Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

mcesarz 12:01, 01 mar 2014

Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 1
Bardzo proszę o pomoc przy moich rd, posadzone w zeszłym roku. Zaczęły chorować już na jesieni. Posadzone są w jednym miejscu, choroba jakby przchodzi z jednego na drugiego, tylko ten ostatni jeszcze nie choruje.





Pączki są zdrowe i będą kwitły



to ten zdrowy

Kasiek 17:25, 09 mar 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Dostalam takie fotki z prosba o pomoc, czy ktos wie co dolega tym rh i jak im mozna pomoc?





____________________
Bawarka
Kasiek 17:29, 09 mar 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762



____________________
Bawarka
Gardenarium 17:46, 09 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw zapewnić właściwe pH, warunki w jakich rosną, czy nie za głeboko, czy nie za bardzo zasypane, czy nie mają maty p.chwastom, jakie pH.

Wykopać, wymienić ziemię, dobrze posadzić, podlewać wodą nie zawierającą wapnia, poczytać od początku ten wątek i postępować jak tutaj napisane jest.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/867-rozaneczniki-sadzenie-i-pielegnacja

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 11:17, 17 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Poradzcie co gnebi moje rododendrony. Rosna tam dwa lata, nawozone rok po posadzeniu polowa dawki. Posadzone w ziemi do rododendronow, wymieszanej z rodzima w niewielkiej ilosci. Nie posadzone za gleboko, bez maty, tylko kora. Jednego cos mi zjadlo niedawno, bo jeszcze koncem lata byl zdrowy. Pedraki? Ten pierwszy wyglada na niedobory pokarmowe plus jeszcze cos, ale trzymalam sie zasady ze w pierwszym roku nie nawozimy.

Rosna w zacisznym miejscu osloniete zywoplotem i sciana budynku.Stanowisko polcieniste- jeden ma odrobine slonca rano, ten ostatni poznym popoludniem.



____________________
Zapraszam na kawe
kaba303 15:46, 18 mar 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 50
Witajcie, proszę Was o podpowiedź, czemu moje różaneczniki Nova Zembla tak wyglądają?
Sadziłam je w ubiegłym roku wiosną zgodnie ze sztuką przez Was podaną - kwaśna ziemia do różaneczników. Kupione były w szkółce Nowy Kawęczyn - więc pewne źródło, ale coś blade jak na różanecznika?

Ogólnie wygląda to nieciekawie .
____________________
Grazka
Gardenarium 17:45, 18 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nova Zembla trochę chude i mało rozgałęzione, a poza tym nic im nie dolega specjalnie.

A te z plamami od Kasi czy czasem nie przenawożone?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaba303 18:02, 18 mar 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 50
Dziękuję Danusiu za odpowiedź, uspokoiłaś mnie, będę je uszczykiwać w celu zagęszczenia, tak jak poszecie, ale w tym roku chyba nie zakwitną, więc chyba tylko nowe pędy uszczykiwać?
____________________
Grazka
Gardenarium 20:10, 18 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Takie RH sadzę do jednego dołka po 2-3 sztuki, wtedy wyglądają ładnie. Jeśli mają w tym roku zakwitnąć to paki już powinno być widać. Widać? czy nie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaba303 21:49, 18 mar 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 50
Niestety nie widać, na Hachmann's Charmant są już duże, a na tych nie . Były kupione w Skierniewicach w instytucie i miałam nadzieję, że w tym roku będą kwitły, ale chyba się nie zanosi...
____________________
Grazka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies