Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

babka 18:58, 26 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Toszka napisał(a)
Oooo, to tym bardziej teraz trzeba pomysła zapodać, bo na ile znam facetów, to oni muszą przemyśleć, pomyśleć, przeanalizować, podliczyć, zrobić biznes plan, zebrać się w sobie, nastroić i... i tak kilka miesięcy zlatuje aż zabiorą się za zlecenie domowe Czyli teraz najlepszy czas by zapodać pomysł


Święta racja! Faceci muszą po prostu dojrzeć a potem to już z górki
Reniu, ja tez byłam i jestem za poprawieniem estetyki studni i jej wyeksponowaniem. Świetny pomysł Toszka podsunęła żeby obłożyć ją drewnem. Koszt byłby niewielki a prace częściowo sama mogłabyś wykonać.
Oczami mojej wyobraźni widzę tam naturalistyczne nasadzenia, takie trochę wiejskie a'la kwietna łączka, kilka tulipanków itp.
A i tak diecezja należy do Ciebie
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
gardney 23:15, 26 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
kiedy i ja pojadę z górki... niby jestem szyja ale chyba mamy jakieś zmiany zwyrodnieniowe, ciężo mi idzie kręcenie głową ;D
co do studni - powiedz chcesz mieć naturalistyczny ogród, geometryczny? Albo podaj przyklady jaki ogród byś widziała u siebie będzie łatwiej
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
laurowisnia 09:39, 27 lis 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Nie sadziłabym tych róż obok siebie, Munstead raczej połączyłabym z odcieniami czystego jasnego różu lub podobnymi do róży, a Pastella to róż z kremem. Do niej dodałabym kolory fioletu, niebieskiego i białego, szałwię, bodziszki krwisty album, himalajski, białe jarzmianki, kocimiętkę, trawki jak najbardziej. Swoją mam wciśniętą pomiędzy różami w kolorze różowym plus trawy, a z bylinkami jeszcze będę manewrować. Munstead nie mam jeszcze.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
07_Rene 21:01, 27 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
gardney napisał(a)
kiedy i ja pojadę z górki... niby jestem szyja ale chyba mamy jakieś zmiany zwyrodnieniowe, ciężo mi idzie kręcenie głową ;D
co do studni - powiedz chcesz mieć naturalistyczny ogród, geometryczny? Albo podaj przyklady jaki ogród byś widziała u siebie będzie łatwiej


U mnie też zwyrodnienie i to powazne...

Ze mną ciężka sprawa jest, bo podobają mi się ogrody naturalistyczne, o dzikim charakterze, ale natura zdiodiakalnej panny zawsze dąży do ładu, porządku i usystematyzowania chaosu Ostatnio zauroczyłam się rabatami angielskimi. Ale lubię też iglaki, róże. Lubię jak rabaty są szczelnie porośnięte roślinami.

Przykładowo marzy mi się studnia coś w tym stylu, stąd ta róża pnąca:
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113386,7928200.html?i=2

Wiem, że dopóki nie uporządkujemy ostatecznie prac przydomowych (elewacja, alejki kostkowe itd.) każde nasadzenie będzie wyglądało niechlujnie i wybrakowanie. Jakoś biorę się za wszystko od tyłu, bo nie chce tracić czasu. Chyba muszę się zresetować i zacząć wszystko od początku od wyznaczania rabat, bo są niespójne: miejscami faliste, miejscami proste.
Niebawem wrzucę plan.

Poza tym kolejny sezon chyba poświęcę na zakładanie żywopłotów

ps. mam jeszcze sporo przemyśleń, ale może innym razem...





____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 21:12, 27 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
laurowisnia napisał(a)
Nie sadziłabym tych róż obok siebie, Munstead raczej połączyłabym z odcieniami czystego jasnego różu lub podobnymi do róży, a Pastella to róż z kremem. Do niej dodałabym kolory fioletu, niebieskiego i białego, szałwię, bodziszki krwisty album, himalajski, białe jarzmianki, kocimiętkę, trawki jak najbardziej. Swoją mam wciśniętą pomiędzy różami w kolorze różowym plus trawy, a z bylinkami jeszcze będę manewrować. Munstead nie mam jeszcze.



Dzięki
Jedno z przemysleń: forum bardzo pomaga, ale z różami jest ciężko, dlatego mimo pomocy jaką od Was-doświadczonych dostajemy chyba nie da się uniknąć błedów i przesadzeń
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 21:27, 27 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Hej Reniu, doskonale rozumiem Twoje dylematy bo sama mam podobne i planowanie prac też raczej od .... strony idzie Ale siedzieć z założonymi rękami też się nie da prawda ?
Co do inspiracji studniowej to tak właśnie sobie ją wyobrażałam. Nie wymuskana jakaś i elegancka a w rustykalnym stylu. Może zamiast wielu roślin dasz tak jak na zdjęciu różę pnącą i w tle ładną, zwartą tawułkę lub coś podobnego ?
http://www.sadowniczy.pl/product-pol-2043-Tawula-szara-Grefsheim-majowa-krolowa.html
Zdaję sobie sprawę, ze moje pomysły nie są ogrodowiskowe
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
07_Rene 21:37, 27 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)
Hej Reniu, doskonale rozumiem Twoje dylematy bo sama mam podobne i planowanie prac też raczej od .... strony idzie Ale siedzieć z założonymi rękami też się nie da prawda ?
Co do inspiracji studniowej to tak właśnie sobie ją wyobrażałam. Nie wymuskana jakaś i elegancka a w rustykalnym stylu. Może zamiast wielu roślin dasz tak jak na zdjęciu różę pnącą i w tle ładną, zwartą tawułkę lub coś podobnego ?
http://www.sadowniczy.pl/product-pol-2043-Tawula-szara-Grefsheim-majowa-krolowa.html
Zdaję sobie sprawę, ze moje pomysły nie są ogrodowiskowe


W tle ciężko coś dać, bo ciasno a to chyba duży byłby krzak, a w pobliżu rośnie orzech włoski. Wrzucę plan, to zobaczysz dokładnie jak i co, będzie łatwiej.
Pomysły nieogrodowiskowe-nieważne, zawsze godne uwagi i rozważenia.

____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
marzena 23:20, 27 lis 2014


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
czytam o tych wszystkich dylematach ze studnią ( sama mam podobny) i ciekawa jestem, jak sobie z tym poradzisz ? ja nie mam pomysłu co do własnej na razie , w pewnej odległości posadziłam kilka krzewów ( na razie małych) ale czekam aż mi samo coś wpadnie do głowy na razie jej nie pokazuję na fotkach a w moim olbrzymim ogrodzie i tak prawie 'ginie' ( tak sie pocieszam...)
____________________
marzena O....!
bdan 07:15, 28 lis 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
07_Rene napisał(a)


W tle ciężko coś dać, bo ciasno a to chyba duży byłby krzak, a w pobliżu rośnie orzech włoski. Wrzucę plan, to zobaczysz dokładnie jak i co, będzie łatwiej.
Pomysły nieogrodowiskowe-nieważne, zawsze godne uwagi i rozważenia.



A ja myślę, że styl ogrodów ogrodowiska też się zmienia. Coraz więcej więcej bylinek na rabatkach się pojawia
Agania 11:43, 28 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
07_Rene napisał(a)


U mnie też zwyrodnienie i to powazne...

Ze mną ciężka sprawa jest, bo podobają mi się ogrody naturalistyczne, o dzikim charakterze, ale natura zdiodiakalnej panny zawsze dąży do ładu, porządku i usystematyzowania chaosu Ostatnio zauroczyłam się rabatami angielskimi. Ale lubię też iglaki, róże. Lubię jak rabaty są szczelnie porośnięte roślinami.

Przykładowo marzy mi się studnia coś w tym stylu, stąd ta róża pnąca:
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113386,7928200.html?i=2

Wiem, że dopóki nie uporządkujemy ostatecznie prac przydomowych (elewacja, alejki kostkowe itd.) każde nasadzenie będzie wyglądało niechlujnie i wybrakowanie. Jakoś biorę się za wszystko od tyłu, bo nie chce tracić czasu. Chyba muszę się zresetować i zacząć wszystko od początku od wyznaczania rabat, bo są niespójne: miejscami faliste, miejscami proste.
Niebawem wrzucę plan.

Poza tym kolejny sezon chyba poświęcę na zakładanie żywopłotów

ps. mam jeszcze sporo przemyśleń, ale może innym razem...



Reniu czytam, żeś chora, na początku, życzę ci zdrówka, ja już na nogach
Jesteście na początku drogi, będziemy Cię wspierać, nie bój się sadzić roślin, bo dylematów i tak ci nie zabraknie, a trzeba próbować i wszystkiego doświadczać, na błędach się uczyć, ważne jest to, żeby ogród zaczął żyć swoim życiem, a ty masz czerpać z niego dużo radości.....tym bardziej, że podobają ci się z patynowane stare murki i porośnięte ściany, stare donice i konewki, które tworzą tajemniczość i magię jak w zaczarowanym ogrodzie
Piorytety trzeba sobie wyznaczyć
Mój ogród jest już bogaty w roślinność, a nadal porośniętych ścian i murków mi brakuje.

Co do studni, nie pomogę, moja dalej w takim surowym stanie sobie stoi, ale za domem, nie spędza mi snu powiek.

Na ogrodowisku znalazłam wątek ze studnią, mało jest fotek, ale są pokazane proste rozwiązania i możesz odwiedzić wątki ze studniami

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1589-studnia-w-ogrodzie

Wizualizację realizuj, te trawki biało-zielone to Carex Ace Dance/białozielona i Carex morrowii Irish Green/zielona, są zimozielone i ładnie wyglądają przez cały rok, do zdobycia tutaj:
http://www.trawki.pl
Widać je u mnie na zdjęciu, posadzone w tym roku, mam zamiar mieć z nich obwódkę, ładnie się rozrastają

Mój przedogródek rodzony w bólach po raz drugi, ciężko utworzyć coś naturalistycznego i zarazem eleganckiego przy domu, ja tego nie umiem, zobaczę jak rabata się rozrośnie w przyszłym roku

Piękna ta twoja inspirka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies