Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

popcorn 13:08, 29 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przemku - nie wiem gdzie to jest, ale się dowiem A ogród botaniczny miałam nadzieje odwiedzić z córką może za tydzień - fajnie byłoby gdyby mieli otwarte w tej filii Tracza tez w niedziele
W Lodzi wiem tylko o fajnych stoiskach z roślinami na targu na Bałutach (wt i piątki) - obok pracuje mój mąż dlatego wiem, bo raz byłam Wróciłam z wielkimi siatami roślin, tego jałowca na patyku tam za 20 zl kupiłam.

Dzieki za info!
pozdrawiam,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
shrekol 13:18, 29 sie 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Sprawdz sobie na stronie Tracza są podane mapki z dojazdami i godziny otwarcia

Filia w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi
Łódź, ul. Retkińska 39
Pn - pt: 8-18
Sob: 8-18
Nd: 9-15

O bałuckim rynku wiem też kupowałem petunie po 1zł codziennie tamtędy przejeżdżam do pracy Jeszcze fajna szkółka z bylinami ciekawymi i krzewami jest pod Aleksandrowem Szkółka Roślin Ozdobnych
Wiesława i Julian Szewczyk
i pod Zgierzem Florini maja swoja siedzibę
____________________
popcorn 13:26, 29 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzieki! Czesciej niz w Lodzi bywam na trasie Pabianice - Chcechlo - Dobron - Zduska Wola (tam mam Tesciow), 4 szkolki ze spora ilością roslin do odwiedzenia po drodze I w Pabianicach 3 punkty sprzedaży i targ
Morwe 2-metrowa szczepiona przywiozłam zza Konstantynowa (przy skrzyżowaniu na Lodz jest), a szukałam jej pare miesiecy
Do Zgierza mam ponad godzinkę jazdy, bylam tam tylko raz moze kiedys...
pozdrawiam serdecznie i dzięki raz jeszcze za namiary!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
shrekol 13:28, 29 sie 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Nie ma sprawy jak będziesz w okolicach Zgierza zapraszam do siebie
____________________
popcorn 14:53, 29 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję! Gdy będziesz w okolicach Pabianic zapraszam do siebie

Ukradłam właśnie z artykułu Danusi z wystawy Zielen to zycie - inspiracja z rudbekiami (jak sie dowiedziałam od Sebka - a myślałam ze to jeżówki...):


I jeszcze:
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 15:21, 29 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No ale to rudbekie choć według mnie jeżówki tam by bardziej pasowały kolorystycznie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
popcorn 15:31, 29 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
haha, serio? Mam ich kilka sadzonek, kupiłam ta targu jako jeżówki... no to pięknie

mam jeszcze kilka innych - rożnych kolorów, na pewno jeżówek
Zamierzam ich fotki wkleić do wątku o jeżówkach, ale to jak będę miała chwile...

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:18, 30 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Widok z okna na pietrze na rabatę przed płotem. Jeszcze kilka wiaderek grysu granitowego na pas wzdłuż płotu. I wyplewienie pomiędzy jukami, kora w tym miejscu i byłoby gotowe.



Zdaje sobie sprawę ze kora po całości wyglądałaby lepiej, jednak mam nadwyżki grysu z którym nie mam co zrobić (czekam na wujka z przyczepka który te gore zabierze), a kory już wcale. I grys jest po drugiej stronie płotu, wiec to prawie kontynuacja. Gdy hortensje się rozrosną zasłonią go mam nadzieje

Widok z góry na fragment tarasu, rabatę różanecznikowa obok niego (może dzisiaj uda mi się dosadzić pozostałe 2). Danusia napisała ze sadziła swoje co ok. 1 metr. Moje będą gęściej, ale sa sporo mniejsze niz jej - sadzone wielkie krzaki...


Jak wyjedzie widoczna na zdjęciu góra żwiru, będę kombinować jak połączyć te rabatę z ta przed domem.
Od strony tarasu muszę posadzić chyba brabanty (mam 4 niepotrzebne), by osłoniły kompostownik. Ścieżka jest super - nawet boso mogę dotrzeć z domu po pietruszkę czy koperek, a częściej do kompostownika.

Widać tez kontynuacje szpaleru bukszpanowego, który okala frontowa rabatę przed płotem i warzywnik.

____________________
Mój nowy ogródek
hanka_andrus 14:18, 30 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Tak,śmiało możesz użyć tych brabantów.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
GabiK 14:44, 30 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Te hortensje już posadzone? Dlaczego nie mają kwiatów?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies