Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

igacz3 10:53, 16 paź 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
____________________
igacz3 10:53, 16 paź 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
może teraz lepszy obraz
____________________
Gardenarium 12:47, 16 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W okolicy altany posadź dzrewo o okazałej koronie i pniu wysokim, aby korona byłą ponad altaną, zrównoważy to ten budynek i zapcha dziurę w świerkach, może nawet bardziej w lewo.



Wytycz linię trawnika jak pokazałam czerowną linią. Za altaną w dziurach posadź coś (cis gęsto, choinę kanadyjską, zywopłot jakiś), żeby nie było "przeciągów" i widoku na sąsiadów, żeby nie zaglądali do talerza Tobie. Musisz czuć się w swoim ogrodzie a nie na widoku.
Z lewej pod iglakami hortensje bukietow, po prawj derenie białe Elegantissima. Rozjasnią tę ciemnicę, strasznie ciemno i wszystko ciemne. Do tego dodaj jeśli bardzo cień jest - żurawki, a jak słonecznie to berberysy kulki. Po lewej czerwone, po prawej żółte.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnnaS 18:36, 16 paź 2014

Dołączył: 13 wrz 2014
Posty: 47
Proszę o pomoc w ocenie części rabatki, nie wiem czy nie będzie zbyt duży misz-masz
W miejscu choin Jeddeloch będą bukszpanowe kulki, jasną żurawkę podzielę i planuje posadzić przed trawką, karmelowa żurawka zastępuje berberys - myślałam o Green Carpet ale chyba nie będzie pasował więc może Golden Carpet a przed beberysami bukszpanowa obwódka.


____________________
Malgosik 18:48, 16 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
AnnaS dla mnie rabatka jest za wąska, a obwódka bukszpanowa nie bardzo tam pasuje, daj taki bliżej domu, ten zakątek jest taki leśny... Trawy, berberysy jak najbardziej ok. Miskant fajnie rozjaśni. O funkiach nie myślałaś?

A pokażesz ten drugi narożnik?

Chciałoby się tak z rozmachem narysować jak Danusia, derenie, hortensje, miskanty
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 18:51, 16 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gardenarium napisał(a)
W okolicy altany posadź dzrewo o okazałej koronie i pniu wysokim, aby korona byłą ponad altaną, zrównoważy to ten budynek i zapcha dziurę w świerkach, może nawet bardziej w lewo.



Wytycz linię trawnika jak pokazałam czerowną linią. Za altaną w dziurach posadź coś (cis gęsto, choinę kanadyjską, zywopłot jakiś), żeby nie było "przeciągów" i widoku na sąsiadów, żeby nie zaglądali do talerza Tobie. Musisz czuć się w swoim ogrodzie a nie na widoku.
Z lewej pod iglakami hortensje bukietow, po prawj derenie białe Elegantissima. Rozjasnią tę ciemnicę, strasznie ciemno i wszystko ciemne. Do tego dodaj jeśli bardzo cień jest - żurawki, a jak słonecznie to berberysy kulki. Po lewej czerwone, po prawej żółte.


Danusia Ty to jesteś odważna.
Śmiałaś orzecha wyrzucić
____________________
Ogród na glinie
AnnaS 20:04, 16 paź 2014

Dołączył: 13 wrz 2014
Posty: 47
Malgosik napisał(a)
AnnaS dla mnie rabatka jest za wąska, a obwódka bukszpanowa nie bardzo tam pasuje, daj taki bliżej domu, ten zakątek jest taki leśny... Trawy, berberysy jak najbardziej ok. Miskant fajnie rozjaśni. O funkiach nie myślałaś?

A pokażesz ten drugi narożnik?

Chciałoby się tak z rozmachem narysować jak Danusia, derenie, hortensje, miskanty


Małgosiu ta rabata ma ok 2 m szerokości ale mogę ja jeszcze trochę poszerzyć. Zmartwiłaś mnie trochę tą obwódką bo w sumie już zrobiłam na nią miejsce. Wymyśliłam sobie tam hamak wśród traw i z obwódką ze zdjęcia znalezionego na forum - oczywiście mała inspiracją a nie dosłownie Pomyślałam też żeby wsadzić w rogu coś wyższego, kwitnącego ale chyba już będzie za ciasno. No chyba, że za tujami.

Drugi narożnik jest częściowo skończony, brak mi czasu i niektórych roślin - chyba będę kończyć wiosną.
Na zdjęciu jeszcze nieco inaczej niż posadziłam - trawek jest w rzędzie 5 a nie 2 i dalej 3 berberysy.



Dodam że obwódka zawijałaby wokół brzozy a w środku lawenda, kocimiętka lub coś podobnego
____________________
Sonka 08:47, 17 paź 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Przejrzałam cały wątek od początku, chcę założyć rabatę z samych traw, pod wiązem oczarem i kaliną, tak aby była widowiskowa z drogi i z okien domu, miejsca jest sporo ale chciałabym posadzić je w kształcie bardziej prostokątnym, ze względu na koszenie.
Mam swoich traw już trochę,
m.ch. Variegatus dwa różne , jeden z nich to Cabaret, drugi odwrotnie paskowany,
m.ch. Gracylimus, Rotsilber, Kleine Silberspinne,
rozplenice; Hammeln,Black Beaty, Maudry,Paul's Giant,
stipę tenissima, która u mnie przezimowała,
mam carexy Evergold tę biało zieloną- kurze łapki, czy coś w tym rodzaju,
mam też turzycę włosistę i trawę bambusową Hakonechloa, ale tych niskich
raczej nie chcę łączyć.
Mam zamiar dokupić trzcinnika Karla Forestera , jednego afrykańskiego, czerwonego miskanta awentualnie coś zwiewnego dołożyć proso, mulinię?
Jakieś sugetie, pomysły, będę wdzięczna za pomoc
Zrobię zdjęcie tego miejsca i wstawię.

Dopisuję,ze miejsce słoneczne, to południe, ziemia słaba, przepuszczalna czyli piach ale użyźniam kompostem.
I jeszcze jedno, czy można te trawy posadzić w dużych zadołowanych donicach?
Widziałam tak w szkółce posadzone trawy.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
igacz3 08:56, 17 paź 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Gardenarium napisał(a)
W okolicy altany posadź dzrewo o okazałej koronie i pniu wysokim, aby korona byłą ponad altaną, zrównoważy to ten budynek i zapcha dziurę w świerkach, może nawet bardziej w lewo.



Wytycz linię trawnika jak pokazałam czerowną linią. Za altaną w dziurach posadź coś (cis gęsto, choinę kanadyjską, zywopłot jakiś), żeby nie było "przeciągów" i widoku na sąsiadów, żeby nie zaglądali do talerza Tobie. Musisz czuć się w swoim ogrodzie a nie na widoku.
Z lewej pod iglakami hortensje bukietow, po prawj derenie białe Elegantissima. Rozjasnią tę ciemnicę, strasznie ciemno i wszystko ciemne. Do tego dodaj jeśli bardzo cień jest - żurawki, a jak słonecznie to berberysy kulki. Po lewej czerwone, po prawej żółte.


Od razu lepiej się patrzy i myśli. Słońce jest przez cały dzień, jedynie świerki i sama altana rzuca cień. Ja z orzechem nie będę miała problemu z wyrzuceniem, gorzej z mężem, bo to jego samosiejka, ale damy radę. Danusiu myślę z tyłu o tych cisach, jaką odmianę wybrać , z przyrostami żółtymi, czy soczyscie ciemno zieloną? A bluszcza żadnego byś nie dawała? I z jednej strony dereń plus berberys i wysypać korą, a zdrugiej strony hortensje i berberys i tyle, nic między berberysami? Bo jak narysowałaś troche żółtego, troche, czerwonego, brązowe i białe to tak bardziej kolorowo wygląda, czy moze cos jeszcze dodać , bo żurawki nie bardzo za dużo słońca, tyulko z rana w zasadzie cień.
____________________
Sonka 09:01, 17 paź 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Danusiu, jesteś przy komputerze spojrzyj na poprzednią stronę proszę.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies