Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

monteverde 18:09, 01 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Znając Kasię to nie będzie rozsadzać tylko dosadzać dobre łuki pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MAD 18:17, 01 kwi 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Faktycznie zjadło obwódkę. Taki remanent na pewno wyjdzie na dobre tej rabacie.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
KasiaWB 18:23, 01 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
monteverde napisał(a)
Znając Kasię to nie będzie rozsadzać tylko dosadzać dobre łuki pozdrówka


) tym razem będę przesadzać poszerzę i będę wyciągać wszystko niskie do przodu tj. kulki i dodatki np. szałwie, orliki, lawendę, ostrogowce itd. Nie wiem tylko czy ta obwódka będzie dobra na froncie, ale póki co nie mogę nic więcej z nią zrobić. tam jest jeszcze trochę cisów ) ale te już w tym roku idą na docelowe miejsce
Jeśli łuki mogą być to dobrze, lepiej kogoś się poradzić muszę włączyć jakoś w rabatę tego dużego bukszpana, bo już go nie przesadzę, zostanie tam na stałe.
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 18:24, 01 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
MAD napisał(a)
Faktycznie zjadło obwódkę. Taki remanent na pewno wyjdzie na dobre tej rabacie.


nie przewidziałam, że będę potrzebować tam więcej miejsca ) muszę gruntowny remanent zrobić denerwuje mnie ten mix
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
waldek727 18:38, 01 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
KasiaWB napisał(a)


) tym razem będę przesadzać poszerzę i będę wyciągać wszystko niskie do przodu tj. kulki i dodatki np. szałwie, orliki, lawendę, ostrogowe itd. Nie wiem tylko czy ta obwódka będzie dobra na froncie, ale póki co nie mogę nic więcej z nią zrobić. tam jest jeszcze trochę cisów ) ale te już w tym roku idą na docelowe miejsce
Pozdrawiam

Kasiu.
A może warto z tymi wszystkimi pracami poczekać jeszcze trochę, aż ukaże się na rynku książka Danusi. Ja wiem, że Jej bajka to ,,Ogrody inspirowane naturą" i zapewne tych inspiracji nie zabraknie również w pozycji na którą tak wszyscy czekamy.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
KasiaWB 18:51, 01 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Waldek 727 książkę na pewno kupię bo mam jeszcze dużo do zaaranżowania
jeśli chodzi o tą rabatę to w zasadzie wiem co mam z nią zrobić, bo mam projekt tej rabatki od Danusi

chodzi mi o linię rabaty biorąc pod uwagę warunki w rzeczywistości tj. chodzi mi głównie o tego wielkiego bukszpana, którego już nie przesadzę.
Projekt muszę nieco zmodyfikować tj. kulki będą bardziej na froncie, bo raz, że Nigry już nie przesadzę, bo boję się że ją stracę, a dwa kulki które są obecnie posadzone są pożerane przez hortki i mus je wysunąć bardziej do przodu. Żwirek dojdzie kiedyś, bo jeszcze na to za wcześnie.

Proszę o podpowiedz w sprawie linii rabaty - czy włączyć dużego bukszpana czy też zakończyć linię wcześniej? tylko, że jak zakończę wcześniej to powstanie klin, który chyba nie będzie wyglądał zbyt pięknie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 18:57, 01 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Zdjęcie poglądowe - prosta linia dochodzi od prawej do tego dużego bukszpana. I właśnie chodzi o to czy włączyć go w linię rabaty?




____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
waldek727 18:58, 01 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Kasiu.
A co byś powiedziała na pomysł formowania niskich roślin nie w kule, a w owale?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kitek81 18:59, 01 kwi 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
dopiero na zdjęciu z góry widać, jaki tam ścisk, faktycznie trzeba im dać przestrzeni!
wg mnie linia rabaty wyszła dobrze, specjalnie aż wróciłam się na poprzednią stronę do zdjęć, zobaczyć tego dużego bukszpana, ale on raczej nie psuje linii rabaty!
będzie ok!
ale to wiesz, moje mało doświadczone oko tak widzi
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Matka 19:01, 01 kwi 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
No poszerzyć rabaty musisz koniecznie bo rośliny Wam siatkę wysadzątak tam gęsto
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies