Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Bogdzia 09:18, 23 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Na polach sieje się len jednoroczny i myslę ze to własnie jest on.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jankosia 09:25, 23 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Bogdzia napisał(a)
Na polach sieje się len jednoroczny i myslę ze to własnie jest on.


No tak Bogdziu, na pewno jednoroczny, z tym że inny na włókno a inny na nasiona... Będę czytać dalej jak będzie dłuższa chwila Pewnie ten co mi się tak spodobał, wysoki, strzelisty wręcz, to będzie ten włóknisty - tak przynajmniej na chłopski rozum
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Mala_Mi 11:33, 23 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariolu ja mam len wieloletni.. dostałam sadzoneczki malutkie od Mariusza ze średnioweicznego i mam go już kilka lat. Bardzo szybko startuje, u mnie już ma przyrosty na kilka centymetrów, a ziemia zmarznięta na kamień

Sorki, że ci zaśmiecam wątek, potem usunę fotki.. jesienią ma takie kuleczki na końcach


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margarete 17:06, 23 lut 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Na sianiu bylin sie nie znam, len kwitnacy w naturze widziałam pierwszy raz w ubiegłym roku więc marytorycznie sie nie wypowiadam, dodam tylko że i ten kwitnacy pokazany przez Anie i ten twój mi sie podoba.
Wpadłam zobaczyc czy do ciebie Mariolko do ogrodów wiosna juz zawiatała - bo o zajaczku pisałas u mnie ale chodzi mi o rosliny, krokusy masz już jakieś ? U Karoliny Popcarol sa a u mnie jeszcze nie ma.... a juz mi tęskno...
Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Bogdzia 18:24, 23 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Śliczny ten len Ani.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
11stokrotka 18:09, 25 lut 2015


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Pozdrawiam gospodynię. Obejrzałam zdjęcia z twórczego spotkania u Krys. Miło Was zobaczyć razem. Mam nadzieję że się jeszcze spotkamy. Idzie wiosna, będzie bardziej ogrodowiskowo.
____________________
Mam marzenie
monteverde 18:30, 25 lut 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariola jak się nazywa Twoja kalina?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 19:27, 25 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
jankosia, len ma tak śliczny kolor, że warto go mieć, ale raczej bylinę, kiedyś pokusiłam się o wysianie nasion siemienia ale nic z tego nie wyszło
Bogdziu, myślę, że ten właśnie, który pokazywałam na fotce, był uprawiany na nasiona
Aniu, fotek nie usuwaj, dokładnie taki sam miałam ale u mnie się nie wysiewał, pewnie za szybko go ścinałam i pieliłam w tym miejscu często, za to wielosił się zbiera, też mi się nie sieje, a straszono mnie jego ekspansywnością


Małgosiu, zajączek ma się w najlepsze i co go wyproszę z nowego, to wraca z powrotem luką pod bramą wjazdową, siedzi pod choiną wiosna u mnie taka w starym, dziś słoneczko świeciło



Bogdziu, w ubiegłym roku zastanawiałam się, co to za znajoma roślinka, która pokazywano na forum o tej porze
wiedziałam, że podobną pielę jako chwast od kilku lat dziś się pokazała i już wiem, że wyrzucałam ranniki


11stokrotka
na pewno będzie okazja do spotkania
wiosna faktycznie idzie, jasnoróżowy łubin startuje

i wspomniany wielosił




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:44, 25 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
biała ślazówka

floksy

mak z ubiegłorocznych wysiewów

niebieskie agastache, białe ma jasnozielone listki
____________________
Dwa ogrody
JoannA 19:55, 25 lut 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Wyraźnie widać wiosnę Mariolko
U mnie oprócz cebulowych nic jeszcze nie widać.
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies