Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Moje spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Moje spełnione marzenie

dajana 09:59, 28 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Dorciu telepatia mnie zmusiła do zalogowania na forum i chyba te miłe słowa tęsknoty .Jestem choć na chwilę ,reszta u mnie .Całuję cię serdecznie i obiecuje niebawem powrót .Miłego tygodnia .Podziwiam twoje śliczne trawy !
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dorkow0 14:33, 29 paź 2014


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witajcie...
Pogoda mglista... Dosyć chłodno... Na spacer w ogrodzie trzeba się ciepło ubrać...
Zapraszam serdecznie... W czapkach, kurtkach, rękawiczkach... Na mglisty ogród... O słońcu dziś, tylko mogę pomarzyć...

Aniu, cieszy mnie, że podoba Ci się ogród...

Danusiu... No, telepatii trzeba było, żeby Cię ściągnąć do nas... Ale ważne, że jesteś i też się stęskniłaś...

____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
dorkow0 12:06, 04 lis 2014


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
To ja dalej ze sobą pokonwersuję...
Ogród u schyłku jesieni, albo w jej pełnym rozkwicie, jeszcze jest piękny... Szkoda, że tak szybko mija w nim czas... Jak w kalejdoskopie... Jak miałam naście lat, wszystko takie powolne było, tak czas stał w miejscu... Czasem bym chciała, żeby to spojrzenie na świat wróciło...
Plany ogrodowe mam, jak pewnie każdy, zmiany szykuję na nowej rabacie... Myślę o połączeniu Traw, przede wszystkim odmian Miskantów z Różami... Inne rośliny też będą, iglaki też będą... Ale chciałabym, żeby to zestawienie wybijało się na główny plan...
Doniczkowce pochowane, mam nadzieję, że spokojnie przezimują w piwnicy...
Z roku na rok, mam ich co raz mniej... I tak już chyba zostanie...
Listopad, to czas nostalgii, zadumy... Oby był dalej tak piękny, jak jest teraz...
Ostatnia fotka z października...



____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
anka_ 13:34, 04 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
To ja w tej konwersacji nie będę przeszkadzać. Usiądę cichutko na ławeczce

No dobra- tylko jedno małe pytanko- czy u ciebie Dorotko koty zjadają trawy- te ozdobne? Bo moje zjadły prawie całą Graziellę- musiałam ją ogrodzić.
A ogród wspaniały. Ach jak ja zazdroszczę tych dojrzałych nasadzeń.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
dorkow0 14:24, 04 lis 2014


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Aniu, no przecież, że przeszkadzaj... Nawet gadanie ze sobą potrafi zmęczyć...
A co do Traw, to jest jedna, której czubki są zjedzone, dosyć miękka jest, ale nazwa mi uciekła... Reszta rośnie nienaruszona...
Nie ma czego zazdrościć, lata lecą to i nasadzenia się starzeją...
Ale zjadły Ci Miskanta, koty...?
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
anka_ 14:56, 04 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Tak Dorotko, zeżarły do samej ziemi. Wprawdzie to był tegoroczny zakup, ale taka wypasiona sadzonka. Nawet miała ochotę zakwitnąć. Na szczęście jak ogrodziłam to zaczęła odbijać. Kupiłam też inne trawki, ale tamte moim kotom nie smakują- tylko Graziella trafiła w ich kulinarny gust. No, kiedyś tak zżerały Red Barona, ale ten padł.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
malgocha1960 17:42, 18 lis 2014


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Dorotko,piekne zdjęcia jesieni,zwłaszcza z kubkiem na stole pełnym liści.Jak tu przetrwać do wiosny kiedy taka niemoc ogarnia,nie mam ani siły ani chęci na nic zupełnie.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
wiunia 20:01, 19 lis 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Dorotko mimo jesieni i nostalgiczych nastrojów u Ciebie tak pięknie i nastrojowo
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Gosiniak 10:31, 02 gru 2014


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Masz zaczarowany ogród, taki tajemniczy. Fajnie że szykują się zmiany, to przecież my ogrodnicy lubimy robić najbardziej- udoskonalać już doskonałe ogródki....hihihi
W sprawie podżerania trawek przez koty to u mnie sztuk 2 uwielbiają hakone, ale nie żeby tak do gołej ziemi, troszkę skubią sobie, bez żadnych strat.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
dorkow0 12:51, 04 gru 2014


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Małgosiu, wiem o czym piszesz, sama mam ciężkie dni, ale wszystkiego na aurę zwalić się nie da...
Poprawy nastroju i lepszego czasu Ci życzę...
Sobie zresztą też...
Ale od czego wspomnienia... Ogród latem prezentował się nieźle, a wiosna była chyba jeszcze ładniejsza...





Wioletko, nastrój diabli wzięli, za oknem zimno i bez śniegu... W ogrodzie nic nie zrobiłam przed zimą... Ciut się pochorowałam i wyjść z tego nie mogę...
Serdeczności zostawiam...
Choć nie jestem tu często, to jednak pamiętam...





Gosiu, poprawa ogrodów, to już zamiłowanie do grzebania w ziemi i ciągle nowe plany nasadzeń... Choć u mnie jest sporo miejsca i zmiany są nieodzowne... Ogród rośnie, trzeba co nieco przycinać, powstaje wtedy nowe miejsce, do zagospodarowania... A i nowe odmiany też gdzieś trzeba posadzić, a nowe trawy kuszą... I tak już chyba zostanie... Choć jeszcze niedawno mówiłam, że rabaty skończone i nic już powiększać nie będę... Akurat...






Dobrych dni Wam życzę, spokojnego czasu, zdrowia i miłych wspomnień ogrodowych...
Do następnego razu...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies