Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

butterflajka 15:09, 31 paź 2014


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
popcarol napisał(a)


uff

jak te wielkie świerki mają zostac, to pod spodem jeśli rabaty, to przydałoby się nawadnianie. Widzę jak to wygląda u mojej Mamy, ta sama sytuacja, rośliny cierpią strasznie, susza permanentna
Pod swierkami ma poletko z rodkami i niżej hosty. Fajnie to wygląda, ale trzeba lać, ostro...


dziękuję za odzew a tak w ogóle to witaj Sąsiadko popcarol doczytałam, że Ty z Pabianic, ja z baardzo bliska (działka Okołowice a mieszkam w Kanzas )to fakt, jest tam sucho, nawet trawa mi padła, tam gdzie sięgały gałęzie świerka...czyli muszę myśleć nad nawadnianiem i pewnie trochę ziemi dobrej podsypać. No trochę blokują moje wizje te świerki, ale szkoda mi ich już wycinać...zobaczę jak to będzie wyglądało z domem, jak wreszcie powstanie Czyli jeśli już, to nawadnianie i rodki, hortki, hosty, trawki i żurawki? Myślałam jeszcze o żywopłocie z pęcherznicy żółtej po prawo od 3 świerków po całości przy siatce na granicy z sąsiadem, widziałam na Ogrodowisku, tylko niestety nie pamiętam u kogo...wyglądał pięknie tylko czy się to wtedy wizualnie wszystko nie pogryzie pozdrawiam Cię serdecznie!
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
popcorn 16:12, 31 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Anita- do dzieła!
Motylku - witam krajankę ja wprawdzie przesadzona i mieszkam tu od nieco ponad 4 lat, ale chyba na jakiś czas zostanę Pęcherznice to taki chwast, w takich warunkach sobie powinny poradzić. Tylko kolorystycznie - albo Diabolo i bordo, albo żółć i odm. Lutea.. chyba nie bardzo. Bardziej bym tam widziała derenia Elegantissima

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
butterflajka 16:26, 31 paź 2014


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
Karolina, właśnie zwiedzam Twój piękny ogród, jestem na samiusim początku...a jest co oglądać nie ważne, że przesadzona, ważne, że przyjęta i zakotwiczona tu Sąsiadka jak się paczy tak myślałam albo o luteusie albo o diabolo, chociaż faktycznie elegantissima jest bardziej elegancki dziękuję za podpowiedź!!!!!! pozdrowienia !
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
popcorn 18:21, 31 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Lepiej nie oglądaj co było na początku... bo była masakra Teraz jest lepiej, ale busz! Elegantissima ładniej się zgra ze świerkami. Ewentualnie Luteus, bo bordowy jakoś nie bardzo, zaciemniłby to miejsce dodatkowo, myślę sobie.

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
anitan 19:25, 31 paź 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
już śliwowiśnia posadzona zgodnie z instrukcjami

dziewczyny - DZIĘKUJĘ za wskazówki i cierpliwość

na pewno jeszcze setki pytań przede mną ale dzięki wsparciu takich forumowiczek jak tutaj, mogę tworzyć swój pierwszy kawałek na ziemi z ogromną satysfakcją!
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
butterflajka 19:35, 31 paź 2014


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
Myślę, że dobrze myślisz dziękuję!! A obejrzeć muszę wszystko uwielbiam patrzeć na metamorfozę ogrodu, ja ciągle walczę...podglądam i staram się uczyć dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
popcorn 08:45, 01 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
Mala_Mi 09:34, 01 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anitan napisał(a)
coś takiego na przykład?




Uwaga techniczna.Bo widzę, że rządzą same kobiety...
Tu jest brama i musi się otwierać, a zimą by się otworzyła trzeba łopatą odgarnąć śnieg. Z rabaty śnieg się beznadziejnie odgarnia. Szczególnie ja się człek spieszy rano do pracy. Pod bramą i gdzie skrzynia koniecznie teren utwardzony na szerokość łopaty do śniegu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Malgosik 09:47, 01 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Mala_Mi napisał(a)


Uwaga techniczna.Bo widzę, że rządzą same kobiety...
Tu jest brama i musi się otwierać, a zimą by się otworzyła trzeba łopatą odgarnąć śnieg. Z rabaty śnieg się beznadziejnie odgarnia. Szczególnie ja się człek spieszy rano do pracy. Pod bramą i gdzie skrzynia koniecznie teren utwardzony na szerokość łopaty do śniegu.


ja tam nie mam utwardzonego, bramę się codziennie otwiera i jak jest lekki puch to na bierząco brama sobie sama toruje drogę
no ale u nas we Wrocławiu niewiele jest śniegu...
____________________
Ogród na glinie
anitan 10:21, 01 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Mala_Mi napisał(a)


Uwaga techniczna.Bo widzę, że rządzą same kobiety...
Tu jest brama i musi się otwierać, a zimą by się otworzyła trzeba łopatą odgarnąć śnieg. Z rabaty śnieg się beznadziejnie odgarnia. Szczególnie ja się człek spieszy rano do pracy. Pod bramą i gdzie skrzynia koniecznie teren utwardzony na szerokość łopaty do śniegu.

tam mam w planach wysypać rabatkę żwirkiem. Będzie ok? Szerokość na łopatę zachowana
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies