Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

rozark 11:23, 29 lip 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Lecznice państwowe raczej wypuszczają na wolność do lasu, przynajmniej u mnie tak jest.
Najlepszym sposobem zaadoptowania jeża jest wystawianie mielonego ( z drobiu lub wołowiny) i wtedy jest największa szansa że sam zamieszka. Nie wolno ogrodu pryskać chemią w szczególności preparatami na robale, ślimaki, mrówki.... Taki ślimak umiera kilka dni i jeśli jeż go zje w takim stanie to też umiera i do tego w strasznych męczarniach, bo rozkładany jest od środka jego układ pokarmowy.



o 8 zajrzałam do pudła i okazało się puste



jedzonko naruszone



przeszłam się po ogrodzie i natknęłam się na jeżynkę nr 2, chodziła po rabacie z bluszczu, pozostałe nie wiem czy gdzieś poszły czy się gdzieś zaszyły, jeśli się nie ruszają są u mnie nie do znalezienia.

jeżynka nr 1 daje się głaskać i córka nazwała ją petunią
a jeżyk tez niechętny do głaskania

o 10 zrobiłam obchód i na zadnego nie natrafiłam, pudło dalej puste
____________________
pozdrowionka
rozark 10:00, 30 lip 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
zrobiłam kilka obchodów i dopiero o 22 wypatrzyłam 1 jeża, mało na niego nie weszłam, czyżby inne znalazły sobie nowe terytorium?
____________________
pozdrowionka
Margarete 18:24, 30 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dopiero teraz zajrzałam na forum. Pierwsze pytanie jak Alinka z Balladynką i Kirkorkiem? Mają się dobrze? Odnalazły się?
Po drugie - czy pojechałaś do Karsznic ? A kupiłaś coś ciekawego?
Jeszcze raz przepraszam że nie pojechałam z tobą ale dlatego też nie wybierałam się na róże żeby omijać zakupowe pokusy...


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
rozark 20:48, 30 lip 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Małgosiu:
- jedna jeżynka zamieszkała w moim ogrodzie, a pozostałe podejrzewam, że poszły na inne terytorium
- nie pojechałam do Karsznic trochę z tych samych powodów co ty
- wzięłam się za porządki w domu i zaległą robotę w ogrodzie,

miłego
____________________
pozdrowionka
yolka 21:07, 30 lip 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
masz jeże! ciekawa jestem czy zagości dłużej w Twoim ogrodzie, ale masz zajęcie, ja bym chyba w nocy nie spała z wrażenia
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
rozark 15:16, 31 lip 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
jak przychodzi noc to nie idzie go wypatrzeć, śpię dobrze, wychodzę z założenia że jeż będzie się kierował swoim dobrem, i zostanie tak długo jak nie znajdzie sobie lepszego miejsca , skończy mu się jedzonko, pójdzie gdzie indziej

wczoraj przygotowałam miejsce do sadzenia Chopina i Elhstorm a tu pada na całego, i dobrze, w tym roku przynajmniej nie muszę ganiać z konewką
____________________
pozdrowionka
rozark 15:45, 31 lip 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
gwałtowna ta ulewa
____________________
pozdrowionka
rozark 16:59, 31 lip 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Puciek wyszedł wczoraj poganiać i wrócił dopiero teraz . Trochę nerwów mnie to kosztowało.
____________________
pozdrowionka
Pluszakowa 20:51, 31 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
rozark napisał(a)
Puciek wyszedł wczoraj poganiać i wrócił dopiero teraz . Trochę nerwów mnie to kosztowało.


najważniejsze że gawiedź w domu ja planuje zrobić miłe warunki i może jeże u mnie zamieszkają
____________________
Magda Mały ogród miejski!
rozark 09:17, 01 sie 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
najlepszym sposobem za zwabienie jeża jest wystawianie mu jedzonka
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies