Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

bendzi4 11:39, 10 cze 2014


Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 37
Witam
Miesiac temu przesadziłam mojego rododendrona do kwasnej zimi bo nie kwitł w tym roku A teraz zaczyna padac i nie wiem co mu jest. Wczesniej byl tez w tym samym miejscu ui nic mu nie było. Martwi mnie to bo obok mam mini rododendrony i jak jest to jakas choroba to zeby sie nie zaraziły. Słońca ma mało Może przez 2 h popołudniu. Proszę was o pomoc
____________________
bendzi4 11:41, 10 cze 2014


Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 37
____________________
Selly 12:27, 10 cze 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Powiedziałabym, że jest przypalony słońcem, ale piszesz, że ma go tam niewiele. Może jednak gdzieś na niego ostro poświeciło ?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
bendzi4 12:35, 10 cze 2014


Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 37
Może faktycznie może słońce. Swędzą mnie ręce żeby go wykopoć bo boje się że sąsiednie roślinki się pochorują. Jeśli to nie jest ta cała fryto....., coś tam to się uspokoje.
____________________
bendzi4 12:39, 10 cze 2014


Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 37
Urwałam jedną gałązke i w środku wygląda tak
____________________
Gardenarium 14:25, 10 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
iwona83 napisał(a)
Witam,
moja znajoma ma problem z różanecznikiem, odmiana 'Nova Zembla'.
posadziła je 3 tygodnie temu, gleba ok, ph podłoża również, stanowisko zacienione, są odpowiednio podlewane...
jednakże wszystkie 4sztuki dostały tak jakby "palmowe" liście, które są BARDZO delikatne w dotyku, lecz mocno zwisają natomiast te na samym dole są mocne i sztywne.
Czy może mieć to związek a położoną agrowłókniną?
ostała ona dokładnie przycięta także rośliny maja sporo miejsca.


Co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam

Iwona
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:25, 10 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Młode liście zawsze są delikatne i jeśli jest to duża masa, to pod swoim ciężarem uginają się, zanim zdrewnieją, zesztywnieją i zmienią kolor na ciemnozielony.

To normalne, jednak to nie oznacza że włóknina może zostać, to pierwszy stopień aby zabić różanecznika

Dlatego trzeba ją wyciągnąć.

Wątek zamykam, bo posty przeniosę do chorób rózaneczników.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/868-rozaneczniki-choroby-i-szkodniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwona83 18:59, 10 cze 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 14
mogę jedynie jeszcze dodać, iż sadząć rożaneczniki były w bardzo dobrym stanie.
W każdym razie dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Iwona
anulka65 07:40, 11 cze 2014

Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 31
Witam
Bardzo proszę o informację czy to białe coś na różanecznikach (Cunningham's White)to mszyca????
Jak z tym walczyć???
Rh były sadzone jakoś w pierwszej połowie kwietnia.

Wczoraj przyjrzałam się uważnie tym rh ale to białe się nie rusza, za to znalazłam 4 szt małych dżdżownic.Czy ktoś już miał taki problem???



____________________
Toszka 08:21, 11 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
bendzi4 napisał(a)


Ta roślina ma sucho! To jest fatalne miejsce i sąsiedztwo (jodła, podmurówka z jednej, a kamienny ogranicznik z drugiej strony) dla korzenia rh. Uschnięte liście to efekt zbyt suchego miejsca i w efekcie przemrożenie liści podczas zimy.
Nie kwitł nie dlatego, że miał złe ph, a dlatego, że w zeszłym roku też miał sucho, zwłaszcza w sierpniu, kiedy to rh zawiązują pąki kwiatowe (kilka stron wcześniej pisałam o tym)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies