Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Sebek 21:58, 02 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pomysł z wejściem i żwirkiem po całości bardzo fajny.

Rozmieszczenie rh jakoś do mnie nie trafia - może je rozmieść symetrycznie?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
marzena 23:15, 02 wrz 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Karolino, bardzo interesujące efekty Ci wychodzą !
fajny ten płaski kamień, pewnie dosadzisz w sąsiedztwie jeszcze jakieś trawy ?
____________________
marzena O....!
popcorn 11:46, 03 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Sebku, Marzenko!
Właśnie z symetrią mam tam problem. Rabata ma kształt... wydłużonej ćwiartki koła. Ten wysoki rh musi być z tyłu, z przodu posadziłam 3 szt rh... czwarty jeszcze moge dosadzić, ale pojęcia nie mam gdzie :/
Mówisz o rabacie szkicowanej przed wyjściem do ogrodu? Może być?

Dzięki Marzenko, pracuję ale na efekty trzeba jeszcze poczekać... niby mała działka a sporo do zrobienia. No i rośliny małe jakieś Obok płaskiego kamienia już posadziłąm trawki, fotki zrobię i wrzucę. A na razie wracam do zamiatania podjazdu
Dzisiaj zaprosiliśmy Rodzinkę na grila, Małż właśnie odkurza a ja staram się wszystko ogarnąć

pozdrawiam Was, miłego weekendu!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 13:45, 03 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
popcarol napisał(a)
Witaj Sebku, Marzenko!
Właśnie z symetrią mam tam problem. Rabata ma kształt... wydłużonej ćwiartki koła. Ten wysoki rh musi być z tyłu, z przodu posadziłam 3 szt rh... czwarty jeszcze moge dosadzić, ale pojęcia nie mam gdzie :/
Mówisz o rabacie szkicowanej przed wyjściem do ogrodu? Może być?



No właśnie - według mnie ten rh się tam nie zmieści już.
Może posadź go na tą rabatę co planujesz zrobić - tą przy wyjściu do pracy?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
popcorn 09:16, 05 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Sebku,
rh na razie rośnie sobie w przechowalni, nie wiem gdzie go wsadzę - zobaczymy.
Wolałabym go wcisnąć na te rabate z rh - byłyby wszystkie w jednym miejscu - tam mam kwaśną ziemię, w innym musiałabym znów wymieniać.


No i po weekendzie :/

Skończyłam wysypywanie żwirkiem rabaty wzdłuż płotu - tak wygląda. Jeszcze wyrównać tu i ówdzie i byłoby na tyle chyba... Pani z lokalnej szkółki szuka dla mnie 3 wiśni u. lub catalpy, wtedy je posadzę zamiast miskantów, pomiędzy hortensjami.


Hortensje limelight - malutkie, z oszczędności... zresztą w okolicy nikt ich nie ma, bo najpierw lokalnie rozglądałam się i kupiłam w końcu malutkie po 3 zł na allegro.


Niedźwiedzie futro żółknie - nie wiem dlaczego, podlewam odkąd posadziłam...


Od 3 tygodni co kilka dni zrywam 2 miseczki jeżyn - bezkolcowe, super są. Niedługo planuję ją rozmnożyć, sąsiadka i teściowa jest chętna na sadzonki sama sobie zresztą przedłużyłabym chętnie szpaler (to 4 szt 3-letnich sadzonek, wsadzone jako półmetrowe patyki ukorzenione


Ostróżka kwitnie - liliowa, białe już dawno przekwitły. Z tyłu budleja:


I różyczki okrywowe - bladoróżowe


I jeżówki:


Źródełko z trawami:







____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:44, 05 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaczęłam prace nad rabatką przy wyjściu do ogródka z mojego pokoju do pracy. Może dzisiaj kupię tego stożka bukszpanowego, bo ewidentnie czegoś wyższego tam brakuje.
Funkie pozyskałam z mini rabatki sprzed garażu - nie mogły tam rosnąć, bo za każdym razem przy otwieraniu bramy szarpaliśmy jej liście.

Została tam tylko jedna, plus cyprysik groszkowy którego widać nie było spod funkii. Dosadziłam 3 goździki i 3 stokrotki, plus 9 tulipanów białych i 4 żonkile (o ile urosną, cebulki z odzysku-dekoracja świąteczna). Wygląda tam tak:


A przed wyjściem do ogrodu tak:





Muszę zaopatrzyć się w łopatę do kancików, żeby ładne tu zrobić na razie nie ma żadnych, wykopałam tylko dziury pod nasadzenia i wyrwałam trawę spomiędzy nich. Po prawej od drzwi balkonowych będzie ten stożek, przed nim jeszcze ten bukszpan w doniczce i jeszcze przed ostatnia sadzonka funkii.

Z lewej strony drzwi na razie 3 bukszpany, plus hotensja lub pewniej piwonia drzewiasta (muszę ją przesadzić sprzed domu) i trawa mozga w tle. Bukszpany podsadzone żurawkami - muszę sprzedawcę przydybać na targu - ostatnio dawno go nie widziałam. Miał żurawki po 5 zł, a nie jak wszyscy po 8-10.

Miłego poniedziałku (brr)
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 21:53, 05 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie też na targu żurawki po piątaku były

Hortensje malusie, ale kiedyś będą wielkie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
GabiK 23:21, 05 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Pracowity weekend. Fajnie wyszło pod płotem.

A u nas jeszcze ładnie dzisiaj było.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Basiaw 08:11, 06 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Karolino, alez u Ciebie się zmienia, zaglądam co kilka dni i ciągle coś nowego.
To dosypanie żwirku przy ciurkadełku to był dobry pomysł, bardzo fajny kącik się zrobił.
____________________
Nasz mały, zielony świat
popcorn 08:40, 06 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witajcie,
dzięki za odwiedziny Fajnie jak zaglądacie i podpowiadacie, a potem mówicie ze idzie ku lepszemu
Wczoraj nic nie robiłam w ogrodzie. Może dzisiaj podjadę po ten stożek bukszpanowy, jest tylko w 1 miejscu - objeździłam ostatnio prawie wszystkich sprzedawców i nikt nie ma.
Sebku dziiaj przed pracą nie zdążyłam zahaczyć o targ, może w piątek mi się uda, może będą ci ludzie od tanich żurawek

Wczoraj była burza, nareszcie nie musiałam podlewać. Sporo ostatnio podlewam, bo ciągle coś dosadzam i przesadzam Trawy bardzo zmarniały po przesadzeniu, suche prawie się zrobiły, mimo podlewania. Liczę że na wiosnę ruszą pełną parą...
Kupiłam wczoraj 2 wielkie żurawki na wyprzedaży w Leroy, zamiast 13,95 po 6 złotych. Dzisiaj jak będę odbierać M stamtąd wykupię resztę chyba postawiłam przy bukszpanach i mi się spodobało. Tyle że mają tylko po jednej sadzonce z odmiany, tylko czerwone/bordowe, o różnym odcieniu i kształcie liści. Nie mogłam się zdecydować, wzięłam 2 najładniejsze sadzonki, a dzisiaj wezmę chyba kolejne - zostało może 5 doniczek...
Była też nowa dostawa, m. in. cyprysy Lawsona 120 cm strzyżone, po 3 kule na pniu jedna nad drugą. Ciężko nad nimi myślę, może by kupić jeden i wsadzić zamiast tego stożka bukszpanowego? Większy, poza tym parę metrów dalej mam 1,5 metrowy taki sam cyprys (wpada w niebieski). Są po 79 zł

Kupiłam też wierzbę na pniu hakuro nishiki, dla Teściowej - tylko 5 złotych, żal nie kupić. A że nie chcę jej u siebie (nie mam miejsca, a ona sporo się rozrasta nawet przy regularnym cięciu - moi Rodzice mają), dam Teściowej. Posadzi u siebie - ma 30 arów lub na działce pod Augustowem.

Liczę na to że limelighty nie zmarzną przez zimę, a od wiosny ruszą z kopyta. W październiku rozłożę wokół nich kopczyki z obornika, to samo wokół róż. I liczę że będą rosły

Miłego dnia!

____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies