Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

horcia 22:10, 21 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Malgosik napisał(a)


tylko jak Limelight urosną na 1,8 m to zasłonią okno
przy domu dałabym nieduże, kuliste, szczepione drzewo, np. miłorząb Mariken, albo wiśnia Umbraculifera, ale nie może być niewysokie, taki wypierdek, tylko wyższe, szczepione np na 2 m.
Może ktoś jeszcze podpowie coś innego
Hortensja bobo dorasta do 70-80 cm. taki "wypierdek" jedna jest tam już wsadzona, a ja chciałabym takie jak narysował Marcin89.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Marcin89 22:33, 21 paź 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2372
horcia napisał(a)
Hortensja bobo dorasta do 70-80 cm. taki "wypierdek" jedna jest tam już wsadzona, a ja chciałabym takie jak narysował Marcin89.



Oczywiście wybierzesz odmianę, która najbardziej Ci się podoba. Brałem pod uwagę siłę wzrostu, bo im wyższa tym też szersza, a rabata wcale nie jest taka szeroka. Powinny wejść przed hortensjami też inne, niższe rośliny .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
horcia 08:15, 22 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Marcin89 napisał(a)



Oczywiście wybierzesz odmianę, która najbardziej Ci się podoba. Brałem pod uwagę siłę wzrostu, bo im wyższa tym też szersza, a rabata wcale nie jest taka szeroka. Powinny wejść przed hortensjami też inne, niższe rośliny .
Ok. Przemyśle to. A co mam zrobić z tym panem na końcu rabaty (jałowiec powiedzmy formowany i używany jako choinka bożonarodzeniowa) może by go jakoś wkomponować?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
ReKo 20:15, 23 paź 2014

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Witam wszystkich
To mój pierwszy post na tym forum, a podglądam Was od lipca . Tak jak pewnie wszyscy trafiłam tu szukając inspiracji ogrodowych. Chcę posadzić coś przed ogrodzeniem (od wewnątrz), żeby odgrodzić się roślinami od polnej drogi. Ten pasek jest w 2 częściach oddzielone są furtką. Łącznie do obsadzenia jest 26 metrów. Teraz na zimę położyłam matę, żeby "zniknęła" do wiosny trawa. Wytyczony pasek ma 1,60 m szerokości i jest od strony północnej. W lecie jest tu cały dzień słońce, wiosną i jesieną pozostaje w cieniu. Pomagacie wszystkim, może i mnie pomożecie.
Pozdrawiam
Reko
Beta85 11:45, 24 paź 2014

Dołączył: 24 paź 2014
Posty: 6
Witam Jestem tu nowa i jak większość osób trafiłam przypadkowo z czego cieszę się bardzo

Chciałabym przerobić ogród a zacząć chcę od tego miejsca. Przy płocie rośnie jarzębina która pokryta jest bluszczem obok niej studnia ( co z nią zrobić nie wiem). Chcę zostawić na tej rabacie magnolie i jarzębinę. Przez tą "rabatę " podjeżdża samochód pod dom z węglem. i zawsze są wgłębienia po kołach . Jak i jakie posadzić rośliny aby ładnie wyglądały i nie przeszkadzały przy rozładunku węgla ? Wymiary miejsca to ok. 4x15m
Z góry dziękuję za podpowiedzi. Razem może coś wymyślimy





Agatan24 12:01, 24 paź 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Ta zaznaczona rabatka jest zrobiona w tym roku, wsadziłam tam pęcherznice z nadzieją że szybko urosną i zasłonią mi trochę wejście do kotłowni i cały ten rozgardiasz, ale teraz tak patrzę i jakaś taka biedna ta rabatka, mogłam tam może wsadzić jakieś tuje które będą cały rok zielone?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
anitan 12:55, 24 paź 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860


co myślicie o czymś takim? zielona linia, to planowany bukszpan niziutko strzyżony, pośrodu śliwowiśnia już zasadzona (zasłania nasze okno sypialni od widoku z ulicy). Poza tym, lawenda, i jakaś trawa, np. turzyca (własnie wyprzedają w praktikerze). Pod drzewkiem planowane funkie i żurawki

powtórka takiej pseudo bukszpanowej donico/rabaty, będzie w dalszej części ogródka
to, co widać, to strona zachodnia, wejscie do domu. Wszelkie rady mile widziane jak na razie w kwestii aranżacji poruszam się jak dziecko we mgle...
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
butterflajka 15:20, 24 paź 2014


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
Witajcie serdecznie, potrzebuję podpowiedzi, jak ucywilizować to miejsce.



i widok z dalszej perspektywy



oczywiście wszystko to co jest w "trawie" (""bo tego trawnikiem nazwać nie można ) oraz wszystko co rośnie w tzw. przechowalniku- jedna biedna róża, hosty itd. jest do przesadzenia, świerki planuję podciąć tak na 2 metry, jeśli będzie trzeba to i wyżej..., żeby wpadało tam trochę powietrza i słońca (za świerkami mamy południe) jabłonkę albo wyciąć, albo ostro przyciąć, bo "zdziczała" ...tylko co dalej? brama jest generalnie nie używana, do czasu zmiany całego ogrodzenia, nie ruszamy jej (dlatego też nie ma wjazdu tylko trawa ) na siatce jest "dzikie wino", którego z wielką chęcią bym się pozbyła...tylko czy jest sens robić "ścianę" zimozieloną- cały ten róg, również na siatce z sąsiadem, czy urośnie przy 3 świerkach? a co przed? po lewej stronie bramy mam podobnie, tylko tu jest jeden świerk i tuja:




świerk do podcięcia wyżej, pozostałość po pigwie oczywiście do usunięcia, moim zdaniem te wszystkie hortensje, które tam są, trzeba by przesunąć bliżej "tyłu"...., parter z żurawek jest , sa tez 3 hosty oraz maleńkie trawki z podziału turzyca grayi, tylko co dalej.. ? Na starą lampę nie patrzcie, idzie do zmiany, chciałam podświetlić od dołu tego świerka...ale to dopiero na sam koniec Bardzo proszę o rady i wyrozumiałość walkę z ogrodem "toczę" od dopiero zeszłego roku, wiele już się udało zrobić...ale ten kawałek mnie przerósł Zapraszam do mojego wątku i proszę o rady z pozdrowieniami Magda
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
anitan 16:19, 24 paź 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
ja jeszcze ze swoim

poradźcie, proszę co z tym zrobić. Śliwę odsunęłam tymczasowo na bok, żeby widać było resztę. Jest w środku kręgu z funkii i żurewek, których nie ma na projekcie.
Posadzony jest jeszcze modrzew szczepiony na pniu, wysokość około 160cm
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Beata1 19:50, 26 paź 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 17
Kochani czy mozna jeszcze sadzic bukszpan
? W szkolce sprzedawca ma go teraz przycinac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies