Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

popcorn 08:51, 01 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witajcie,
żwirek w tym miejscu odpada, zwłaszcza tak szeroki - przy odśnieżaniu byłby na calutkim trawniku - zauważył mój mąż... juz teraz zbieramy go po zimie, bo sa jeszcze resztki na podjeździe...

Co zrobić żeby wyglądało to porządniej jakoś??

Ell - na plot ma iść helix hedera, bluszcz. Jak gdzieś dorwę w przyzwoitej cenie kilkadziesiąt sadzonek
W 2 szkółkach gdzie go widziałam jest po 9 i po 19,9 zl rozgałęzione sadzonki - trochę sporo, zwłaszcza ze bardzo łatwo go samemu ukorzenić. Allegro muszę sprawdzić lub znaleźć znajomego u którego sporo go rośnie i poprosić o sadzonki. Znajomego z winobluszczem mam, z bluszczem niestety nie...

wczoraj niewiele zdziałałam, wróciła moja córka od Babci, dzisiaj od rana w przedszkolu
Odchwaściłam w większości rabatę z rododendronami i dosadziłam 1 sztukę, druga sie nie zmieści mimo szczerych chęci, zwłaszcza ze wiem jak duże one rosną.
Dorzuciłam żwirku pod płotem, wiec juz włókniny nie widać Sebku Może dzisiaj mi sie uda zebrać korę spomiędzy liliowców i bergenii, posadzić tulipany. A potem będę sypać żwirek zamiast tej kory.

Ostatnie zakupy -ok. 130 tulipanów białych z różowym brzegiem (30 gr za cebulkę, bazarek), plus papuzie zielone, pełne narcyzy, szachownica cesarska i hiacynty - w Biedronce kupiłam (te w opakowaniach) po 3,99/szt


Nie znoszę zimy, ale nie mogę sie doczekać kwietnia, kiedy te wszystkie tulipany będą zaczynały kwitnienie
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:23, 01 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wsadziłam kulki Danica wzdłuż podjazdu:




____________________
Mój nowy ogródek
GabiK 14:02, 01 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Czegoś tu brakuje, na razie giną w tej trawie i pod drzewami. Skoro żwirek odpada, to nie wiem, jak je podkreślić.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Sebek 14:30, 01 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale suuuper zakupy - a za cebulki w paczkach malutko dałaś
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
popcorn 15:35, 01 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Gabi,
no właśnie nie wiem co z tym dalej... sypki materiał odpada, bo to odśnieżanie w zimie... wcale sie nie dziwie M ze sie nie zgadza, osobiście zbierałam ten żwirek z całego tego paska trawnika... kosiarka sie niszczy jak sie skosi taki niezauważony kamyk... a co dopiero jakby cały pasek byl wysypany nim :/
Moze pomiędzy te kulki dać coś kolorowego, tawuły np? Bylby miks takich przeplatanych kulek (ale nie wiem czy tubie przeplatanki...)

Sebku,
niezłe te cebulki w Biedronie były - zresztą co roku jesienią kupuje parę paczek ale w tym roku jeszcze koszyki do cebulek muszę nabyć, bo nornice sie na nich pasą i z tego co posadziłam moze polowa kwitnie...
____________________
Mój nowy ogródek
nika 19:48, 01 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Fantastyczne cebulowe zakupy
No i też jestem zdania, że te ładne kule trzeba by było jakoś podkreślić, bo zlewają się z trawą i są mało widoczne,
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
KasiaWB 20:21, 01 wrz 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
przyłączam się do zdania przedmówców - trzeba coś zrobić przy tych kulach,bo w tej trawie nie wygląda to za dobrze..... Żwirek byłby najlepszy no to może chociaż kora.... Tak jak jest zostać nie może. Sporo osób ma żwirowe rabaty przy podjeździe i nie pamiętam czy ktoś miał podobne problemy przy odśnieżaniu.... Na pewno jest na to sposób. Uwaga! kto ma taką rabatę niech się podzieli doświadczeniem
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
ell 20:25, 01 wrz 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Super cebulki i tanio. Ja kupiłam zaledwie 10 tulipanów po 1 zł. Nie żałuję, bo ładne, ale jak zobaczyłam cenę Twoich zakupów, to mam ochotę poszukać więcej.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ell 20:29, 01 wrz 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
A bluszczu poszukaj w lasach liściastych - rośnie go sporo. Może masz taki zagajnik gdzieś blisko domu.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Sebek 20:33, 01 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zobacz jakie świetne rozwiązanie było u Danusi w minimalistycznym

Nazywa się ekobord
Według mnie powinien się znaleźć z dwóch stron takiej rabatki.
Lub wykop trawnik i ziemię, zasadź tuje w wgłębienie i w to wysyp żwir. Nie powinien się "wychlapywać", a jak się będzie odśnieżać to nie będzie się go zbierać łopatą.

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies