Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Syla 11:15, 03 cze 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Madzioskoczek napisał(a)
Sylwuś i naprawdę te limonkowe żurawusie rosną u Ciebie na patelni i nie są usmażone listki??


rosną na stronie południowej .... mają słońce od 11.00 aż do zachodu ..... od czasu do czasu trochę listków należy oberwać bo jak poleje i za chwilę zaświeci ostre słońce to gdzie nie gdzie brązoweją listki z powodu przypalenia ..... ale rosną na potęgę jak widać .... Natomiast wcześniej miałam w tym samym miejscu Citronelkę i ona niestety nie podołała .... przeniosłam ją do cienia i rośnie rewelacyjnie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Mala_Mi 11:18, 03 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Syla napisał(a)
jeszcze raz żurawka Kassandra i kwitnąca szałwia omszona ....



Pięknie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
monteverde 11:51, 03 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Syla fajny kamień, podglądam cały czas, pozdrawiam słonecznie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Wieloszka 11:56, 03 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Wszystkie fotki jak z bajki!!! Ogród wymuskany, na zdjęciach żadnych chwastów i zmasakrowanego trawnika nie widać Żurawki u Ciebie wymiatają! Nie wiem o co chodzi tym moim - florovitu dostały i jedne rosną jak szalone, a inne w tym samym rządku dosłownie - marne i z brązowymi liśćmi A Lime marmelade ma poprzypalane listki mimo przesadzenia z południa na południowy zachód... Muszę się wziąć za nie Do Ciebie przybiegam nacieszyć oczy ŁADNYMI żurawkami
Foć postępy prac kamieniarskich i pilnuj ekipy
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Syla 11:57, 03 cze 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
asc napisał(a)


Pięknie


Kassandrę wsadzałam pod koniec sierpnia zeszłego roku ..... były tyci tyci a teraz zasłaniają mega mopsika pozdrawiam Aniu
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:58, 03 cze 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
monteverde napisał(a)
Syla fajny kamień, podglądam cały czas, pozdrawiam słonecznie


pozdrawiam Aneczka .... jak szamponik pomógł odrobinkę ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Milka 12:03, 03 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Już ogród jest wspaniałą oazą, a tu proszę, jeszcze piękniej będzie!
twoja szałwia kwitnie, a moja dopiero w pąkach, u was jednak dużo cieplej, coś Dolny Śląsk zrobił się zimnym rejonem
nie wiem, jak tobie się udaje tak perfekcyjnie wszystko utrzymać, po wczorajszych oględzinach mojego ogrodu popadłam w zniechęcenie, chyba zlikwiduję wszystko, zostawię tylko zimozielone i będzie git
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Syla 12:16, 03 cze 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Wieloszka napisał(a)
Wszystkie fotki jak z bajki!!! Ogród wymuskany, na zdjęciach żadnych chwastów i zmasakrowanego trawnika nie widać Żurawki u Ciebie wymiatają! Nie wiem o co chodzi tym moim - florovitu dostały i jedne rosną jak szalone, a inne w tym samym rządku dosłownie - marne i z brązowymi liśćmi A Lime marmelade ma poprzypalane listki mimo przesadzenia z południa na południowy zachód... Muszę się wziąć za nie Do Ciebie przybiegam nacieszyć oczy ŁADNYMI żurawkami
Foć postępy prac kamieniarskich i pilnuj ekipy


Każda roślinka dostała dużo dobrej ziemi a przed wsadzaniem roślin przekopałam rabaty piaskiem .... Nie wiem czy pamiętasz .... w ubiegłym sezonie w moje rabaty poszło 5t piachu (rozluźniałam glebę prawie na 20cm głębokości ..... tam gdzie trzeba było robiłam odwierty i wsypywałam żwir aby woda miała odpływy ..... Może dlatego tak rosną ?

przed chwilą odebrałam kolejny towar ze składu budowlanego .... robota pracownikom pali się w rękach .... Zaraz M wpadnie na rekonesans .... bo ja technicznie wymiękam .... miałam dzisiaj 5 min na przeanalizowanie technicznego planu i co nie co przyswoiłam .... dlatego pilnuję ale nie wszystkie elementy wczytałam dokładnie .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:21, 03 cze 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
irena_milek napisał(a)
Już ogród jest wspaniałą oazą, a tu proszę, jeszcze piękniej będzie!
twoja szałwia kwitnie, a moja dopiero w pąkach, u was jednak dużo cieplej, coś Dolny Śląsk zrobił się zimnym rejonem
nie wiem, jak tobie się udaje tak perfekcyjnie wszystko utrzymać, po wczorajszych oględzinach mojego ogrodu popadłam w zniechęcenie, chyba zlikwiduję wszystko, zostawię tylko zimozielone i będzie git


Dlatego nie idę w kwitnące teraz bo wiem , że wymagają dużo więcej pracy i opieki niż mogłabym im zaoferować nad chwastami staram się panować na bieżąco ...... choć czasem to nie jest łatwe ....

Irenka za to nie kwitnie jeszcze lawenda a u Marzenki tak
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
atena35 14:03, 03 cze 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Marzena2007 napisał(a)
Sylwia wraz z Finką wylansowalyście chyba modę na żywopłot z choiny kanadyjskiej Gdybym nie miala żywopłotów założyłabym

Sylwia jesteś zadowolona z tego żywopłotu z choiny kanadyjskiej?
Mam w projekcie ale jak szukałam roślin to jeden ze szkółkarzy bardzo mnie straszył, że to wielkie drzewa będą, że się to nie nadaje.
____________________
Ogród Tosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies