Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Moje spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Moje spełnione marzenie

dorkow0 11:10, 22 paź 2014


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Agnieszko, witam Cię serdecznie...
Skalniak ma trzy lata, tak około, dlatego zawsze mówię o nim nowy...
Miejsca u mnie sporo, to różne nasadzenia mogą być...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
Milka 12:36, 22 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorotko, ja już bez traw nie wyobrażam sobie ogrodu w mojej dalekiej perspektywie widzę ogród cisowo-hortkowo-trawiasty, też może być piękny
Za skalniakami nie przepadam, obecnie goździki i żagwiny go zarosły, z czego się cieszę, pozdrawiam ciepło
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
malgocha1960 12:42, 22 paź 2014


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Dorotko,mam ten sam problem z komponowaniem traw.Na zdjęciach u kogoś wszystko podoba mi się,a jak patrzę na swoje rabaty to od razu wszystko bym przesadzała,ale najzwyczajniej w świecie już mi się nic nie chce.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
dorkow0 12:47, 22 paź 2014


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Irenko, witaj...
Skalniak zajmuje niewielki fragment ogrodu, a ja lubię te małe roślinki, ich różnorodność jest niesamowita... A zwłaszcza Rojniki mnie urzekły i dla nich co jakiś czas dokładam kamieni i ziemi... To płaskie założenie, gdzieś tam kamienie wystają, większe, mniejsze... Nie lubię takich usypanych górek z kamieniami...
A u mnie też Trawy i też mam nadzieję, że nowa rabata nimi zarośnie... Posadziłam już na niej Rozplenice i Miskanty...

Małgosiu, witaj...
Troszkę zaczynam ogarniać temat sadzenia Traw, ale jeszcze mi daleko, do doskonałości...
A z przesadzaniem też mi się nie chce, choć czasem muszę, bo nie ma wyjścia....
Ale Trawy będą już u mnie w dużych ilościach... Nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu... I znowu będę się pozbywać roślin...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
Richie 20:36, 22 paź 2014


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Dorotko, jesień pięknymi kolorami zagościła u Ciebie a kompozycje z trawami zachwycają, ja sam nabrałem do nich większego szacunku i przekonania bo są niezawodnym i dekoracyjnym elementem w ogrodzie.
Pozdrawiam
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
dorkow0 21:03, 22 paź 2014


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Dziękuję Ryśku...
Jesień w tym roku pięknie się prezentuje, taki rok dla niej wyjątkowy...
A Trawy, tak, też je cenię, właśnie za bezproblemowość, spory wybór odmian, pasujący, praktycznie w każde miejsce... I ten niesamowity szum, nawet przy delikatnym wietrze... Nie mam wody w ogrodzie, więc tym bardziej doceniam ich urok...
Pozdrawiam również...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
wiunia 23:07, 22 paź 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Dorotko piękne jesienne widoczki pokazujesz jak ja lubię takie oglądać! U mnie też co chwila jakieś porządki w ogrodzie tylko już nic nie dosadzam od dwóch tygodni, bo mi eMuś "kranik" z kasą kazał zakręcić, bo - cytuję... niedługo mrozik będzie i rozsadzi jak nie zakręcisz... więc zakręciłam
Oby do wiosny!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Janina 09:25, 23 paź 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Trawy dają niesamowity klimat lekkość i fajnie szumią. W tym roku pięknie też kwitną. Ja w maju sadziłam ML były malutki i tak mi urosły i nawet zakwitły. Jestem w szoku.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
dorkow0 09:55, 23 paź 2014


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Dziękuję za tak miłe odwiedziny, cieszy to niesamowicie...
Dziś znowu dzień domowy, bo pada deszcz, zimno się zrobiło...
Jeszcze sporo pracy w ogrodzie, ale nic nie okrywałam, myślę, że jeszcze czas... Nawet jak nadejdą przymrozki, to i tak będzie czas na zabezpieczenie roślin...
Zapraszam do ciepłego ogrodu, ze słońcem... Bo takie już w tym sezonie tylko na fotkach będziemy oglądać... Kończy się piękny sezon ogrodowy, kończy się piękna jesień...
Czas będzie na nowe plany, co zmienić, co dosadzić, co dokupić...




Wioluś, witam Cię serdecznie...
Jesienny ogród jest piękny, zwłaszcza Trawy, dodają mu i uroku i klimatu... A, że nie bardzo lubię takie poukładane rabaty u siebie, to staram się łączyć ład z nieuporządkowaniem...
U mnie kranik też zakręcony, bo przecież, że mróz by rozsadził...
Buziaki dla Ciebie...

Janino, witaj... Jakże się cieszę, że o mnie pamiętasz...
Ta szybkość z jaką rosną niektóre Trawy też mnie zadziwia... Choć akurat mi to nie przeszkadza, bo najwięcej mam Miskantów, Rozplenic, a te co mam, nie szaleją za mocno... A zresztą, zawsze jest co dzielić...
Serdeczności dla Ciebie...

____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
anabuko1 12:56, 23 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
WA!!
Obejrzałam masz cudny ogród.I duży
Ty tez naprawdę robisz piękne zdjątka, w promieniach słońca z jesiennymi kiściami, trawami Toje rabaty urokliwie wyglądają.
I żurawki i hosty , jak widać mają się tu dobrze
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies