Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Malgosik 10:24, 31 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ten karmnik musi tak przed samym oknem stać?
przesunęłabym go bliżej iglaków i z okna też byłoby widać ptaszki

najlepiej jak zrobisz rzut, czyli plan działki
łatwiej będzie rozmieszczać rabaty
spokojnie, powoli i sobie zaplanujesz
nic nie kop dopóki nie będziesz pewna że to Ci się właśnie podoba co zaplanowałaś
____________________
Ogród na glinie
anitan 10:35, 31 paź 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860

chciałabym coś posadzić przed filarami, dlatego, że stan nawierzchni pomiędzy nimi pozostawia wiele do życzenia. Trzeba zasłonić bo sama na to nie mogę patrzeć
wzdłuż domu, pod oknami będzie opaska żwirowa i ścieżka na drugą stronę domu, z tarasem. Dlatego, pomysł posadzenia modrzewia (który już na wysokość nie urośnie), który będzie po drugiej stronie ścieżki. Wzdłuż tej ścieżki być może w przyszłości posadzę albo dalszy ciąg lawendy albo coś innego.

Stanowisko przedogródka jest od zachodu, jasne ale zasłonięte przez większość dnia przez cień domu a potem żywopłot z tuj
iglak w lewym górnym rogu (mała kulka, szczepiona na pniu) ewentualnie miałby być w rabatce żwirowej, razem z lawendą (nie w trawie)

____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 11:06, 31 paź 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
karmnik jest tymczasowy
zimą będzie czas na planowanie głównej części ogrodu, za domem. Czeka nas zakładanie trawnika (pod nim siatka na krety), sporo pracy. Na razie skupiłam się na przedogródku, żeby już od wiosny czerpać przyjemność z roślinek.
Jeszcze miesiąc temu, było tam gruzowisko po wyburzeniu części kostki brukowej.

Co radzisz ze śliwą? posadzić ją bliżej żywopłotu? W planach jej wysokość ma być max 3m. Odległosć płotu od filarów to około 5metrów.
Na ten moment miejsce sadzenie śliwy i funkii jest kluczowe bo już kupione i czekają na posadzenie.
tak wyglądał jeszcze niedawno widok z okna sypialni

a tak z google maps domek
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Malgosik 12:10, 31 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ja bym tą wiśnię wkomponowała w tą czerwoną rabatkę, z rzutu chciałoby się na środku, ale z poziomu terenu musisz zobaczyć jak to się ma do drzwi i okien
nie poszerzałabym, rabaty na kolistą, jakoś mi nie pasuje, bop dalej trzebaby tak kontynuować

ta wiśnia jako że wyższa, nawiązała by do wysokich brabantów, a z tyłu wąskie cisy bym posadziła, i tak się zasłaniacie matką i nie puszczała ich dom góry, tylko do wysokości płotu
nad tym ekranem będzie górować wiśnia, a w nogi funkie i już teraz niekoniecznie w kółeczku, ale też może być w obrębie tej prostokątnej rabatki nawet ta kolista skarpetka

ale może niech ktoś jeszcze się wypowie
____________________
Ogród na glinie
anitan 12:20, 31 paź 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Malgosik napisał(a)
ja bym tą wiśnię wkomponowała w tą czerwoną rabatkę, z rzutu chciałoby się na środku, ale z poziomu terenu musisz zobaczyć jak to się ma do drzwi i okien
nie poszerzałabym, rabaty na kolistą, jakoś mi nie pasuje, bop dalej trzebaby tak kontynuować

ta wiśnia jako że wyższa, nawiązała by do wysokich brabantów, a z tyłu wąskie cisy bym posadziła, i tak się zasłaniacie matką i nie puszczała ich dom góry, tylko do wysokości płotu
nad tym ekranem będzie górować wiśnia, a w nogi funkie i już teraz niekoniecznie w kółeczku, ale też może być w obrębie tej prostokątnej rabatki nawet ta kolista skarpetka

bardzo dziękuję za pomoc i rady!!!
ciężko podjąć decyzję, tym bardziej, że mężowi się każdy pomysł podoba ;/
jakby ktoś miał uwagi, to czekam z niecierpliwością!
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 12:23, 31 paź 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Malgosik napisał(a)

ta wiśnia jako że wyższa, nawiązała by do wysokich brabantów, a z tyłu wąskie cisy bym posadziła, i tak się zasłaniacie matką i nie puszczała ich dom góry, tylko do wysokości płotu


jakieś konkretne cisy masz na mysli? w formie żywopłoty w przyszłości czy raczej luźno sadzone? np 2- 3 sztuki?
bo trawy ozdobne (pomiędzy śliwą i ogrodzeniem) nie mają w tej sytuacji zbytnio sensu?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
popcorn 14:16, 31 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
anitan napisał(a)
coś takiego na przykład?




tak!!! tak!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:18, 31 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgosik - masz bardzo fajne pomysły pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:24, 31 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
butterflajka napisał(a)
witajcie serdecznie, ale narobiłam zamieszania ... chyba źle się wysłowiłam, chce od dołu podciąć gałęzie, a wyżej niech rosną, trochę zasłaniają słońce, ale tylko w tym miejscu wyciąć jeszcze zdążę...a kikutów bym nie zostawiła, moja wrażliwość artystyczna by na to nie pozwoliła, hehehe ogrodzenia pewnie w przyszłym roku nie będę robić, jeszcze troszkę muszę poczekać..pierwszeństwo ma budowa domu..ale z tym też pod górkę, więc coś działać można pozdrawiam Was serdecznie


uff

jak te wielkie świerki mają zostac, to pod spodem jeśli rabaty, to przydałoby się nawadnianie. Widzę jak to wygląda u mojej Mamy, ta sama sytuacja, rośliny cierpią strasznie, susza permanentna
Pod swierkami ma poletko z rodkami i niżej hosty. Fajnie to wygląda, ale trzeba lać, ostro...
____________________
Mój nowy ogródek
anitan 14:31, 31 paź 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
popcarol napisał(a)


tak!!! tak!!


____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies