Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

popcorn 15:16, 30 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mój ML tak rośnie, bo to koniec rabaty, za pleckami ma dom (obwódkę z grysem i dom).

Jak będzie miał dobre warunki, to śmignie jak u Gabi
____________________
Mój nowy ogródek
Anita1978 15:37, 30 wrz 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
To chyba jednak je przesadzę w tył!
____________________
ogródek Anity
popcorn 15:39, 30 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pewnie, mniej roboty, nie będziesz się siłowała za jakiś czas!
____________________
Mój nowy ogródek
16:28, 30 wrz 2014
Dziękuję za odwiedziny, zrobię jak mówisz - za evergoldami dam bukszpany. Wpadaj do mnie kobietko częściej, masz oko do doradzania! Pozdrówka!
popcorn 17:56, 30 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Monika, pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 19:07, 30 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wykopałam ze skrzynek ziemniaki (hmm wcale ich nie sadziłam, urodziły się z resztek w kompoście!) - miska zebrana, będą młode, malutkie, jutro na obiad

Wycięłam z drugiej skrzynki fasolkę szparagową. Skrzynki wyniosłam do garażu, ziemię rozplantowałam (oczywiście jest jej za dużo..). W miejsce po skrzynkach posadziłam drzewka które dzisiaj przyszły - ambrowce, grujeczniki i derenie - mają z 50 cm
Grujeczniki cudnie pachną, jak w cukierni

Zanim podrosną trochę minie Zadołowałam też w doniczkach 4 sosenki, też dla brata. W tej chwili wzdłuż podjazdu, pod drzewkami owocowymi, zamiast warzyw w skrzynkach jest przedszkole - cisy i inne drzewka dla brata, mają czas podrosnąć rok lub dwa

Dosadziłam za płotem 4tą jeżynę i przesadziłam malinę czarną. W tej chwili zostało jeszcze tylko miejsce w szpalerze tylko na ukrzyżowaną jabłonkę. I oczyszczone z chwastów miejsce się skończyło Mus się zabrać za kolejny pasek - ale chyba nie dam rady
Wcisnęłam miskanta Variegatusa obok buka w miejsce po kompostowniku. Chyba będzie mu tam dobrze

Przyjechała Anitka, pogadałyśmy chwilę, zabrała roślinki dla Bogdzi i zakupy z Wojsławic.
____________________
Mój nowy ogródek
11stokrotka 20:00, 30 wrz 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Karolciu, przegladając zasoby internetu w poszukiwaniu "długo kwitnący biały tulipan" trafiłam na zdjecie tulipana papuziego z tego wątku. Widzisz, cytują cie!:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/871-owocowowarzywnoozdobny-balagan-czyli-o-tym-jak-wcisnac-kolejna-roslinke-do-mojego-ogrodka?page=208

Czy nadal uważasz że jest świetny? Wiesz, ze jestem wybredna, a mam mało czasu na zakupy cebulowych. a może poradzisz mi jakieś inne?

Czy ty się kobieto nie zaganiasz do grobu z tą robotą? Po ciemku nie robisz, mam nadzieję. Dobrze, że miałaś wizytę, bo trochę cię odciągnieto od pracy. Dzięki Anitce (której nie znam, ale i tak pozdrawiam).
____________________
Mam marzenie
popcorn 20:06, 30 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgoś, to papuzi biały tulipan, do dostania w biedrze i lidlu, moje z jednego albo drugiego źródła Fajny jest, ale nie kwitnie jakoś okropnie długo - może ze 2 tygodnie. Jeszcze dłużej kwitnie tulipek do dostania w biedrze w chwili obecnej, ale jest biało-zielony. Nazywa się... no właśnie, zaraz mnie olśni. Chyba

Po 8h przed kompem, każda forma ruchu jest dobra Więc będę przekopywała teren za płotem póki mróz nie chwyci i po prostu nie będzie się dało o 19tej jestem w domu, bo już ciemno nie, po ciemku nie robię, nie da się! Zresztą bez przesady
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 20:39, 30 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karolino, byłam w L dziś, brakło mi białych hiacyntów, a tam już puchy, tylko mnóstwo żonkili i narcyzów w 5 kg opakowaniach I znów działasz, podziwiam
____________________
Dwa ogrody
Juzia 20:41, 30 wrz 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Młode ziemniaki!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies