolejny ptaszek do kolekcji.... tylko w domu a nie w ogrodzie.. i czy mogę to zaliczyć do ptaków w ogrodzie?


No chyba był w ogrodzie więc możesz ale że on taki śmiały może byc to bym nie pomyslała choc gniazda czesto zakłada w pobliżu ludzi . U mnie miał pod wiatą i na belce przy wejściu do domu. Właściwie w odwrotnej kolejnosci bo pod wiatę przeniósł sie w następnym roku jak belkę podbitka zasłoniła, ale zeby do mieszkania w odwiedziny , niesamowite.Nie fotografuję nawet tulipków tak jestem na nie zła za to opóźnienie zresztą jak zakwitły w upały to i już przekwitają . Czekam ze sie poprawią w przyszłym sezonie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 18:44, 10 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Anula buziam moje rodki zaczynają kwitnąć huuuura
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
JulkAd 19:19, 10 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Aniu zapracowana i zabiegana jak zwykle jesteś...czytam, że szukasz czegoś eko na mszyce....mi Anita poleciła coś takiego...może skorzystasz?....

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2036-ogrodek-anity?page=39
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
weronika77 20:14, 10 maj 2013


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Aniu, dziękuję za floksy kanadyjskie. Zakwitły, co za przyjemność.
Podziwiałam Twoje hosty ekspresowe i cała resztę. Przyglądałam się tulipanom, bo pamiętam, że nie wyrażałaś się za dobrze o ROCOCO lub o ICE CREAM? Które to, bo moim się przyglądam, i też nie poznaję. Buziaki za Twoją roślinkę.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
MarekW 20:17, 10 maj 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Aniu pierwsza trzykrotka od Ciebie zaczyna nieśmiało kwitnąć i będzie mocno różowa a takiej nie miałem Dzięki wielkie zobaczymy jakie będą naparstnice
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Mala_Mi 22:35, 10 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Troszkę do was pozaglądałam, ale ciągle się wiesza forum.. pora iść spać...
Wieczorkiem poszłam posadzić dalie, bo zaschły się na amen... ale coś tam kiełkują....
Normalnie bym posadziła gdzie miejsce, a tak .... kolor nie pasuje, albo coś innego.. pomysł jedne .. Przekopuję wzytkie różowe i fioletowe chryzantemy i astry.. wielkie bryły to wytaszczenia przez dżungle.. nic nie podeptać..miałam czystą bluzkę.... miałam... ciągnę te kartony z bulwami dalii, worek ziemi.. i olśnienie.. będzie za mało słońca, dziubię i kaleczę korzenie choinek.. .. olśnienie tu można posadzić hosty.. i niech siedzą.. najlepsza hosta od Irenki, bo dużą to chociaż będzie ja widać..
Zostawiam dół.... hosta poczeka.. trzeba dalie... wykopane chryzantemy schną.. ale niech czekają.. szukam gdzie te dalie... Mam kolejne miejsce, ale pasuje wykopać szłwię bo dla niej za mokro i za ciemno.... i nie pasi.. przy okazji lilie.. bo też ich nie widać... biegam z liliami.. udało się przesadzić, a już jedna z dziecmi duża..
Przesadzić szałwie trzeba zrobić miejsce pod przesadzonymi różami... wyznaczam linię kancikowania (M się cieszy, że będzie łatwiej kosić.. na szybko przesadzaliśmy róże i szmaragdy wiec dziura w ziemi .. i tyle.. reszta pobojowisko..
Wiec odmierzam na szybko teren do zdarcia darni i zakancikowania... ale szkoda darni, bo jak poprzenosiłam porzeczkę i agrest to w warzywniaku (przyszłym.. kiedyś tam.. ale myśle że za rok.. ) pasuje dziury uzupełnić trawą.. wiec uzupełniam.. krzywo, ale zawsze to lepiej niż takie placki... które zaraz zarosną zielskiem...

Szałwia przesadzona (za blisko róż.. za rok poszerzę rabatę i przesadzę, ale teraz nie mam czasu), dodatkowo przeniosłam szałwię przekopaną z wsiowego jak stawialiśmy szklarnię..... szałwai uporządkowan, kancik powiedzmy że równy....
lilie przeniesione, dziura pod hostę jest ... posadzone inne dalie... a te od których sie zaczęło leżą na trawniku bo nie miałam siły tych kartonów już schować..

Tak po krótce jak wygląda przerzucanie wojsk.. czyli prawa flanka na lewą flankę....

Efekt.. mniej zrobione niż planowane, bałagan za to większy Przy okazji z wykopanych cebul spod szklarnii .. z powrotem znalazłam im lokum i już w ziemi..
Po ciemku przypomniałam że chryzantemy i astry leżą wykopane ... wiec po ciemku dołowałam ..w warzywniku którego nie będzie... koszmar.. ledwo żyję, efektów brak.

Chyba połowę wyciepię z tego mego ogrodu.... część już wyciepałam... mam jeszcze żółte chabry giganty.... dam ale nie pocztą bo to olbrzymy są... odbiór osobisty.. mi w sezonie sięgają pod pachy...


To wyciepałam i nie pytałam kto chce.. wydłubywałem z tego tojeść orszelinowatą.... już potrafię rozróżnić Masakra... dłubałam jak głupia... aż mi tojeść padła.. ale patrzę że dziś sie zbiera i podnosi do życia.... ta żółta tojesć fajna, ale na kwietne łany... dzikie puszczenie ..... kwitła długo... jesienią byłą pięknie wybarwiona.. ale zarastała wszytko i się rozsiewała.. postanowiłam BRAK SENTYMENTÓW.


Cieszę się, że moje chabazie Wam rosną Ja też się cieszę, że to co dostałam jako prezent rośnie.. czekam na żółte liliowce majowe ...
Chyba wszytko mi rośnie co dostałam od Was
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
JulkAd 22:42, 10 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
A ja tak nieśmiało zapytam co z gadułą (rozplenicą), która się u Ciebie rozrosła i na którą po cichutku liczę....buziam tez na dobranoc, bo mnie też błąd co chwilę wyskakuje, aż mnie... nie powiem co się robi
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
butterfly 22:45, 10 maj 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Przerzucanie wojsk - dobre

W moim ogrodzie jeszcze nie mam tak ale czasem tak wygląda moje sprzątanie w domu...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Mala_Mi 22:48, 10 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jak obiecałam to dam Julka wyślę, ale w tym tygodniu nie miałam szans .... na samochód.. a na pocztę mam ponad 3 km... Jedno auto zaliczyło zgon.... a drugie w robocie
Zapisałam sobie wszytko co komu ... i jak tylko dorwę się do auta to wyśle... gorzej bo truskawki mam wysłać ,a już kwitną i owocują Trawa jeszcze się da włożyć do pudełka Dostaniesz podchowaną .... a już ładnie ruszyła U mnie glina, wiec jak wykopię to ta bryła będzie się trzymać solidnie... Nie uschnie w transporcie.... a tak obłożę by nie przewalała sie w pudełku Trochę się przez internet kupowało

Myk spać..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sebek 22:54, 10 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z tym ogrodem to jakoś znam Zaplanujesz przesadzić jedno, a w efekcie pół ogrodu rozwalone Z daliami jestem sprytny, bo mam dla nich specjalną rabatę pod garażem Tylko kłącza się mi pomieszały i będzie zgrzyt.,....no ale trudno
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies