Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

natka098 15:40, 25 cze 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
paula23 napisał(a)





Szerokość 1m na pewno nie pomieści tego wszystkiego przy hortensji która osiąga 1,5m szerokości...


paula23 to jak dam co 1,5 to mi zarośnie taki szpaler, czy może trochę bliżej. mogę ich dokupić, na "metce" jest tylko wysokość podana do 2,5m , a o szerokości nie było mowy stąd moje pytania.
____________________
Natalia - Mój zakątek
paula23 16:55, 25 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
natka098 napisał(a)


paula23 to jak dam co 1,5 to mi zarośnie taki szpaler, czy może trochę bliżej. mogę ich dokupić, na "metce" jest tylko wysokość podana do 2,5m , a o szerokości nie było mowy stąd moje pytania.


U siebie sadziłam co 2m ale pomiędzy nie dawałam miskanta.
____________________
Paula Moje trudne początki
as226 00:16, 26 cze 2016


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Witam, zimą już zadałam pytanie i dziewczyny mi zaproponowały rośliny w to miejsce . Koncepcja się zmieniła, bo mogę dostać większe bukszpany, a jakby zrobić coś, jak u Anetki. (u siebie bym widziała kule bukszpanowe)
Pod oknami jest lawenda i pod każdym oknem po 3 trzmieliny.
Jaki kształt rabaty by tam pasował? W ogrodzie są linie proste, ale są również zaokrąglenia, jest to front domu i strona słoneczna.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=268




Dziękuje z góry za każdą sugestie, nawet najmniejszą

PS trawnik jest przerobiony glebogryzarką i od nowa będzie zakładany.
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Greg_M 12:25, 26 cze 2016

Dołączył: 26 cze 2016
Posty: 2
Witam; Mam do zagospodarowania taki oto kawałek podwórka. Szukam inspiracji na forum .. podobają mi się rabatki kulkowo stożkowe ; liczę na podpowiedź z Waszej strony myśle ze jest to dobra baza do stworzenia mini rabatki stożkowo kulkowej ; kulki mam z tył z trzmieliny to bym przesadził a stożki hmm nie mogą być docelowo za wysokie żeby nie straciło wyglądu; na obrzeże może żurawki... w środku pomiśdzy kulkami trawa evergold; stanowisko jest słoneczne praktycznie cały dzien słonce także ściółkowanie z kory bez włókniny chyba będzie dobre.Od strony żywopłotu myśle trawę posiać żeby się dobrze przycinało. Czekam na Wasze sugestie















Diana43 22:48, 27 cze 2016

Dołączył: 08 cze 2015
Posty: 11
Witajcie,
pisałam już do Was wcześniej, ale nie dostałam jeszcze żadnej odpowiedzi, więc proszę Was jeszcze raz. Troszkę się zmieniło od ostatniego razu. Dzisiaj posadziłam wiciokrzew zaostrzony żeby zasłonił mi wiatę. Przesunę jeszcze berberysy bliżej rogu wiaty bo chce postawić pod rynną beczkę na deszczówkę. No i nie wiem co zrobić z luką która się powiększy.
I jeszcze jedno - chciałabym zrobić rabatę która będzie miała kształt "łezki" zacznie się między cyprysikiem a krzewuszką i dalej na trawnik. Kupiłam już lawendę, szałwię różową, rozchodnika. Ale chciałabym jeszcze coś małego zimozielonego. Nie wiem co. No i nie wiem jak to wszystko rozmieścić na tej rabacie. Pomóżcie, proszę.
Myometis 13:22, 28 cze 2016


Dołączył: 15 cze 2016
Posty: 22
Diana, ja mam rabatę w kształcie łezki, zerknij na mój wątek, może się zainspirujesz
____________________
Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje
Gardenarium 13:58, 28 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Greg_M napisał(a)
Witam; Mam do zagospodarowania taki oto kawałek podwórka. Szukam inspiracji na forum .. podobają mi się rabatki kulkowo stożkowe ; liczę na podpowiedź z Waszej strony myśle ze jest to dobra baza do stworzenia mini rabatki stożkowo kulkowej ;





Nie - to wszystko jest za małe, nie ma proporcji ten ogród. Potrzebujesz sporego drzewa w odmiennej kolorystyce, a pod nim podwójny żywopłociik z bukszpanu, w nim hosty Patriot dużżżżżoooo host a w nich burgundowe tulipany - 50 szt.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:04, 28 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Diana43 napisał(a)
Witajcie,
pisałam już do Was wcześniej, ale nie dostałam jeszcze żadnej odpowiedzi, więc proszę Was jeszcze raz. Troszkę się zmieniło od ostatniego razu. Dzisiaj posadziłam wiciokrzew zaostrzony żeby zasłonił mi wiatę. Przesunę jeszcze berberysy bliżej rogu wiaty bo chce postawić pod rynną beczkę na deszczówkę. No i nie wiem co zrobić z luką która się powiększy.
I jeszcze jedno - chciałabym zrobić rabatę która będzie miała kształt "łezki" zacznie się między cyprysikiem a krzewuszką i dalej na trawnik. Kupiłam już lawendę, szałwię różową, rozchodnika. Ale chciałabym jeszcze coś małego zimozielonego. Nie wiem co. No i nie wiem jak to wszystko rozmieścić na tej rabacie. Pomóżcie, proszę.


To co myślisz i planujesz jest błędne, to wszystko co masz lub co kupiłaś jest za małe i bez znaczenia dla ogrodu
Bo jakie znaczenie dla tak dużej rabaty może mieć wiciokrzew czy rozchodnik?, skoro potrzebne są drzewa aby zasłonic domy, które robią niewłaściwe tło szersze rabaty, bo te co masz pomieszczą ten jeden rochodnik, czy cos "zimozielonego i małego" ale nie pomieszczą tego co powinno byc na tej rabacie. Potrzebujesz bowiem tego:



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frezja 15:13, 28 cze 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Danusia jak wpadnie...to ręce, które leczą co byśmy bez Ciebie...
____________________
Ewa - Ogrodowy song
miskka 16:46, 28 cze 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Ten ostatni projekt jest MEGA! Danusia pochorowała, a jak wyzdrowiała to takie cuda sie dzieją!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies