Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W przyszłości? Domek zatopiony w zieleni....

Pokaż wątki Pokaż posty

W przyszłości? Domek zatopiony w zieleni....

Agawita 16:54, 14 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
pisząc o przesadzeniu miałam na myśli drzewka stylistyka do bani tak to jest jak się robi kilka rzeczy na raz
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
Tusiala 07:59, 15 lis 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Edo u mnie wczoraj cały dzień była mgła i straszny chłód. Teraz niestety już inaczej nie będzie

Violu czytaj, czytaj A mi się podobają i te formowane i te naturalnie rosnące

Aga trzmielina była jedną z pierwszych roślin na działce jakie posadziłam i jest tak duża, że można się w niej schować To od niej biorę sadzoneczki.
Masz rację przy tarasie są dwa świerki a na pniu głogi dwuszyjkowe. Pod głogami lawenda i cyprysiki. Nie chciałabym się ich stamtąd pozbywać więc zdecydowanie druga wersja do mnie bardziej przemawia. Cieszę się, że znalazłaś czas. I od razu się domyśliłam, że chodzi o drzewa
Czyli wynika z tego, że zmniejszyć trawnik przy tarasie na rzecz rabat. I zrobić przejścia wokół domu w rabatach?

A tu roślinki przy tarasie z bliska









Tusiala 08:02, 15 lis 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
c.d.







Tusiala 08:08, 15 lis 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937

Viola 11:07, 15 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
To trzmielina taka duża może urosnąć?, a ja głupia myslałam, że tylko takie małe krzaczki rosną. Ja potrzebują coś zimozielonego w jaskrawym kolorze co dużą plamę utworzy tak około 1,5m wysokości x 1,5m szerokości. Może trzmielinę posadzę - bardzo ją lubię , szczególnie emerald&gold. Ile lat u Ciebie rosła?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Tusiala 11:13, 15 lis 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Violu z siedem już będzie bo wsadziłam ją zanim zamieszkałam w domku.

Tyle się na oglądałam przez ostatni miesiąc Waszych ogrodów, że teraz mam troszkę mętlik w głowie. Tyle by się chciało mieć u siebie roślin, kompozycji, pomysłów, zawijasków, placyków…. Ech.

Na dzień dzisiejszy wiem na pewno, że na wjeździe posadzę winobluszcz trójklapowy, który mam nadzieję zasłoni cały płot betonowy na wjeździe. Oprócz tego wsadzę bluszcz hederę, który z kolei, gdy opadną liście trójklapowego, nadal będzie przysłaniał płot. Do tego werbena patagońska żeby było troszkę koloru. I te cudowne piórkówki na zakręcie, które zaproponowały mi Sylwia. Ach ta Sylwia

Myślę cały czas o liniach rabatowych od tarasu ale już mniej więcej wiem co i jak. Wiosną biorę wąż i wtedy ostateczne cięcie. Koniecznie w rogu działki, niedaleko piaskownicy, placyk żwirowy. Teraz zastanawiam się nad doborem roślin.
Potem kolejne miejsca. Może do wiosny uda się większość terenu poplanować

Najgorzej się na coś zdecydować.
Tusiala 12:33, 15 lis 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
U mnie weekend już za moment przyjemności Wam życzę





Agawita 15:12, 15 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
dobrze, ze zrobiłaś zdjecia z bliska bo faktycznie żal byłoby pozbywać się zasadzeń przy schodach z dalszej perspektywy były prawie niewidoczne projekt Sylwii też mi sie podoba i miałabyś wreszcie podjazd zielony, w obejściu wokół domu możesz poeksperymentować i wydzielić ścieżkę żwirową lub płyty obsypane żwirem w wolnej rozstawie, resztę miejsca zostawić na obsadzenie roślinami, odpadnie Ci koszenie w zakamarkach
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
Milka 11:48, 16 lis 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marta, dam ci radę, skorzystasz lub nie, ale te jałowce co masz w pobliżu tarasu powoli formuj, bo one z wiekiem brzydną, a cięte odmładzają się non stop i możesz im nadać dowolną formę; kolejny minus, zarosną wszystko, a szkoda, mówię to na bazie własnych doświadczeń, dziś żałuję, ze tak późno zaczęłam je ciąć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 19:14, 16 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Irenka mi z ust wyjęła moje myśli.... Choinki po dwóch stronach schodów też wielkie urosną i będą zacieniać taras.. zrobi się busz....

Ja kiedyś w nerwach strzeliłam eMusia czajnikiem.. aż sie zrobił wklęsły.... przez wiele lat trzymał go na pamiątkę.. że żyje z furiatką Ale test przeszedł.... bo nie oddał...... a ja bym oddała na pewno
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies