Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

catherine85 13:46, 19 cze 2016

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 38
Gardenarium napisał(a)






Usuń ze kamyczki okalające rabatę, są niepotrzebne.


Dziękuję Ci Danusiu Kamyczki są tymczasowo bo ziemia mi spływa przy ulewnych deszczaszNa rabatach jest linia kroplująca. Skrzynka na listy też zniknie
a tak się ma całosć

Podobnie ma być czyli : 3 kulki bukszpanowe w bordowych żurawkach lub zółtych , cos na pniu żółtego i na obwódkę może zielone trawki?
Dziękuję jeszcze raz za fachową poradę
Ilonaogrodni... 18:29, 19 cze 2016


Dołączył: 05 sie 2015
Posty: 13
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6050-ogrod-metoda-prob-i-bledow?page=1#post_6 Ilona
AnkaW 19:14, 19 cze 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 70
Gardenarium napisał(a)




Dziękuję Danusiu ale bądź jeszcze tak kochana i napisz proszę co u mnie zasadziłaś ?
____________________
Pozdrawiam :) Anka
Myometis 22:21, 19 cze 2016


Dołączył: 15 cze 2016
Posty: 22
Toszka, napisałam w swoim poście o nasłonecznieniu i wymiarze skarpy. Dziwi mnie pytanie "skąd skarpa ma być oglądana", z każdej strony, przecież ogród to nie płaski obraz a trójwymiarowy. Kulki bukszpana moim skromnym zdaniem średnio pasują na skarpę, że niby cały ich ciąg?
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
____________________
Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje
maciej 15:49, 21 cze 2016

Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 41
Gardenarium napisał(a)


Ma rację, wierzbę wywalić, przesadzić w dziki teren.

Dęba po roku da się przesadzić. Jesień to dobra pora.


Bardzo dziękuję za pomoc!
Gardenarium 20:29, 22 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myometis napisał(a)
Toszka, napisałam w swoim poście o nasłonecznieniu i wymiarze skarpy. Dziwi mnie pytanie "skąd skarpa ma być oglądana", z każdej strony, przecież ogród to nie płaski obraz a trójwymiarowy. Kulki bukszpana moim skromnym zdaniem średnio pasują na skarpę, że niby cały ich ciąg?
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?


Inne pomysły to rośliny okrywowe a gdzieniegdzie punkty wyższe, w odmiennym kolorze. Jeśli okrywowe zielone, to punkty żółte - złociste lub bordowe. Małe drzewka na pniu, "wrzeciona" lub kolumny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
natka098 11:55, 25 cze 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Chciałabym wzdłuż tarasu zrobić rabatę, maks 1m szerokości, długość 6m, kupiłam 3 hortensje bukietowe limelight, i nie wiem z czym mogłabym je połączyć? I czy wystarczy ich żeby to jakoś wyglądało, taras z barierką będzie miał wysokość około 1,8m i chciałabym aby hortensje właśnie były jako najwyższe.

____________________
Natalia - Mój zakątek
Marcin89 14:06, 25 cze 2016


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2560
natka098 napisał(a)
Chciałabym wzdłuż tarasu zrobić rabatę, maks 1m szerokości, długość 6m, kupiłam 3 hortensje bukietowe limelight, i nie wiem z czym mogłabym je połączyć? I czy wystarczy ich żeby to jakoś wyglądało, taras z barierką będzie miał wysokość około 1,8m i chciałabym aby hortensje właśnie były jako najwyższe.



Ja bym dał na środku pasa 3 hortensje i przed nimi niską bylinę (żurawka, funkia, czy szałwia), a po obu stronach hortensji wyższa trawa jako tło (miskant), a przed nim kule z bukszpanu i jakieś ciekawe byliny. Może też być trzmielina jako roślina okrywowa i w niej bukszpanowe kule.

A wszystko zależy od stanowiska i nasłonecznienia
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
paula23 15:34, 25 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
natka098 napisał(a)
Chciałabym wzdłuż tarasu zrobić rabatę, maks 1m szerokości, długość 6m, kupiłam 3 hortensje bukietowe limelight, i nie wiem z czym mogłabym je połączyć? I czy wystarczy ich żeby to jakoś wyglądało, taras z barierką będzie miał wysokość około 1,8m i chciałabym aby hortensje właśnie były jako najwyższe.



Marcin89 napisał(a)


Ja bym dał na środku pasa 3 hortensje i przed nimi niską bylinę (żurawka, funkia, czy szałwia), a po obu stronach hortensji wyższa trawa jako tło (miskant), a przed nim kule z bukszpanu i jakieś ciekawe byliny. Może też być trzmielina jako roślina okrywowa i w niej bukszpanowe kule.

A wszystko zależy od stanowiska i nasłonecznienia



Szerokość 1m na pewno nie pomieści tego wszystkiego przy hortensji która osiąga 1,5m szerokości...
____________________
Paula Moje trudne początki
natka098 15:37, 25 cze 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
stanowisko typowo słoneczne, od godz. 10 słońce nie schodzi, trzmielinę bardzo lubię i myślałam o niej. A w jakiej odległości od siebie trzeba sadzić hortensje? Aby nie były za blisko, ani za daleko. Strasznie też mi się podobają takie "szpalery" hortensji, tylko nie wiem czy to realne tak zrobić a przed hortensją drugi szpaler np trzmieliny, albo traw czy jakiś żurawek kolorowych.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies