Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

AgataP 10:02, 01 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Dzięki Kochane Kobiety!!!
U mnie dzisiaj prezent ogrodowy(grujecznik) i działania ogrodowe, jakżeby inaczej Wyznaczyliśmy za domem rabaty docelowe (nie, trawnika nie będzie) i podoba mi się Może w niedzielę sobie rozrysuję. Czy to nie będzie dziwny ogród bez trawnika? Na pewno inny


O zesz.... czyli jednak zdecydowaliscie się na ten krok. Ja swoj trawnik zmniejsze w tym roku. Koszenie miedzy drzewami to koszmar. Czekam na projekt nasadzen i liste roslin. Moze cos zgapie na przyszly rok.
____________________
Z Pszenicznej...
Wieloszka 14:06, 03 paź 2016


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Wendy79 napisał(a)
Dzięki Kochane Kobiety!!!
U mnie dzisiaj prezent ogrodowy(grujecznik) i działania ogrodowe, jakżeby inaczej Wyznaczyliśmy za domem rabaty docelowe (nie, trawnika nie będzie) i podoba mi się Może w niedzielę sobie rozrysuję. Czy to nie będzie dziwny ogród bez trawnika? Na pewno inny

Naprawdę? Taki duży ogród bez trawnika? Czy coś źle doczytałam i tylko w jakiejś części go nie będzie? Bardzo mnie zaciekawiłaś
Spóźnione życzenia urodzinowe!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 14:09, 03 paź 2016


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
AgataP napisał(a)


O zesz.... czyli jednak zdecydowaliscie się na ten krok. Ja swoj trawnik zmniejsze w tym roku. Koszenie miedzy drzewami to koszmar. Czekam na projekt nasadzen i liste roslin. Moze cos zgapie na przyszly rok.

Agatko, bo może dobrze by było włączyć te drzewa w jakąś rabatę, a trawnik zostawić jak dywanik na środku? Bieganie z kosiarką między drzewkami to koszmar wielu ogrodników
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
AgataP 11:22, 04 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wieloszka napisał(a)

Agatko, bo może dobrze by było włączyć te drzewa w jakąś rabatę, a trawnik zostawić jak dywanik na środku? Bieganie z kosiarką między drzewkami to koszmar wielu ogrodników


Wieloszka, bo tak będzie. Akurat pasuje założyć tam rabatę która będzie biegła na ukos, jakieś 3-4 metry na 15-20 jeszcze nie mierzyłam.
To będzie rabata preriowa Co z tego wyjdzie zobaczymy, początek w przyszłym roku

Aga co się nie odzywasz... dawaj jakieś strzępki informacji choć
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 20:22, 07 paź 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Kto by pomyślał, jeszcze tydzień temu piękne babie lato, a teraz przymrozki. Dzisiejszej nocy zakończyły u mnie na ogrodzie swój żywot: kabaczki, cukinie, bakłażany, fasole i dalie, których mi szczególnie żal, bo dopiero zaczęły pięknie kwitnąć i stały całe w pąkach). Wszystkie (oprócz dalii) trafiły na kompost, a ziemię przekopałam z obornikiem i niech czeka sobie na wiosnę. Wsadziłam też czosnek ozimy, ale myślę nad jeszcze jednym rządkiem.
Do zrobienia w październiku:
1)Wyciągnąć dalie: podpisać, osuszyć i... Gdzie ja je przezimuję?
2)Opryskać jabłonie i grusze 5-procentowym mocznikiem (profilaktycznie na parcha)
3)Przyciąć maliny i jeżyny
4)Zagospodarować kapustę, resztę buraków i pozostałe korzeniowe.
5)Ogarnąć ziołownik
6)Przekopać i zwapnować warzywnik.
7)Posadzić 230 grabów na żywopłot
8)Zadołować doniczki z sadzonkami rozchodników
9)Zamówić i posadzić róże
10)Wsadzić cebule czosnków i tulipanów.

Jeśli zrobię jesienią będzie super:
1)Poszerzyć rabatę "ognistą" pod warzywnikiem
2)Przekopać powiększoną rabatę różaną
3)Przekopać prawą "eLkę"
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 20:49, 07 paź 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Piękny plan robót!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 22:14, 07 paź 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zakupiliśmy dzisiaj brakujące brzozy. Opisane były jako Doorenbos, ale jak zapytaliśmy, dlaczego mają większe liście od tych naszych posadzonych, pani odpowiedziała nam, że to brzoza Jackmani (nawet nie wiem jak to się pisze). Ponoć różnią się tylko wielkością. Ktoś zna, słyszał?

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AnnaCh 22:19, 07 paź 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Matko jaki ambitny plan
Jakbym wykonała ćwierć tego u siebie, to od razu byłoby lepiej
Pozdrawiam.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Wendy79 22:51, 07 paź 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Niech tylko pogoda dopisze, to zrealizuję. Okrutnie nie lubię pracować, jak mi stopy zamarzają
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
polinka 23:43, 07 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Cześć Księżycowy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies