Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Betka 14:49, 28 paź 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Mam pytanie : jakie hosty pasują do hortensji bukietowych? Jakoś mam mętlik w głowie i nic mi nie przychodzi na myśl
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
anitan 15:21, 28 paź 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
się dołączam, moje będą rosły w półcieniu
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Malgosik 15:24, 28 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Widziałam jak Danusia łączyła je z biało obrzeżonymi: Fire&Ice i większe Patriot. Ale można tworzyć własne aranżacje, eksperymentować.

W ogrodzie zimozielonym posadziła je w towarzystwie właśnie takich host, pomarańczowych żurawek, lawendy i białych miskantów variegatus.
____________________
Ogród na glinie
Betka 17:06, 28 paź 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Dzięki
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
popcorn 14:12, 30 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Beata1 napisał(a)
Kochani czy mozna jeszcze sadzic bukszpan
? W szkolce sprzedawca ma go teraz przycinac


Przycinać?? masakra sadzić można, teoretycznie nawet z gołym korzeniem. Byle jeszcze trochę nie było dużych mrozów...
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:14, 30 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
anitan napisał(a)
ja jeszcze ze swoim
poradźcie, proszę co z tym zrobić. Śliwę odsunęłam tymczasowo na bok, żeby widać było resztę. Jest w środku kręgu z funkii i żurewek, których nie ma na projekcie.
Posadzony jest jeszcze modrzew szczepiony na pniu, wysokość około 160cmsize=640x426]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/73/734523/original.jpg[/img]


hej, sory, ale jakoś mi się tu nie widzi taki kształt rabat. Dlaczego taki???
Tak blisko okna nie posadziłabym sobie nic dużego, bo zacienia wnętrze. Wystarczy żywopłot przy płocie, albo większe drzewo przy płocie, tak by zasłonić przed spojrzeniami ciekawskich - ale nie tak blisko domu...
Zrobiłabym rabatę wzdłuż domu, dalej faliście przy chodniku i dalej pod płotem. Chyba że musi być przejście z chodnika na trawnik??
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:18, 30 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
butterflajka napisał(a)
Witajcie serdecznie, potrzebuję podpowiedzi, jak ucywilizować to miejsce.

oczywiście wszystko to co jest w "trawie" (""bo tego trawnikiem nazwać nie można ) oraz wszystko co rośnie w tzw. przechowalniku- jedna biedna róża, hosty itd. jest do przesadzenia, świerki planuję podciąć tak na 2 metry, jeśli będzie trzeba to i wyżej..., żeby wpadało tam trochę powietrza i słońca (za świerkami mamy południe) jabłonkę albo wyciąć, albo ostro przyciąć, bo "zdziczała" ...tylko co dalej? brama jest generalnie nie używana, do czasu zmiany całego ogrodzenia, nie ruszamy jej (dlatego też nie ma wjazdu tylko trawa ) na siatce jest "dzikie wino", którego z wielką chęcią bym się pozbyła...tylko czy jest sens robić "ścianę" zimozieloną- cały ten róg, również na siatce z sąsiadem, czy urośnie przy 3 świerkach? a co przed? po lewej stronie bramy mam podobnie, tylko tu jest jeden świerk i tuja:


świerk do podcięcia wyżej, pozostałość po pigwie oczywiście do usunięcia, moim zdaniem te wszystkie hortensje, które tam są, trzeba by przesunąć bliżej "tyłu"...., parter z żurawek jest , sa tez 3 hosty oraz maleńkie trawki z podziału turzyca grayi, tylko co dalej.. ? Na starą lampę nie patrzcie, idzie do zmiany, chciałam podświetlić od dołu tego świerka...ale to dopiero na sam koniec Bardzo proszę o rady i wyrozumiałość walkę z ogrodem "toczę" od dopiero zeszłego roku, wiele już się udało zrobić...ale ten kawałek mnie przerósł Zapraszam do mojego wątku i proszę o rady z pozdrowieniami Magda


Magda witaj! dobrze rozumiem? Chcesz zostawic 2-3 metry świerków od dołu i to co wyżej uciąć?? Jeśli tak, wytnij całe drzewa, bo to będzie straszydło straszne. No i tak stare drzewa pewnie rzeba zglosic do gminy - ze zamierzasz je usunac, bo mozesz miec problemy...
Ja bym je usunela i dopiero potem planowala nasadzenia. I tak naprawde dopiero po wymianie ogrodzenia. Bo nawet jak teraz czy na wiosne tam popracujesz, to czesc roslin zostanie zniszczona przy tych pracach...
Jesli swierki zaslaniaja cale slonce na dzialce, piszesz ze od poludnia, to tym bardzie scielabym je (tylko plis, całe, nie zostawiajcie takich kikutów!!!)

zurawkowy pas podoba mi sie
pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
miss_house 14:26, 30 paź 2014

Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 72
popcarol napisał(a)


Magda witaj! dobrze rozumiem? Chcesz zostawic 2-3 metry świerków od dołu i to co wyżej uciąć?? Jeśli tak, wytnij całe drzewa, bo to będzie straszydło straszne. No i tak stare drzewa pewnie rzeba zglosic do gminy - ze zamierzasz je usunac, bo mozesz miec problemy...
Ja bym je usunela i dopiero potem planowala nasadzenia. I tak naprawde dopiero po wymianie ogrodzenia. Bo nawet jak teraz czy na wiosne tam popracujesz, to czesc roslin zostanie zniszczona przy tych pracach...
Jesli swierki zaslaniaja cale slonce na dzialce, piszesz ze od poludnia, to tym bardzie scielabym je (tylko plis, całe, nie zostawiajcie takich kikutów!!!)

zurawkowy pas podoba mi sie
pozdrawiam


Ja opis Magdy rozumiem w ten sposób, że Magda chce obciąć gałęzie od dołu, pozostawiając pieńki bez gałęzi do wys. ok. 2 metrów, a wyżej - dając świerkom rosnąć
____________________
anitan 15:45, 30 paź 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
hej, popcarol
kształt rabat to jeden z kilku wariantów. Na żaden nie mogę się zdecydować
drzewko przed oknem to modrzew szczepiony, wysokość ok 160cm, raczej nie zasłania światła. To bliżej płotu, to śliwowiśnia, która ma być prowadzona na drzewko.
Twoja sugestia ze ślwą jest taka, żeby ją przysunąć do ogrodzenia? A co z resztą przedogródka? Masz jakieś pomysły?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
16:51, 30 paź 2014
miss_house napisał(a)


Ja opis Magdy rozumiem w ten sposób, że Magda chce obciąć gałęzie od dołu, pozostawiając pieńki bez gałęzi do wys. ok. 2 metrów, a wyżej - dając świerkom rosnąć


Ja też tak rozumiem, że pień będzie wygołocony od dołu na wysokość 2 m.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies