Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 00:19, 09 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
WRZESIEŃ 2014
Trawa była soczysta, zielona, cieszyła oczy

E-Muś zastanawiał się nad zakupami. Pewnego dnia zaprosiła mnie do siebie znajoma, w ogrodzie miała rabatkę z czerwonymi różami, cudnie pachniały, były śliczne. Powiedziałam o tym e-Musiowi. Obruszył się, ze to on będzie robił zakupy. Następnego dnia zapakował mnie w samochó. Wylądowaliśmy w szkółce, gdzie e-M wybrał czerwone róże, właśnie te, co ma znajoma: Montana.
12 róż pojawiło się na dwóch piętrach rabaty.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:27, 09 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022


Brakowało czegoś do wysokiej donicy. Pojechaliśmy do innej szkółki troche bez planu, tzn. myśleliśmy o trawach, ale nie wiedzieliśmy, co dostaniemy.
Spodobało nam się to połączenie: berberys kolumnowy i gracilimus

Z tarasu widok jeszcze nie jest doskonały. Nad tym widokiem popracuję w tym roku. Muszę jakoś przysłonić widok na dom sąsiadki. Przy płocie rosną tuje dość niskie. Pasowałyby tu 3 Umbry. Mam taką nadzieję




____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:39, 09 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
PAŹDZIERNIK 2014
Październik zachwycał piekną pogodą. Przychodziłam po pracy do domu i e-Muś czekał z kawką na tarasie. Zachwycaliśmy się nowymi rabatkami. Róże cudnie pachniały , berberysy razem z miskantami lśniły w słońcu

____________________
Ogródek Iwony II
paniprzyroda 00:55, 09 sty 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Historie rabatek przeczytałam jednym tchem Świetna narracja
____________________
Dwa ogrody
Iwk4 01:01, 09 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Została jeszcze do zagospodarowania rabatka przy zejściu z tarasu. Tutaj e-Muś odpuścił, pozwolił mi robić po mojemu. Niedobrze. Nie byłam niczego pewna, od siostry dostałam kilka trzyletnich buksików i tańcowałam z nimi po rabacie. Chciałam, żeby w przyszłości z nich się zrobiły kulki. Przesadzałam 3 razy, bo nie w linii, za blisko, bo nie wiedziałam, czy w dobrym miejscu.

Oczyszczałam rabatę z pozostałych roślin, bo nie pasowały mi do koncepcji. Z pomocą przyszła Danusia

Zaproponowała taki zestaw roślin:
1 ambrowiec lub sliwa wiśniowa Nigra
2 zywopłocik z bukszpanu lub zielony pas jednakowych roślin (irga, opachysandra, zielone berebrysy itp.)
3 cyprysik groszkowy Filifera Aurea Nana lyb tuja wschodnia Aurea Nana
4 Berebrys Admiraton
5 jeżówki w kolorze mocnego różu
6 berberysy Bagatelle lub dowolne czerwone ale małe
7 hortensje bukietowe, jednakowe
8 Stipa tenuissima

Rabata zaczęła nabierać kształtu
,
doszły cebulowe, które potem moja sunia Tola postanowiła przegrupować według swojej własnej koncepcji:




____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:05, 09 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LISTOPAD 2014
Listopad zachwycał kolorami, nadal kwitły róże:


Trawa dalej rosła, nie wiadomo, czy kosić? e-Muś wrócił do pracy.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:10, 09 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
GRUDZIEŃ 2014
Nic ciekawego. Smutno, buro, mokro. Berberysy zgubiły liście. Trawki dostały kokardy, aby trochę weselej było.
25 grudnia zaczął padać śnieg, okrył rabatkę pierzynką. Potem spadło jeszcze więcej śniegu Wyszło słoneczko Znowu było pięknie
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:16, 09 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:17, 09 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Koniec Ciekawe, co przyniesie ten rok? Widząc po innych ogrodach, roślinki powinny się rozrosnąć. Czekam z utęsknieniem wiosny

Jest już późno. Strasznie długo zgrywały się zdjęcia. Idę spać. Miłych snów
____________________
Ogródek Iwony II
siakowa 07:25, 09 sty 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Iwonko!!! Świetne metamorfozy ale to w jaki sposób poprowadziłas nas przez te zmiany ach czytałam jednym tchem jak dobe opowiadanie buziaki zostawiam :*
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies