Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 20:37, 01 mar 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Ewkakonewka napisał(a)
Macham wiosennie Ale cieszą te pierwsze oznaki i pierwsze ruchy nie Jak wyszły cebulowe to może ich nornice jednak nie zmemłały?
Mała od urodzenia koło kwiatków to będziesz miała ogrodniczkę pomocniczkę, albo to Ty będziesz pomocniczką Spotkanie na targach super pomysł


Hej hej Ewa
bardzo cieszą zobaczymy co zmemłały, bo kiedyś same liście wyszły
Oby małej zapału w przyszłości nie zabrakło )
Zaklep sobie termin na spotkanie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:52, 01 mar 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
A to rabatka, na której będę działała wiosną


na szerokość przęseł będę sadziła cisy, które będę formować. Po dwóch stronach wnęki na lustro, symetrycznie chcę posadzić Umbry (które planuje również posadzić wzdłuż frontu jako kontynuacja). I chciałabym posadzić coś w narożniku, tylko obawiam się, że będzie za ciasno. Widziałabym tam wąskiego serba...hmmm... brakuje mi tam czegoś wyższego. Czy lepiej nic tam już nie sadzić, żeby kiedyś Umbry nie przysłoniło?
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Mysza 22:11, 01 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Kasieńko wdzę, że prace porządkowe zaliczone
Teraz fajna rabatka się szykuje.
Ja za dużo nie podpowiem.
Pomyślałam tylko czy planujesz posadzić coś przed cisami??W nogach wisienek??
____________________
Gosia
Filomena 22:14, 01 mar 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Hej Kasiu
przyleciałam z krótką wizytą zerknąć co słychać. A tu plany na całego. To takie przyjemne momenty - planowanie. Pochwalam sadzenie drzewek, ale one kiedyś będą duże, proponuję zorientować rabatę względem stron świata i ruchu słońca, zobaczysz czy duże, cieniste drzewo będzie Ci pasować za parę lat, no chyba, że jak w stanach planujesz przeprowadzkę co 7 tat
pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
ewa004 22:19, 01 mar 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Kasieńko pozdrawiam
Piękna rabatka się szykuje ...lustro ,cisy ...pięknie to zrobisz ,jestem pewna

A różyczek nie można po prostu obciąć ?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
KasiaWB 22:29, 01 mar 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Mysza napisał(a)
Kasieńko wdzę, że prace porządkowe zaliczone
Teraz fajna rabatka się szykuje.
Ja za dużo nie podpowiem.
Pomyślałam tylko czy planujesz posadzić coś przed cisami??W nogach wisienek??


Hej Gosia

to dopiero początek prac
jeszcze nie wiem dokładnie co tam będzie, ale przed cisami widzą mi się hortensje i trawy, może kulki lub obwódki bukszpanowe cały taras dookoła będzie obsadzony żywopłocikiem bukszpanowym a tam przy schodku widać wymurowaną donicę, gdzie chyba umieszczę jakieś trawy może zrobię próbę w tym roku jak czas pozwoli
dojrzałam do tego, że chcę geometrycznie ale i eklektycznie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 22:42, 01 mar 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Filomena napisał(a)
Hej Kasiu
przyleciałam z krótką wizytą zerknąć co słychać. A tu plany na całego. To takie przyjemne momenty - planowanie. Pochwalam sadzenie drzewek, ale one kiedyś będą duże, proponuję zorientować rabatę względem stron świata i ruchu słońca, zobaczysz czy duże, cieniste drzewo będzie Ci pasować za parę lat, no chyba, że jak w stanach planujesz przeprowadzkę co 7 tat
pozdrawiam


czeeeeeść
mam masę planów, chciejstw i inspiracji, ale dobrze jest się podzielić swoimi przemyśleniami, bo świeże spojrzenie jest bardzo potrzebne
Planuję tutaj posadzić Wiśnie Umbraculifera szczepione wysoko 2,25- 2,5 więc to nie będą bardzo duże drzewa. tu gdzie ta ściana zaczyna się front domu i słońce operuje w południe, więc takie drzewka będą ładnie zacieniać dolne piętra nasadzeń ale nie będą cieniować całej działki - jak kupowaliśmy działkę to rosły tu stare wielkie orzechy a działka mimo, że ma wystawę południową była cała zacieniona i to nie było fajne. W narożniku przydałoby się coś wyższego ale nie wielkie drzewo - pierwszy pomysł to świerk serbski bo generalnie ma wąski pokrój a można jeszcze ciąć, a dodatkowo jest zimozieloną rośliną. Symetrycznie w drugim końcu też dam świerka, który akurat będzie cieniował to co potrzeba i będzie zamykał kompozycję. No chyba że podpowiecie inne rozwiązanie
Jak się już wprowadzę to na zawsze
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 22:48, 01 mar 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
ewa004 napisał(a)
Kasieńko pozdrawiam
Piękna rabatka się szykuje ...lustro ,cisy ...pięknie to zrobisz ,jestem pewna

A różyczek nie można po prostu obciąć ?


Hej
lustro będzie kiedyś, na samym końcu, więc na razie jest wnęka
cisy zostały zakupione z myślą o tych nasadzeniach, rosną sobie i czekają na przesadzenie dłużej na rabatach z innymi roślinami zresztą tkwić nie mogą mam wizję, ale nie wiem czy to dobra droga

No można różyczki po prostu obciąć, ale na jakiej wysokości? niziutko przy ziemi? czy może lekko skrócić i wyginać?


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
kosolka 22:58, 01 mar 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Nie jestem znawcą.. Dopiero się ucze i intensywnie czytam, zwłaszcza że mam sporo róż, choć młodych, ubiegłorocznych głównie (a Louise Odier przyjdzie lada moment, więc się intensywnie edukuję ) Ale - nie chcesz dac jej podpory i prowadzić jako pnącą? A jeżeli nie, to szkoda byłoby obciąć! Lepiej przyginać..
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Anusia 23:06, 01 mar 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Dzisiaj w programie Mai, właściciel szkółki z różami pięknie pokazał jak przyginać i okręcać pędy róż na niewielkiej pergoli. Dla mnie 'nowicjusza' to była cenna lekcja Ja bym Kasiu zostawiła i pookręcała na podpórkach ale oczywiście zrobisz jak zechcesz.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies