Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

alis 23:17, 08 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Napiszę tutaj, bo do tego wątku większość zagląda. Potrzebuję pomocy w zagospodarowaniu części tej rabaty:
1. Widok od ścieżki wejściowej

2. Rzut z góry





W ogóle nie mam pomysłu jakie rośliny dać do towarzystwa temu cyprysikowi mutkajskiemu, żeby nie zagłuszyć jego uroku. Zrobiłam wizualizację w GardenPuzzle, ale jakoś średnio jestem zadowolona. Mam wrażenie ze za duzo tam wszystkiego i tak jakoś pstrokato. Cały wieczór siedzę nad tym kawałkiem ziemi, bardzo proszę o wszelkie opinie, sugestie, uwagi i pomoc. To jest miejsce od frontu domu i zależy mi na dobrym efekcie. Tutaj w tej wizualizacji wkleiłam fotkę klonu, mam kupioną śliwę pisardi i chciałabym aby tutaj gdzieś znalazła swoje miejsce, no i hortensje, w których zakochalam się. Tę jodłę koreańską posadzoną bez głowy przesadzę w inną część tej długiej rabaty.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Gardenarium 08:36, 09 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
atena13 napisał(a)

no tak a o zdjęciu zapomniałam


Przede wszystkim trzmieliny należy ustawić do pionu. Zawijasek nie pasuje tutaj, wygląd śmiesznie
Cis niepotrzebny w środku. Kulka podwójna moim zdaniem powinna się zamienić na miejsca z tą drugą, a ta druga powinna być niższa, w połowie tych podwójnych kulek

Biały żwirek nadaje się wyłącznie do akwarium, nie do ogrodu, bije po oczach i wygląda sztucznie. Chyba że one jest beżowy, to ok

Jeszcze dodam, że ta rabatka mogłaby byc nieco wypukła, podniesiona chociaż 20 cm na środku. Lekko nie garbowato.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:43, 09 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
alis napisał(a)
Napiszę tutaj, bo do tego wątku większość zagląda. Potrzebuję pomocy w zagospodarowaniu części tej rabaty:



W ogóle nie mam pomysłu jakie rośliny dać do towarzystwa temu cyprysikowi mutkajskiemu, żeby nie zagłuszyć jego uroku. Zrobiłam wizualizację w GardenPuzzle, ale jakoś średnio jestem zadowolona. Mam wrażenie ze za duzo tam wszystkiego i tak jakoś pstrokato. Cały wieczór siedzę nad tym kawałkiem ziemi, bardzo proszę o wszelkie opinie, sugestie, uwagi i pomoc. To jest miejsce od frontu domu i zależy mi na dobrym efekcie. Tutaj w tej wizualizacji wkleiłam fotkę klonu, mam kupioną śliwę pisardi i chciałabym aby tutaj gdzieś znalazła swoje miejsce, no i hortensje, w których zakochalam się. Tę jodłę koreańską posadzoną bez głowy przesadzę w inną część tej długiej rabaty.


Żeby nie zagłuszyć uroku (moim zdaniem wątpliwego uroku, bo go miałam w dwóch ogrodach) cyprysika nutkajskiego, to on tam w ogóle nie powinien być. To co zrobiłaś jest o niebo lepsze niż ten cały cyprysik. Przesadź go jako soliter na trawnik, a tam zrób to, co zaplanowałaś.

Jednak wiem, że nie będziesz z cyprysika zadowolona po latach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basienka 11:33, 09 paź 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Zurawki. Tak, to one ! Dylemat - żółte czy zielone ...?

Witajcie☺ jakie zurawki lepiej komponują się z bukszpanem formowanym- chodzi o kolor i odmianę. Żółte czy zielone ? I najważniejsze... jakie nadają się na stronę wschodnią ? ☺

Myślę, nad aranżacja obok wejścia do domu.pozdrawiam ☺
alis 11:44, 09 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź Danusiu, zmartwiłaś mnie trochę z tym cyprysikiem, wydawał mi się taką perełką w ogrodzie no i sporo kosztował. Jeśli wyrzucę go stąd, to co w ten róg wsadzić? Zostawić te 3 żywotniki wschodnie 'Aurea Nana? A żywopłot z cisów pociągnąć do końca prawej strony tak żeby stworzyć tło dla tych zywotników, czy może wsadzić coś innego?

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Gardenarium 11:51, 09 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta niby perełka dała mi nieźle w kość, co roku gubiła w sposób naprawdę masakryczny środkowe przyrosty, prawie nic nie zostawało, tak kilka lat, aż nie wytrzymałam i dałam jej kosza czyli do kosza. Stał taki "golec" na środku trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alis 12:40, 09 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Kurcze, chyba tak od razu nie wyrzucę go do kosza, bo moj M by zawału dostał, przeczekam trochę i oswoję go z myślą, że nie tutaj jego miejsce. Dodam, że przesadzany był już 2 razy.
Danusiu, widziałam w Twojej książce w rozdziale o wrzosowatych podobnego na wrzosowisku, ładnie się tam prezentował. A co radzisz w sprawie żywopłotu, czy pociągnąć go do końca żeby stworzyć tło dla zywotników, czy w ten róg dać cos innego? Tutaj na zdjęciu żywopłot z cisa, chciałabym go poprzeplatać jakimiś liściatymi i krzewami.

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Gardenarium 13:04, 09 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
We wrzosowisku to nie jest ten cyprysik. Zupełnie inny gatunek tam jest, a że zwisający, to nie znaczy że to drzewo.

Nie wiem co sądzić o takim przeplataniu, ja inaczej przeplatam.

Zanim ten cyprysik będzie zdobił i będzie perełką, toi juz dawno zginie w gąszczu tego co dookoła.

A skoro ma być "gwiazdą" to nie obsadzaj go aż tak, daj w takim razie niskie rośliny a nie takie zaduszające i obfite.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basvet 18:17, 09 paź 2015

Dołączył: 23 wrz 2015
Posty: 1
Witam wszystkich!
Jestem nowa w tym miejscu i nowa w swoim ogrodzie
Mam pytanie do wszystkich - potrzebuję znaleźć roślinki na rabatę dla mojej Mamy - pomysł był taki, żeby były to odmiany zgodne z imionami jej wnuków: Zofia, Kinga, Aleksandra, Jakub, Bartosz i Krzysztof.
Czy macie jakieś pomysły?
atena13 23:06, 09 paź 2015


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Dziękuję Danusiu,że się odezwałaśPoprzesadzam roślinki tak jak narysowałaś tylko-czy te fioletowe kule to lawenda? a reszta tych kulek to co mogłoby być?
I najważniejsze to tam gdzie jest podwójna trzmielina kule na rysunku są pod schodami,no a tam wiadomo sucho i mało słońca
żwirek biały ,bo został z tynkowania domu ale mam jeszcze inny to coś wymodzę
Dodam jeszcze zdjęcie po drugiej stronie schodów,a tam następny zawijasale zawsze przecież mogę zrobić na prosto
Zerknij Danusiu jeśli możesz
Krytykę przyjmę na klate

____________________
atena - Mój ogródeczek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies