Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

gardney 22:56, 28 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Reniu jeszcze jedno narysuj dom i zaznacz gdzie taras, gdzie okna z kuchni salonu (strategiczne). Moim zdaniem pomysł z zegarem bardzo ciekawy, można by tam zrobić taką zacisznię kompostownik umieściłabym na północ od piwniczki i całość wysloniłabym czymś od domu. Zasada jest taka że rabaty przy domu powinny byc "spokojniejsze" kształtem niż te na obwodzie. Także pod tym względem się nie martw, że przy domu prosto a dalej pofalowane, rabata w dolnym lewym rogu powinna mieć inny kształt.
popatrz tu
lub tu
to przykłady kształtów. Skoro będziesz mieć bardziej naturalnie to jak najbardziej zewnętrzna rabata może falować.
Sałatę i zioła jeśli ma to być mini mini to może wkomponuj gdzieś w rabaty a nie wytyczaj warzywnika, jak kiedys zapragniesz dużego warzywnika to go sobie zrobisz całkiem z tyłu domu?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
07_Rene 23:39, 28 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Na razie użytkujemy tylko piętro budynku i najbardziej widoczna jest piwniczka z kuchni (okna to żółte prostokąty) Za dom wyglądają tylko takie małe okna w łazience niestety. taras to też prawa przyszłości, ale będzie na garażu. A te zielone mazaje na między dodmem a tarasem to winogron


Z ciągłością rabat wiem o co Ci chodzi i na pewno będę łączyć ten szpaler brzózkowy (cz.2) z rabatami półokrągłymi. Plan zatarł niektóre odległości, ale między tym szpalerem, a żywopłotem grabowym ma być wąska ścieżka, w dół działki.
Rabata z przodu też będzie ciut zmieniana żeby sie lepiej kosiło, ale nie ma mozliwości jej pociągnięcia dalej, bo między piwniczką i budynkiem gospodarczym a granicą działki też jest wąska ścieżka. Ta rabata musi zgrywać się z nasadzeniami piwniczki.

Natomiast z drugiej strony domu (po prawej na mapie), przed kojciem psa planuje rabatę z rodkami (ale nie wiem kiedy).

Kompostownik - na północ od piwniczki? to musiałby być za budynkiem gospodarczym, a tam ciężko byłoby go wysłonić, bo tu się nie zmieści
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
renatamama3 13:01, 30 lis 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Reniu ,ja bym się skupiłam na piwniczce i różance ,i tych żywopłotach ,a jak starczy czasu i finansów ,to na dalszych rabatkach .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
malgorzata_s... 18:14, 02 gru 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ale fajna piwniczka Strasznie lubię takie ziemne piwniczki Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
gardney 18:27, 02 gru 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Reniu kształt rabat najważniejszy jest mim zdaniem można potem powoli według planu postępować rabata za rabatą. A jakie są widoki z tarasu? Jak wygląda gospodarczy?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Iwk4 19:39, 02 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Toszka napisał(a)
Ja bym tą studnię przekuła na element architektoniczny - obłożyłabym kamieniem, np. wapieniem lub obiła/zrobiła "elewację" drewnianą. Bo jeśli od drogi pójdą tuje to obsadzanie po zewnętrznej (od drogi) mija się z celem estetycznym kiedy i tak studnię będzie widać od strony domu.... Można by zrobić ładną pergolkę i na puścić powojnik...
Myślę, że najpierw trzeba zacząć od liftingu samej studni... podpuść eMa, zapodaj mu pomysł

Witaj Reniu, o tym samym pomyślałam.
Zobacz tutaj:
http://pl.pinterest.com/pin/371054456772890272/
niżej znajdziesz inne propozycje:
http://pl.pinterest.com/pin/430797520579804704/
http://pl.pinterest.com/pin/575897871071986646/
Kamienie płaskie układa się na zaprawę, tylko nie wszystkie naraz. Musisz etapami.

Tutaj po prawej stronie sama murowałam z cegły i okładałam kamieniami. Przez 2 lata było to oczko wodne, potem samochód zimą wjechał w mur i folia się uszkodziła i zeszła woda. Teraz jest tam podwyższona donica, ale pokazuję, bo sama murowałam
W najgorszym wypadku przemaluj studnię farbą emulsyjną do stosowania na zewnątrz.
____________________
Ogródek Iwony II
07_Rene 10:18, 10 gru 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
No i jestem po przerwie Wieczorkiem może uda mi się poodpisywać


Powiem, że nie próżnowałam... Pochłonęło mnie ostatnio piernikowanie. A i ogrodowo się trochę działo - wycinka drzew...


Powiem Wam, że bardzo żałuje tego orzecha z pierwszego planu, bo fajnie wysłonił nam widok na sąsiadów. Magda, to właśnie widok z przyszłego tarasu

Teraz wygląda to tak... Jak widać pień orzecha był już pusty w środku więc jego wycinka była nieunikniona.
Liczę, że z biegiem czasu widok na sąsiada przysłoni lipa (na fot. bardziej po lewej), która do tej pory była tłamszona przez wierzby i orzecha.

____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 12:25, 11 gru 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
renatamama3 napisał(a)
Reniu ,ja bym się skupiłam na piwniczce i różance ,i tych żywopłotach ,a jak starczy czasu i finansów ,to na dalszych rabatkach .pozdrawiam


Mądra rada Tak właśnie zamierzam zrobić. Dochodzi do mnie powoli, że rosliny potrzebują czasu, żeby urosnąć, a tego w żaden sposób nie przeskoczę. Nie można mieć wszystkiego naraz.
Kilka tygodni temu w końcu zrobili nam przyłącz do kanalizacji. To jest ten strategiczny moment, od którego mogę zająć się najbliższym otoczeniem domu, bo już nic nie bedzie kopane ciezkim sprzętem


Ale fajna piwniczka Strasznie lubię takie ziemne piwniczki Pozdrawiam


Dziękuję Małgosiu. Piwniczka i studnia przed domem warunkuja chyba troche styl ogrodu i od tego nie ucieknę.


Reniu kształt rabat najważniejszy jest mim zdaniem można potem powoli według planu postępować rabata za rabatą. A jakie są widoki z tarasu? Jak wygląda gospodarczy?



Widoki z tarasu jak na zdjęciu wyżej Na piwniczkę. Budynek gospodarczy (trochę widać na niektórych fotkach, zaraz po prawo od piwniczki) to tylko z nazwy Jest to jakby duży garaż z blachy brązowej przytwierdzonej na betonowy fundament.


Witaj Reniu, o tym samym pomyślałam.
Zobacz tutaj:
http://pl.pinterest.com/pin/371054456772890272/
niżej znajdziesz inne propozycje:
http://pl.pinterest.com/pin/430797520579804704/
http://pl.pinterest.com/pin/575897871071986646/


Witaj Iwono Bardzo podobaja mi sie inspiracje. Właśnie miej więcej w takim kamieniu widzę moja studnię. Na razie ze studnią odpuszczam, bo jest wiele innych prac, nawet pilniejszych. Ale co się odwlecze, to nie uciecze...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Pszczelarnia 14:34, 11 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wydaje mi się, że już teraz należałoby wyciąć gałąź tę po lewej na lipie. W przyszłości grozi rozłamaniem pnia. A im starsza tym gorzej się wycina i są blizny. W ten sposób będzie lipa uformowana poprawnie.

EDIT: ja bym się skupiła na dosadzeniu drzew bliżej miedzy sąsiada, tam w kącie. Bo ta lipa zasłoni sąsiada tylko z tarasu ale z każdego innego punktu będzie przecież go widać. Chodzi też pewnie o przesłonięcie, stworzenie sobie kulisy krajobrazowej; przecież nie musi być to mur berliński od razu.


Ja bym od tarasu i drzew zaczynała. Zwłaszcza, że drzewa wolno rosną.

Piwniczka super! Powstanie piękne klimatyczne miejsce.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
07_Rene 17:15, 11 gru 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Pszczóko, o wycince tej gałęzi też myślałam, nie zrobiliśmy tego od razu, bo przeraziłam się pustką, która się zrobiła Powoli się z tym oswajam. Dobrze, że rozwiałaś moje wątpliwości.

W kącie rośnie klon Acer freemanii AUTUMN BLAZE 'Jeffersred'. Jestem z niego bardzo zadowolona. Jesienią pięknie przebarwia sie na karminowo. Nie mam auktualnej fotki z potrzebnym ujęciem. Jutro zrobię zdjęcie z szerszej perspektywy, żeby wszystko było widoczne to może doradzisz czy sadzić jeszcze coś pomiędzy np. kolumnowego buka lub wiąz, ale nie wiem czy w przyszłości nie zrobi się tam za ciasno.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies