Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

gardney 21:03, 09 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
to jest najładniejsze wykończenie
Z mojego doświadczenia kostka jest wygodna ale źle wygląda i i tak trzeba wycinać po pewnym czasie trawę nożem do trawnika, wtedy część kostek się podważa i rusza się - przynajmniej mi się tak stało, więc chyba tak czy siak żeby dobrze wyglądalo nie ma sensu robić żadnych obwódek z kostki, tylko wycinać, ale trochę pracy z tym jest jak się ma duży ogród. Z czasem nabywa się wprawy i idzie szybciej
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Gardenarium 21:43, 10 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Natemia napisał(a)
Ciężko jest utrzymać taką piękną linię trawnika? Trawa się nie rozrasta?


Poczytaj jeszcze moje uwagi o tym w artykule, zdecydujesz sama

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwk4 19:38, 11 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witam. Dziś rozpoczęłam rewolucję rabaty niedaleko szamba. Było tak (berberys nieprzycinany mocno się rozrósł), z tyłu jakiś dziwny dereń w kolorze zielonym zgubił liście, prócz tego, że był zielony i zajmował miejsce, niczego nie wnosił:

M wykarczował derenia, nasypałam ziemi kompostowej i przesadziliśmy berberys. Zrobiło się trochę miejsca z przodu i z lewej strony. Z prawej strony rosną 4 hortensje i 1 szt. Rh - Nova Zembla. Z brzegu posadziłam 4 trzmieliny. Niestety ściana domu nie pozwala zrobić zdjęcia na wprost. Pytanie: Co dosadzić na rabatkę? Jak mocno mogę podciąć berberys wiosną?
____________________
Ogródek Iwony II
Gardenarium 19:40, 11 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Berberys możesz przyciąć do samej ziemi (odmłodzenie będzie), podsyp nawozu wiosną i podlewaj, żeby ładnie odbił.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwk4 19:52, 11 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tak zrobię. A co można posadzić przed berberysem? Coś żółtego może?
____________________
Ogródek Iwony II
skarabeusz 00:07, 12 lis 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Dla Anity inspiracje
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
anitan 08:38, 12 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
łał, Magda, bardzo dziękuję! ))
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Natemia 15:16, 13 lis 2014


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 29
Witam wszystkich i proszę o radę:

Czy Zebrinus dobrze będzie wyglądał w tym miejscu? (kreski za azalią).
Jałowce - chciałabym nimi podsadzić hortensję Vanilla Freise. I tu pytanie: dać 2 szt. (żeby szybciej był efekt zapełnienia i żeby stworzyć grupę)- nie będzie za ciasno? czy lepiej dać 1 szt.?
Jakiego jałowca polecacie, żeby lekko "spływał" na kamienie, ale był wyższy (nie typu carpet). Gold Star będzie ok? czy się zleje kolorystycznie z tują Sunkist? Na pniu rośnie buk purpurea. Pomiędzy bukiem a tują 2m szer. i ok. 1,2 głębokości.

Bardzo dziękuję za każdą pomoc.

Marna wizualizacja w paincie:

Gardenarium 16:55, 13 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zebrinus nie będzie dobrze wyglądał, ma ten sam kolor, zleje się to już lepiej Morning Light.

Hortensja położy się z czasem na jałowce i je zadusi, zacieni, padną, zmarnieją.

Gold Star nie będzie spływał, raczej poziomo rośnie, będzie spływał m.in. Juniperus cenferta, Juniperus conferta 'Schlager', Juniperus horizontalis 'Golden Carpet', Juniperus pfitzeriana 'Gold Saucer'.

Niebieski nie będzie się zlewał z żółtą tują.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 19:10, 13 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mam niebieskiego Wiltonii, bardzo fajny i by tu dobrze wyglądał
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies