Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.

08:23, 26 sie 2017
Tess napisał(a)


Nie można zachować czegoś, czego się nigdy nie miało.


Przykre jest to co sie tu miejscami obserwuje.Widzialam to u siebie,widzialam to w innych watkach,slyszalam o tym,ze tak tu sie tez dzialo w przeszLosci.I ze to jest bezkarne.Tzn.ze mozna tu tak po prostu deprymowac innych

.Przypadkowo kiedys weszlam na grupe ogrodnicza na facebooku.To co uderzylo mnie na wejsciu na in plus to to,ze w regulaminie jest napisane,ze osoby hejtujace w szeroko pojetym tego slowa znaczeniu,szkalujace ,deprymujace,czy wypowiadajace sie o innych w sposob majacy cos wspolnego z ponizaniem czy osadzaniem w niewlasciwy sposob beda bez ostrzezenia przez administratora usuwane.

I tam faktycznie czegos takiego jak tu nie ma.Tu natomiast nieustannie zaciera sie granica miedzy konstruktywna krytyka a deprymowaniem innych
Tess 09:53, 26 sie 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
MilkyWay napisał(a)
Przykre jest to co sie tu miejscami obserwuje.Widzialam to u siebie,widzialam to w innych watkach,slyszalam o tym,ze tak tu sie tez dzialo w przeszLosci.I ze to jest bezkarne.


Też nad tym boleję. Dlatego nie stoję z boku i nie chowam głowy w piasek.

MilkyWay napisał(a)
Tu natomiast nieustannie zaciera sie granica miedzy konstruktywna krytyka a deprymowaniem innych


Na forum ogrodniczym krytyka (konstruktywna) winna dotyczyć tylko i wyłącznie kwestii ogrodowych (nasadzeń, kompozycji, układu rabat). Pełna zgoda. Nie warto jednak siedzieć cicho, gdy ktoś pierwszy tę granicę przekroczył, bijąc w słabszego lub nieobecnego.

Wg. Słownika Języka Polskiego deprymować to:
1. «wprawiać w stan zakłopotania, niepewności»
2. «zniechęcać, przygnębiać»


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Logo 22:25, 26 sie 2017

Dołączył: 26 sie 2017
Posty: 1
Pomijajac juz co sie stalo, jak sie stalo, gdzie sie stalo i kto byl lub nie byl tym dotkniety, uwazam ze twoje wpisy Tess sa po prostu nie na miejscu i sa niekulturalne.
Nikt tu nikomu nie ublizyl i nie nazywal nazwami. W przeciwienstwie do ciebie. Ublizylas swojej przeciwniczce i to nie raz. Twoje opinie pelne kpiny i zarzutow sa na bardzo niskim poziomie i wypadaja bardzo blado.
Piszesz ze nie chowasz glowy w piasek. To tylko twoje zdanie, ogolnie wyglada to tak, ze przy prawie kazdej wiekszej dyskusji na forum, jestes w to zamieszana i ciagniesz zamieszanie bez umiaru i krzty rozumu.. Mozna by tak jeszcze dlugo wyliczac, twoje szpilki w stosunku do innych forumowiczow, ale, po co. Nie odpowiada mi twoj poziom, styl pisania, sposob w jaki z nagana upominasz inne forumowiczki.

,,.Przypadkowo kiedys weszlam na grupe ogrodnicza na facebooku.To co uderzylo mnie na wejsciu na in plus to to,ze w regulaminie jest napisane,ze osoby hejtujace w szeroko pojetym tego slowa znaczeniu,szkalujace ,deprymujace,czy wypowiadajace sie o innych w sposob majacy cos wspolnego z ponizaniem czy osadzaniem w niewlasciwy sposob beda bez ostrzezenia przez administratora usuwane.´´

Jestem jak najbardziej za ta propozycja i jako dobry przyklad proponuje forumowiczke Tess z watkow W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem.



Tess i jeszcze jedno i mam nadzieje ze tym razem dostosujesz sie do regulaminu. Dyskusja zarowno tu na watku Marty jak i na watku Any jest na ten temat zakonczona, czy ci sie to podoba czy nie.


Marte Zielona prosze o powrot na forum. Twoja kultura, takt i wiedza sa bardzo potrzebne i mile widziane.





Madzia_2234 22:33, 26 sie 2017


Dołączył: 13 kwi 2017
Posty: 19
Logo napisał(a)
Pomijajac juz co sie stalo, jak sie stalo, gdzie sie stalo i kto byl lub nie byl tym dotkniety, uwazam ze twoje wpisy Tess sa po prostu nie na miejscu i sa niekulturalne.
Nikt tu nikomu nie ublizyl i nie nazywal nazwami. W przeciwienstwie do ciebie. Ublizylas swojej przeciwniczce i to nie raz. Twoje opinie pelne kpiny i zarzutow sa na bardzo niskim poziomie i wypadaja bardzo blado.
Piszesz ze nie chowasz glowy w piasek. To tylko twoje zdanie, ogolnie wyglada to tak, ze przy prawie kazdej wiekszej dyskusji na forum, jestes w to zamieszana i ciagniesz zamieszanie bez umiaru i krzty rozumu.. Mozna by tak jeszcze dlugo wyliczac, twoje szpilki w stosunku do innych forumowiczow, ale, po co. Nie odpowiada mi twoj poziom, styl pisania, sposob w jaki z nagana upominasz inne forumowiczki.

,,.Przypadkowo kiedys weszlam na grupe ogrodnicza na facebooku.To co uderzylo mnie na wejsciu na in plus to to,ze w regulaminie jest napisane,ze osoby hejtujace w szeroko pojetym tego slowa znaczeniu,szkalujace ,deprymujace,czy wypowiadajace sie o innych w sposob majacy cos wspolnego z ponizaniem czy osadzaniem w niewlasciwy sposob beda bez ostrzezenia przez administratora usuwane.´´

Jestem jak najbardziej za ta propozycja i jako dobry przyklad proponuje forumowiczke Tess z watkow W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem.



Tess i jeszcze jedno i mam nadzieje ze tym razem dostosujesz sie do regulaminu. Dyskusja zarowno tu na watku Marty jak i na watku Any jest na ten temat zakonczona, czy ci sie to podoba czy nie.


Marte Zielona prosze o powrot na forum. Twoja kultura, takt i wiedza sa bardzo potrzebne i mile widziane.






Tekst w samo sedno. Wszystkim źle wypowiadającym Tess, Tereskom i szpilkom mówię zdecydowanie nie!!!
Mary 01:02, 27 sie 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Logo.
Konto założone 26 sierpnia 2017. Czyli wczoraj. Jednocześnie bardzo dobrze zna forum. Ciekawe.

Kaska
Konto założone 24 lipca 2017.
Jednocześnie pamięta jak Marta zakładała ogród, co miało miejsce kilka lat temu.
To też ciekawe.

+
Logo ma moc "zamykania dyskusji". Ten charakterystyczny sposób pisania brzmi znajomo. Pamiętam to z innego wątku w którym także wystąpił Szafir. I tu zaskoczenie, bo w bieżącej dyskusji Szafir też wziął udział.


Czytającym ten wątek sugeruję zastanowienie się czy posiadanie kilku loginów jest zgodne z regulaminem.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Tess 01:10, 27 sie 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kowal zawinił, cygana chcą powiesić

Pominę wszelkie uwagi w stosunku do mojej osoby, bo należy ignorować trolle - jednodniówki.

Zapytam tylko - po cóż Marta miałaby tu wrócić, skoro ją tu poniewierają i gębę sobie nią wycierają?
Bo to jest sedno tej sprawy, od którego usiłują niektórzy odwrócić uwagę.
Zdecydowane nie mówi się Tess, Tereskom i szpileczkom - ale nie mówi się tego tym, którzy mijają się z prawdą, pomawiają i są sprawczyniami tego "zamieszania".








____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kasiolaaa 08:02, 27 sie 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Pieknie tu jest bede zagladac cudowne kompozycje
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Gardenarium 08:36, 27 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam prośby od forumowiczów o zgłaszanie do blokowania i zamykania wątków. Nie znam sprawy i nie będę rozsądzać. Wątki zamykam na tydzień. Dla ochłonięcia dyskusji. W przyszłą niedzielę otworzę i proszę napisać do mnie zainteresowane osoby czy - oraz co- mam usunąć z dyskusji.

Proszę o uspokojenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:43, 27 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wątki otwieram.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
admete 08:06, 26 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Zapraszam na spacer po ogrodzie Marty widziany moim obiektywem..... moim oczkiem





Nie umiem opisywać emocji tak jak właścicielka ogrodu - ale mam nadzieję że na zdjęciach widać mój zachwyt, podziw i emocje które buzowały gdy robiłam zdjęcia!!!!!


zostawiam link gdzie wstawiłam fotorelację z cudownego spaceru po magicznym ogrodzie,
cudownym czasie jaki spędziłam w ten weekend u tak wyjątkowej i wspaniałej osoby jaką jest Marta!!!!!!

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2242-jak-zamienic-gline-w-wymarzony-skrawek-ziemi?page=775




____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies