Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

07_Rene 15:15, 15 gru 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
renatamama3 napisał(a)
Reniu ,tego klona czerwonego może bardziej w róg rabaty.Ta trawa z tyłu to nie Twoje ? A na rabatkę przy piwniczce co planujesz?


Renia, trawa z tyłu nie nasza
Klon rośnie 1 metr do tych tuji z tyłu, a jeszcze hortensje tam się muszą zmieścić, i 1,30 m do tych tuji z boku. Chciałabym, żeby w przyszłości korona wyszła nad żywopłot.
Na razie sporo oglądam, czytam, rozważam.... i powoli zmienia mi się koncepcja, więc nie wiadomo czy wiosną nie będzie u mnie mega-rewolucji.

Z piwniczką mam tylko takie luźne plany na razie. Na pewno rośliny sucholubne i wytrzymałe na brak wody. Myślałam o kompozycji krzewów - berberysów, jałowców niskich, irgi z bylinami typu: rozchodniki, perovskia - ostatnio mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło ich połaczenie, może jakieś trawy. Bedę wiedzieć więcej, napiszę
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
renatamama3 20:16, 15 gru 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Zastanawiałam się właśnie czy wasze ,bo nie masz nasadzeń po długości, i między rabatkami jakby zostawiona ścieżka do tamtego pola .Fajna rabatka na piwniczce powinna powstać ,ja mam rozchodniki z hortkami i trawami i na drugiej rabatce z kosodrzewinami i wrzosami i tu słabo rosną ,bo one kwaśnego podłoża nie lubią .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Mala_Mi 10:25, 16 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Reniu... zaglądam.... tu jest projektowo..... czyli coś co wymaga myślenia.. wiec wybacz, że nie będę sie wgryzać w temat.. ale obiecuję, że wrócę kibicować
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
gardney 22:36, 16 gru 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Reniu zaglądam, w kwestii drzew się nie wypowiadam bo się zupełnie zupełnie nie znam Pozdrawiam!
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
07_Rene 11:45, 17 gru 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Drzewa to takie luźne dywagacje Zachowam się chyba rozsądnie i odczekam przynajmniej sezon z jakimiś decyzjami w tym temacie. Pozdrawiam zaglądających
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
alinak 22:39, 17 gru 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Reniu ja jak zwykle rzucam propozycje do przemyślenia, co do których mam własne doświadczenia . jak zobaczyłam plan to najpierw nasunął mi się wiąz holenderski wredei ,potem złotokap .na tle żywopłotu dobrze wygląda też robinia akacjowa -frysja,wszystko to żółte odcienie .
jednak po dłuższym myśleniu podaję też tulipanowca . jest pięknie żółciutki jesienią
z światłem z tego co się orientuję nie będziesz mieć problemu , bo i tak do thuji będzie dochodziło dostatecznie .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
gardney 23:36, 17 gru 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
grazyna 20:44, 18 sty 2015


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
07_Rene napisał(a)

Na razie sporo oglądam, czytam, rozważam.... i powoli zmienia mi się koncepcja, więc nie wiadomo czy wiosną nie będzie u mnie mega-rewolucji.


Ha ha ha skąd ja to znam ?!

Bardzo ciepło pozdrawiam miłośniczkę zimowych zmian
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Pszczelarnia 07:50, 19 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Oczywiście. Szkółka Rosarium. Z gołym korzeniem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
wojtas2101 16:51, 19 sty 2015


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Witaj
Wpadam zaciekawiony tytułem, powierzchnia działki spora więc i możliwości duże. Pozdrawiam
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies