Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W przyszłości? Domek zatopiony w zieleni....

Pokaż wątki Pokaż posty

W przyszłości? Domek zatopiony w zieleni....

Syla 19:07, 08 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380


aby dużo nie przesadzać a jedynie dosadzić ....widzę to tak .....tu gdzie płyty na rabacie zaproponowałam mostek którym dotrzesz do altany .....

mostek w miejsce płyt , które już masz na rabacie ..... oraz trochę koloru w Twoim ogrodzie


W przypadku drogi dojazdowej to tam masz b.mało miejsca ..... propozycja z bluszczem Sebka jak najbardziej ok ..... taka wizualka dla Ciebie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
malgorzata_s... 19:18, 08 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Fiu fiu, ale projekcik cudny
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Tusiala 21:26, 08 lis 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Dajanko bardzo się cieszę, że mnie odwiedziłaś Tak ogród duży ale to na serio początek bo planuję wiele pozmieniać a tym bardziej dodać. Rośliny niektóre są, można by powiedzieć w kwiecie wieku, gdyż wsadzałam je jak powstawał domek.
Aż mi żal, że się pozbywałaś takiego cuda. Ania już mi obiecała sadzoneczki ale jak byś mogła to oczywiście nie odmówię tym bardziej, że naprawdę ich potrzebuję całą masę. Nie dość, że 44 metry na wjazd to jeszcze na ścianę garażu od sąsiada. Werbeny nigdy nie miałam. Ale jeśli masz w nadmiarze to chętnie przyjmę. Jeśli Ty na coś będziesz miała chrapkę ode mnie to się też chętnie podzielę. U Ciebie napiszę co i jak

Violu zaraz idę zobaczyć

Sylwio stare linie są do likwidacji. Rośliny do przekopania bo chce żeby wszystko wyglądało lepiej i żeby były te plamy, które zasugerowała Danusia.
Po Twoim „wejściu” wszystko zaraz lepiej wygląda. Sylwio dziękuję. Zwłaszcza za te linie, które poprawiłaś. A ten dojazd bez widoku na płot betonowy? Cudowny. Tylko się zastanawiam jeszcze nad roślinami – co to za trawki i co to za krzewy z białymi kwiatami? Sylwia dzięki

Gosiu też jestem w szoku
Viola 22:05, 08 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Projekt Sylwii - bomba. Krzewuszka -cudowna.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Mala_Mi 22:31, 08 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kochana.. Sylwia Ci pomaga.. słuchaj się jej

Wizualki super Oczka mi zagrały .. bo to tak w mój styl

Edit.. 6 szt na próbę posadziłam... piszą że co 3 metry wystarczy posadzić
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
makkasia 11:04, 09 lis 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877


Jednak mam jakoś trawkę. Może powiecie co ona za jedna?



świetne połączenie
trawka, miałam taką ale strasznie się rozrastała więc ją wyciepałam - chyba niesłusznie bo jest piękna nazwa była kiedyś w mojej glowie ale teraz nie pamiętam
pozdrawiam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Tusiala 19:40, 09 lis 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Violu też tak uważam

Aniu Ona ma tak pięknie dobrane rośliny i wszystko tak idealnie do siebie pasujące, że grzechem byłoby Jej nie słuchać W mój styl też
Aniu bardzo się cieszę i Ci dziękuję Może akurat się uda.

Makkasiu też mi się jednego roku rozrosła dość mocno ale w następną zimę przymarzła i została malutka kępka, która na szczęście teraz mi się rozrasta. Jak nie chcesz żeby Ci się coś nadmiernie rozbuchało to najlepiej wsadzić w doniczkę bez dna.
Syla 21:44, 09 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380

Sylwio stare linie są do likwidacji. Rośliny do przekopania bo chce żeby wszystko wyglądało lepiej i żeby były te plamy, które zasugerowała Danusia.
Po Twoim „wejściu” wszystko zaraz lepiej wygląda. Sylwio dziękuję. Zwłaszcza za te linie, które poprawiłaś. A ten dojazd bez widoku na płot betonowy? Cudowny. Tylko się zastanawiam jeszcze nad roślinami – co to za trawki i co to za krzewy z białymi kwiatami? Sylwia dzięki

Gosiu też jestem w szoku


A dlaczego chcesz to wszystko zmienić ???? Danusia zaproponowała abyś dodała koloru na rabatach ..... troszkę zasugerowałam linię .... troszkę koloru .... a roślinki możesz dobierać takie jakie podobają Ci się najbardziej .....

a trawki to mogą być różne (na zdjęciu jest rozplenica ) .... musisz dobrać odpowiednio do tego miejsca .... nie wiem co się znajduje dalej , jakie jest nasłonecznienie ..... a w bluszcz można wkomponować powojniki ..... Nie bardzo chcę doradzać w sprawie nasadzeń bo ja u siebie również często gęsto eksperymentuję ..... Potem będziesz mnie gonić z łopatą po forum
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
BEATA_S 21:48, 09 lis 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Tusiala napisał(a)
Aniu

Jednak mam jakoś trawkę. Może powiecie co ona za jedna?



Martusiu na zdjęciu jest wg mnie mozga trzcinowata. Ona rozrasta się dość szybko i bywa ekspansywna. Dziewczyny piszą, że należy ją posadzić w doniczce bez dna, aby ograniczyć ją nieco
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Tusiala 11:29, 12 lis 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Dlaczego chcę to zmienić? Sylwio wydaje mi się, że linie nie są opływowe tylko za bardzo wcinają się w rabaty. Poza tym chcę troszkę je rozszerzyć. Wydaje mi się, że tak będzie lepiej. A koloru dodam koniecznie
Dalej wzdłuż płotu rośnie świerk zielony i żywopłot z tui mieszanych. Między domem a żywopłotem skalniak a potem taras. I właśnie od strony tarasu chcę poszerzyć te rabaty. Zrobić placyk żwirowy.
A ganiać z łopatą za Tobą? Obiecuję, że nie będę. Słowo

Mozga trzcinowata – dziękuję Batko. Wiem, że się rozrasta ale przez zimę zawsze ucierpi więc tego, czego jest za dużo wypadnie i z nowym sezonem jest jej w sam raz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies