Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakładał

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakładał

Ogrodnik_Gordon 23:56, 12 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
pestka56 napisał(a)
A... to niebiesko kwitnące, które podpisałaś "bodziszek baby blue" nie jest bodziszkiem. Nie wiem co to, ale nie ma ani kwiatków, ani liści bodziszkowych.
Bodzszek himalajski 'Baby Blue' zobacz np. tu http://www.el-ogrodek.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=3&flypage=flypage.tpl&product_id=220&option=com_virtuemart&Itemid=54&vmcchk=1&Itemid=54


Ale numer Taka karteczka była na tej roślinie jak ją kupiła i stąd ta pomyłka. Swoją drogą ciekawe co to są te niebieskie kwiatki.
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
Ogrodnik_Gordon 01:04, 13 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
ODCINEK 35

Maj 2016r.

Niech się kratki pną do góry

Był sobie wiciokrzew, a jak wiciokrzew to trzeba mu dać coś po czym będzie się piął. Takim to sposobem pojawiła się potrzeba postawienia pergoli. Kupiłam na Allegro. Przyszła paczka, a w niej klepki. SZOK !!!! Przecież ja tego nie złożę. Ale że jesienią przydarzył się "dochodzący Przyjaciel domu" ....to zostało przed nim postawione zadanie złożenia klepek w pergolę.

No i tak się też stało:







Wiciokrzew dostał pergolę:



...i jak to zwykle bywa okazało się, że potrzebna jest druga dla winorośli.

Nie potrafię skojarzyć kiedy powstała ta druga kratka. Ta winorośl tam bardzo ale to bardzo się rozrosła. Przykryła praktycznie całą rabatę. Trzy winorośle zostały wiosną tego roku przesadzone obok tarasu (to była szeroko zakrojona i w szczegółach zaplanowana akcja...ale o tym później...śmiechu było co niemiara), a biedny wiciokrzew zjadły grzyby Opryski nic nie dawały. Cały zrobił się czarny i musiałam ściąć go całego. Został tylko może 10 cm "pieniek". Ciekawe czy w przyszłym roku się odrodzi.

Jakiś miesiąc temu te pergole wyglądały tak (już bez "starego" wiciokrzewu. Posadzony jest nowy ale z drugiej strony)



a teraz ta kratka z winoroślą wygląda tak:



Po jej lewej stronie w czerwcu ubiegłego roku posadzona została jeszcze jedna winorośl z tego samego źródła (od mojego Dziadka lat 92). Coś tam jej jednak nie pasuje bo nie rośnie. Te posadzone w 2015r. w następnym roku szalały ze wzrostem, a ta niby coś tam przyrasta ale bardzo mizernie. Chyba wiosną ją wykopię i dam jej takiej "zwykłej" ziemi uniwersalnej bo ona jest posadzona z gliną (tak kazał Dziadek) i to jej chyba nie służy.

c.d.n.

____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
pestka56 11:21, 13 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ogrodnik_Gordon napisał(a)


Ale numer Taka karteczka była na tej roślinie jak ją kupiła i stąd ta pomyłka. Swoją drogą ciekawe co to są te niebieskie kwiatki.


Ja o ostróżkach nic nie wiem, ale te kwiatuszki trochę ostróżkowato wyglądają.
Musisz popytać na forum
____________________
Kasia
pestka56 11:24, 13 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ogród zrobił się już bardzo ładny
____________________
Kasia
Anda 18:02, 13 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Ten niby bodziszek to może być albo Veronica prostata albo Veronica teucrium. Nie widzę całej rośliny i nie potrafię rozpoznać dokładniej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 18:10, 13 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5901-pod-bialo-niebieska-chmurka-ogrod-basilikum?page=1082#post_6

Czy to nie jest przypadkiem ta sama roślina?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Ogrodnik_Gordon 23:22, 13 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Radziu2013 napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5901-pod-bialo-niebieska-chmurka-ogrod-basilikum?page=1082#post_6

Czy to nie jest przypadkiem ta sama roślina?


Może czasem być to
____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
JulkAd 16:35, 14 lip 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Ogrodnik_Gordon napisał(a)


Trawnik przed domem jest dość mocno zdewastowany psimi siuśkami. Znajomy fachowiec od trawy poradził posypanie nawozu z dużą ilością N. Kupiłam więc nawóz Mocznik (zawiera o ile dobrze pamiętam 46% N), rozsypałam, polałam wodą (mimo że jest deszczowo)...no i zobaczymy czy to coś da.


Jeżeli to pies to trudno chodzić za nim i podlewać z konewki po każdym siusiu ...a jeżeli to suczka to kłopot z głowy, bo zazwyczaj siusia na początku spaceru ...no chyba, że pies podwórkowy, to nie upilnujesz . Wiem, że pomagają też kamienie specjalnie do wody pitej przez psa, dostępne w necie. U mnie przy suczce mieszkającej w domu wystarcza konewka
Pozdrawiam

Co do ogrodu, nieźle już rozrośnięty jest...ciekawa jestem co dalej
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Ogrodnik_Gordon 17:43, 15 lip 2017


Dołączył: 23 cze 2017
Posty: 91
Zakupy do posadzenia w weekend:



Weszłam wczoraj do Centrum Ogrodniczego i okazało się, że chyba przyszedł czas na odrobinę "czerwieni" do mojego ogrodu. Nie planowałam co kupię, a kupiłam 3 rośliny właśnie w "czerwieni"

Pęcherznica Red Baron
Czerniec Brunette o różowych kwiatach
Żurawka Berry Smoothie
Hosta Frances Williams


Okazało się, że żurawka jednak nie wpasuje się tam gdzie planowałam ją posadzić. W poniedziałek wymienię ją na złotą i muszę dokupić jeszcze czerwonego berberysa kulkę

......to się nie kończy prawda? Zawsze można coś dosadzić....

____________________
Aneta Jak Ogrodnik Gordon swój ogród zakłada
kerii 20:06, 15 lip 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Hi hi zawsze... Nawet jak już nie ma gdzie to jak coś pięknego i nie drogo to się gdzieś upchnie ))
____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies