Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 12:18, 11 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten, który masz możesz używać na chwasty w trawniku, ponieważ zwalcza dwuliścienne. I taka informacja powinno wystarczyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 13:13, 11 wrz 2016

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Danusiu a nie chcę lać chemii niepotrzenie ale na moim preparacie nie pisze nic o koniczynie a właśnie koniczynę mam, jakie masz doświadczenie?
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 17:11, 11 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na koniczynę skuteczny był Bofix. Ale czy jest dostępny? nie wiem.

Masz środek, zastosuj i sprawdź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mitny 09:47, 12 wrz 2016

Dołączył: 12 wrz 2016
Posty: 1
Witam, w moim kilkuletnim trawniku pojawił się nowy chwast - z tego co czytam to jest to mlecz. Kosiarka go nie łapie bo rozkłada się nisko po ziemi. W zeszłym roku atakowałem go punktowo roundupem za pomocą pędzelka ale w tym jest go już na tyle dużo, że chciałbym zastosować jakiś zmasowany atak. Niestety mam problem z wyborem herbicydu ponieważ mam w trawie dość dużo koniczyny której nie chciałbym zlikwidować - żonie się podoba, mnie nie przeszkadza a dzięki temu na mojej suchej gliniastej ziemi jest więcej wilgoci.
Czego mógłbym użyć by zlikwidować te chwasty?
Gardenarium 11:23, 12 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To zapewne nie jest mlecz a mniszek lekarski. Jest dwuliścienny, koniczyna też jest dwuliścienna. Nie ma cudownego środka działającego na mniszek a omijającego koniczynę. Zlikwiduj także koniczynę, bardzo brzydki jest taki trawnik, bo to już nie trawnik. Namów żonę żeby zmieniła zdanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 12:42, 12 wrz 2016

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Gardenarium napisał(a)
Na koniczynę skuteczny był Bofix. Ale czy jest dostępny? nie wiem.

Masz środek, zastosuj i sprawdź.


Danusiu,

Zdoktoryzowałam się prawie z tematu - jednak biofix zawierał starane EW a mój to starane EC - w biofixie były jeszcze 2 dodatkowe substancje czynne- więc wymieniam środek jutro powinien dotrzeć wiec będzie oprysk i mam nadzieję za tydzień wertykulacja i nawożenie jesienne.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
acca5 19:53, 05 paź 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
Pani Danusiu wróce jeszcze na chwilę do tego mojego chwasta-pięciornika rozłogowego. A może w tym miejscu zrobić rabatę podniesioną z podkładów kolejowych -mam ich trochę, położyć kartony , trawę skoszoną, wszystkie resztki, ziemi nasypać i czy jest szansa ,że to badziewie za dwa sezony zginie??A korzyść jakaś fajna rabata lub skalniak duży?Co o tym Pani sądzi?
Oddzielić rabatę wypielonym brzegiem tak aby wyłapać wszystkie rozlogi?
Gardenarium 20:28, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod skoszoną trawą i ziemią zgnije, ale w trawniku to pozostanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
acca5 12:42, 06 paź 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
załamać się idzie
Gardenarium 19:03, 06 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No, niekoniecznie, zastosuj herbicyd selektywny na dwuliścienne bo innego wyjścia nie ma, nie wydłubiesz z trawnika a tak w dwa tygodnie będzie po sprawie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies