Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

maggra 14:08, 13 paź 2014

Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 89
Dzięki

Skalniak? Tylko czy na tych 15 cm ziemi coś urośnie?

Może jak urośnie to np. Jakiesś bylinki? Ostatnio wpadł mi w oko Barwinek pospolity ILLUMINATION



Cudne kolory chociaż podobno na cmentarzach jes się głównie sadzi
____________________
Malgosik 14:15, 13 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
a może zwyczajnie na żwirku 2 duże kamienie wsparte o siebie lub 1 skałę postawić?
coś w stylu japońskim
____________________
Ogród na glinie
miss_house 14:35, 13 paź 2014

Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 72

Malgosik napisał(a)
a może zwyczajnie na żwirku 2 duże kamienie wsparte o siebie lub 1 skałę postawić?
coś w stylu japońskim


popieram...
mi po głowie chodził skalniak (bo tam pasują rośliny bez wysokich wymagań co do podłoża) albo rabata podwyższona...
ale propozycja Małgosik byłaby chyba najprostszym i bardzo eleganckim zwieńczeniem...
Wybór należy do Magdaleny
____________________
popcorn 14:54, 13 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
igacz3 napisał(a)
Witam!
Chciałabym wszystkich tu obecnych i chetnych do pomocy prosić o wskazówki w projektowaniu roślinnosci wokół świeżo powstałej altany, której dodaje zdjecia. z prawej strony rośnie sobie orzech samosiejka i chciałabym , żeby został tutaj, z tej samej strony czyli po prawej na słupkach są haki na hamak. Altana ma wymiar 3x 3. z tyłu widac lukę pomiędzy świerkami, które zostały ukradzione przed świętami, posadzona jest tam leszczynka.
Od razu mówie, że ziemia jest kiepska, dużo kamienia opoki, wiec na pewno trzeba bedzie trochę jej wybierac i dosypywac żyznej, ale warunki w sumie sa surowe, dlatego w gatunki bardzo wymagające nie chciałbym sie pchać. Chociarz myślę o klimacie "gorącym, hiszpańskim". Z niecierpliwością czekam na propozycje.


witaj!
dość surową masz działkę. Chyba tylko iglaki i ta altanka?
Szkoda tych świerków, był ładny szpaler...
pod orzechem Ci niewiele wyrośnie. Podobno orzech włoski wydziela coś co uniemożliwia wzrost innych roślin...

Ile tam jest słońca? Od tyłu będziesz dosadzać żywopłot? Świerki zanim nadrobią - będzie wiele lat widać że to sztukowane.. może jakieś pęcherznice np dla koloru? (te Lutea, żółtolistne?) szybko urosną, odgrodzą od spojrzeń sąsiada. Zimą bezlistne, ale zimą altanka raczej nie użytkowana?

jelsi duzo tam słońca, to puściłabym jakieś pnącze z 1 boku altanki. Kratownica + powojniki, lub może nawet róża pnąca??
Jeśli róża (i powojnik?) to pod spodem półkolista rabata z lawendową obwódką.

pozodzenia!
____________________
Mój nowy ogródek
maggra 15:27, 13 paź 2014

Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 89
miss_house napisał(a)



popieram...
mi po głowie chodził skalniak (bo tam pasują rośliny bez wysokich wymagań co do podłoża) albo rabata podwyższona...
ale propozycja Małgosik byłaby chyba najprostszym i bardzo eleganckim zwieńczeniem...
Wybór należy do Magdaleny


Pomusł, ze zwirkiem od początku rozważałam, tylko Małgosik czy te kamienie nie zasłonią nasadzeń?
Bo pomysł z barwinkiem a konkretniej np. Z kilkoma kolorami barwinków słaby ? Też nie jestem tchochę przekonana bo nie wiem czy sie za pstrokato by nie zrobiło, zresztą nie wiem czy coś można tam posadzić.
____________________
Malgosik 15:45, 13 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
magdalena_grabowska napisał(a)


Pomusł, ze zwirkiem od początku rozważałam, tylko Małgosik czy te kamienie nie zasłonią nasadzeń?
Bo pomysł z barwinkiem a konkretniej np. Z kilkoma kolorami barwinków słaby ? Też nie jestem tchochę przekonana bo nie wiem czy sie za pstrokato by nie zrobiło, zresztą nie wiem czy coś można tam posadzić.


to jest najniższa część rabaty więc kamienie nie powinny niczego przesłaniać, przecież nie dasz ogromniastej skały na cały żwirek

żwirek ze skałami u naszej forumki
Link
____________________
Ogród na glinie
maggra 16:19, 13 paź 2014

Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 89
Malgosik napisał(a)


to jest najniższa część rabaty więc kamienie nie powinny niczego przesłaniać, przecież nie dasz ogromniastej skały na cały żwirek

żwirek ze skałami u naszej forumki
Link


Super to żwirowe koło ze skałami i te kule szklane
Ja to to tak położyłam kamień aby nie było łyso póki roślinki się nie rozrosną ale rozumiem, ze to nie o taki kamień chodzi?
Co do żwirku to mi się podoba grys w takim kolorze


Bo wydaje mi się, ze fajnie by sie skomponował z korą
____________________
Malgosik 17:55, 13 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
taki grys wygląda dobrze, oby nie za gruby, tylko taki standardowy
a kamień moim zdaniem za mały na ten żwirek,
ale ja specem nie jestem
____________________
Ogród na glinie
maggra 20:28, 13 paź 2014

Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 89
Malgosik napisał(a)
taki grys wygląda dobrze, oby nie za gruby, tylko taki standardowy
a kamień moim zdaniem za mały na ten żwirek,
ale ja specem nie jestem


A czy pod żwirek trzeba coś położyć? Czy można wysypać na ziemię?
____________________
Malgosik 21:41, 13 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
magdalena_grabowska napisał(a)


A czy pod żwirek trzeba coś położyć? Czy można wysypać na ziemię?


można na ziemię, ale jak rośliny tam nie będą rosły to możesz dać agrowłókninę
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies