Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 00:17, 24 lip 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
monteverde napisał(a)
http://kwiatyozdobne.pl/szalwia/szalwia-salvia-hot-lips ja mam tą, a w ogóle szalwi ozdobnej jest z 200 GATUNKÓW


a widziałam widziałam już te Twoje gorące usta byłam zaskoczona czerwoną szałwią, podobnie jak czerwoną ostróżką u an_tre w jednej szkółce niedaleko mojego miasta ją mają
200 gatunków?! o kurcze, to nie dam rady ustalić jakie ja mam te szałwie ))
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 00:21, 24 lip 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
rabatka pod bordową leszczyną muszę ją uwiecznić, bo w przyszłości jej tu nie będzie





tu żurawka Citronelle od Danusi
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monteverde 00:24, 24 lip 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ustalę ale nie dzisiaj , szukać mi się nie chce uwieczniaj, bo ładnie wygląda
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
KasiaWB 00:24, 24 lip 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
mam taką dość intensywnie rosnącą trawę, dostałam ją wiosną dosłownie 1-2 łodyżki, a w tej chwili wygląda tak i puszcza sporo nowych pędów. Czy ktoś zna nazwę? chętnie dowiedziałabym się więcej o tej trawce



____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 00:28, 24 lip 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
a na deser ....... hortensje Grandiflora urocza










____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 00:30, 24 lip 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
mam jeszcze do posadzenia ładny biały rozwar....ale nie wiem gdzie go dać
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monteverde 00:32, 24 lip 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
to jest chyba mozga trzcinowa Feesey
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
KasiaWB 00:40, 24 lip 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
oto moja sadzonka



W poradniku nt. rozwaru wielkokwiatowego (Platycodon grandiflorus) jest napisane m.in.:
Roślina dobrze się prezentuje na tle roślin zielonych, o spokojnych barwach.
Lubi miejsca zarówno nasłonecznione jak i nieco cieniste, nie najlepiej radzi sobie w całkowitym cieniu. Potrzebuje umiarkowanej wilgotności gleby, koniecznie przepuszczalnej o pH najlepiej obojętnym. Przetrzyma lekkie przesuszenie, gdyż posiada mięsisty korzeń magazynujący wodę. Najgroźniejsza dla tej rośliny jest nadmierna wilgoć i ciężkie gleby, tam roślina może nam po prostu zgnić. Bardzo nie lubi też przesadzania, gdyż tworzy długi korzeń, który łatwo jest uszkodzić podczas tej czynności. Dlatego najlepiej od razu wybrać dla niej właściwe i ostateczne miejsce w ogrodzie. Na wiosnę z ziemi wychodzi dość późno, dlatego należy uważać przy wiosennych pracach pielęgnacyjnych, aby jej nie uszkodzić (najlepiej miejsce oznaczyć jesienią).
Pokrój raczej zwarty, pędy wzniesione i sztywne. Liście jasnozielone, o lekkim niebieskawym odcieniu, lancetowate lub owalne z ząbkowanymi brzegami. Roślina raczej nie jest atakowana przez szkodniki i choroby. Czasem mogą pojawić się ślimaki.
Nie należy rozwarów sadzić na rabatach, na których królują mocne kolory i wysokie rośliny, gdyż ich subtelny urok zostanie przytłoczony przez inne kwiaty. Doskonale natomiast zaprezentują się w miejscu takim jak skalniak (odmiany karłowe) lub na rabacie, gdzie posadzono głównie rośliny zielone. Można też zastosować go tam, gdzie towarzyszące rośliny nie mają mocnych, intensywnych kolorów kwiatów oraz nie potrzebują do rozwoju dużej ilości wody w podłożu. Na zimę zielone części rośliny zamierają.


W związku z powyższym, chyba dam go pod stópki stożkowi z bukszpanu
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 00:43, 24 lip 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
monteverde napisał(a)
to jest chyba mozga trzcinowa Feesey


Dzięki Ania! to z pewnością mozga trzcinowata, pytanie czy Feesey czy Picta, bo jest dość wysoka, jutro ją zmierzę z ciekawości, ale myślę, że ma ok. 90 cm, a wiem że potrafi rosnąć wyżej.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monteverde 00:50, 24 lip 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
posadź go równo z ziemią w donicy jak rósł, miejsce zaznacz, bo ma ciemne pączki i na wiosnę nie zauważysz i najlepiej w donicy, bo nornice lubią jego korzenie
widzisz go?)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies