Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

wietrzyk 00:29, 23 cze 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
asica napisał(a)

Nieźle urządziłaś M-a. Czyżby rośliny zajęły Twoje miejsce koło kierowcy?
Jarzmianki wyglądają ekstra. Też mam na nie chrapkę
Śliczne nowe zdjęcia ogrodu.
I co to jest DP ?


Hi, hi
no właśnie tak zostałam dobrowolnie eksmitowana na tylne siedzenie
U nas jarzmianki mało popularne, dopiero u Szmitów obejrzałam je sobie na żywo.
Dobre Pole, już Ania napisała, to szkółka - hurtownia bylin. Niestety nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej i jest wymóg, żeby kupić min. 12 roślin z gatunku. Ale i tak warto
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 00:37, 23 cze 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
jalos napisał(a)

Wiesz, ja wzięłam pod uwagę moje aerały (niecałe 700m2), ale 3 to nawet na moje poletko to za mało. trzeba będzie znowu jechać (??? )

Piękną masz różankową rabatę i nie tylko, bardzo lubię oglądać zdjęcia z Twojego ogrodu.

A cóżeś tam pani nakupiła u Szmitów?


Aga,
wydaje mi się, że nawet w mniejszym ogrodzie (700m jak dla mnie to całkiem duży ogród) warto sadzić mniej gatunków w większych plamach, aby uniknąć chaosu. Pojechać zawsze możemy

Bardzo się cieszę, że moja różanka Ci się podoba. Będzie mi bardzo miło jak będziesz zaglądać

A u Szmitów zakupiłam jarząby Flanrock, sztuk 3.U nas bardzo drogie i tylko w jednej szkółce znalazłam, a tam kupiłam po 60pln. Plus jakieś drobiazgi.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 00:44, 23 cze 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Monika,
dla Ciebie fotki kantów:
rabata wysypana korą, bardzo szybko tworzą się 'brody', trawa rośnie w bok. Trzeba odgarnąć korę i dociąć nożykiem


rabata bez kory. co któreś koszenie wystarczy dociąć nożycami do trawy.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
siakowa 07:54, 23 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
wietrzyk napisał(a)


Kasia, ja je dopiero u Szmitów odkryłam. Czytałam kiedyś artykuł Danusi, o kwiatach jak broszki, ale u nas w sklepach jarzmianek nie widziałam. Kupiłam pierwsze 3 na próbę, też na razie malusie są. Problemem tylko było miejsce, bo półcienia to u mnie niewiele, póki co

Dla Ciebie rdest wczesnowiosenny
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3522-ogrod-w-puszczykowie?page=133


ups...widze ze najlepiej go posadzić tam gdzie kora anie kamyki jak przestanie wyglądac to zniknie na tle kory przynajmniej ale widze ze połowa marca to bardzo szybko jak na zielone liście...czy w kwietniu jest już wiecej zielonego niż brazowego? wiem ze to zależy od sezonu ale czy jak sie juz pojawią zielone liście to potem jużidzie zazielenianie szybciutko?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
ren133 09:41, 23 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
wietrzyk napisał(a)
Dla Reni wyszperałam zdjęcie z 24 września ub roku. Kwitnące naparstnice


Dziękuję Asiu
Śliczne te Twoje naparstnice
W ogóle wszystko u Ciebie jest cuuuudne!!! Oglądam po kilka razy Twoje piękne rabaty i napatrzeć się nie mogę Rabata z grujecznikami, krwawnik, rabata z gaurami a już nie wspomnę o różanej ... ależ jest pięknie u Ciebie!!!

PS A jakie kwiaty rosną z tyłu za różami i na jakiej szerokości rozciągają się róże?

No i zapomniałam o rdeście - poezja
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Borbetka 10:38, 23 cze 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Aśka, za Swat Margret dziękuję, piękny jest. Cieszę się, że mi go ten Pan polecił. Na liście chciejstw na pierwszym miejscu jest teraz jarzmianka, wszystkie odmiany jakie dostanę. Tę, którą kupiłam uratowałam w ostatniej chwili przed ślimakami. Okazało się, że i owszem też lubią . Nawet do skrzyni z warzywami wlazły.
____________________
borówcowy wizytowka
deszczowymaj 10:54, 23 cze 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
wietrzyk napisał(a)
Matrona ze stipą, lub... stipa z matroną?



O Matko i córko
Przepiękna fota
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
MirellaB 19:05, 23 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Aśka - ja kanciki pielęgnuję co trzecie koszenie czyli średnio co półtora tygodnia na kolanach z nożycami
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zabaewa 11:53, 24 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Ale u Ciebie "buja" ogród - coś wspaniałego
Asiu - jak możesz mi podać na pw nazwę i adres szkółki, w której kupowałaś amanogawę byłabym wdzięczna. Na jesień chcę kupić takową
U siebie podałam jeszcze raz link do strony z informacją o Elizeuszu i jego albumie.
Buźka
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
MonikaH 13:44, 24 cze 2015


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
Pięknie, róże chyba przebiajają wszystko, z szałwią super. I grujeczniki cudne.

Rdest po 4 latach wyrzuciłam, bardzo słabo się już regenerował i w maju poleciał. Może jest krótkowieczną rośliną, poprzednie lata był b.fajny.

Asiu, te grusze, które sadzilaś wiosną, będą wysokie? Szybko rosną czy raczej powoli?
____________________
Monika - Bez linijki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies