Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

popcorn 21:23, 03 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Poszukuję miejsca na 5 takich kulek z bukszpanu variegata. Zielone dosadziłabym do obwódki, w miejsce tych które wypadły. Te miały być przed domem, ale ponieważ czarna szmata nadal tam leży, brzoskwinia zawiązuje owoce, to nie ma miejsca...


Jutro wrzucę problematyczną rabatę, może tam? Z prawej strony boku domu, miejsce ze słabą ziemią (wymienię/domieszam dobrej), ale mocno przesychające, w pełnym słońcu... Obwódkę z nich zrobić - z 1,5 mb powinno wyjść... sama nie jestem przekonana...
____________________
Mój nowy ogródek
Milka 21:30, 03 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Karolina, niestety pracuję i w sobotę też; tak czasami jest; szkoda, że tyle tych bukszpanów potraciłaś; albo były chore, albo za sucho, bo one lubią jednak wodę; te nasze podlewamy i maja piękne przyrosty; mam nadzieję, że te co ci przywiozę nie padną
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
popcorn 22:06, 03 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Irenko!
Sadziłam je w sierpniu, podlewałam do mrozów... może teraz na wiosnę powinnam częściej... i wcześniej zacząć... Trudno, nauczkę mam
Myślę że głównym problemem było to, że one przyszły bez bryły korzeniowej, korzenie były wymyte... powinnam je od razu przyciąć, korzenie też, pewnie łatwiej by im było się przyjąć od razu... a tak trudno.

Te które kupowałyście są z ziemią, nieobsypane, w jucie - myślę że mają dużo większe szanse!

Weroniko funkie uwielbiam, trochę już ich mam. Ale miejsc zacienionych w ogrodzie mam aż nadto, do tego miejsce pod drzewkami pod funkie przygotowane Dlatego poszukuję sadzonek, będzie mi miło jeśli dostanę od Ciebie jakąś Jeśli się powtórzy (a szanse są chyba niewielkie, mam całe 4 odmiany w tym 2 najpopularniejsze - zwykłą zieloną i zwykłą biało-zieloną...) dosadzę do pozostałych. Więc bym się nie przejmowała..

pozdrawiam serdecznie!!
____________________
Mój nowy ogródek
Agacia 22:26, 03 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Karola, a ten kalendarz to masz jakieś online czy papierowy?

Z tego co opisujesz mam po zimie podobne bukszpany w donicach - właśnie myślę, że zmarzły, po prostu. Ciachnęłam je dziś tak, że z kuli został tylko biegun Tak z ciekawości czy cokolwiek się ruszy.
____________________
~ W ogrodniczkach ~
karolciab93 07:58, 04 maj 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Witaj Karolciu akurat nie miałam czasu na pracochlonnego placuszka wiec szybko upichcilam innego ale z tamtego przepisu pewnie skorzystam rabarbar mam wiekowy juz nie pamietam ile lat tam rosnie , co prawda brzeg trochu woda poderwala i teraz rosnie doslownie w brzegu rzeki ale trzyma sie mocno i ma ogromne lodygi
szkoda bukszpanikow , moze faktycznie to mroz.. a co to tej kuleczki to jest sliczna mam nadzieje ze kiedys jak uda sie ze przyjma sie moje sadzonki to tez bede taka miec
pozdrawiam cieplutko
____________________
Mój skromny ogródeczek
popcorn 08:08, 04 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agatko kalendarz mam papierowy, bardzo ladne wydanie, dostalam od Danusi w nagrode za artykul o warzywniku Ja swoje bukszpany ciachalam juz 2x, prawie nic z nich nie zostalo... ale one wygladaly jakby sie nie przyjely... a moze zamierzaly tylko zmarzly... sama nie wiem Trudno. Musze kupic z 10 nowych...

Karolciu ja to ciasto na pewno zrobie, moze nawet dzisiaj - zaraz wybieram sie na targ, kupie rabarbar bo mam swoj, ale 1,5 kg to z niego na pewno nie narwę, choćbym miała wszystko wyrwać
No i mąkę razową spróbuję kupić - może być żytnia - taka jak na żurek??
Trzymam kciuki za Twoje sadzonki, moje schną na potęgę posadziłam po obwodzie warzywnika i mimo podlewania co 2 dni schną... :/

Dzisiaj zachmurzenie duże, 15,5 stopnia. Odkryłam ogórki - skiełkowały pod włókniną. I fasolka szparagowa już duża- z 7 cm ma Przydałoby się trochę deszczu... ale na grilla wszystko przygotowane od wczoraj, sąsiedzi zaproszeni, niech po południu będzie ładnie

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
karolciab93 08:12, 04 maj 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Karolciu make faktycznie kupie moze dzis wybiore sie do sklepu bo ziemi do kwiatow juz nie mam a mam znow dostac zaszczepki pelargoni wiec szkoda zeby sie zmarnowaly
____________________
Mój skromny ogródeczek
popcorn 11:27, 04 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Karolciu kupilam dzisiaj mąkę razową na targu, 2,5 zł za kg. Będę piekła! Fajny przepis Agata wkleiła, aż mi ślinka cieknie Ale chyba jutro, w sobotę.
Popadało u nas troszkę, zachmurzone niebo nadal... grill chyba będzie znowu przełożony
Na targu kupiłam 3 sadzonki papryki, posadziłam w miejscu wymarzniętych róż (już żywcem nie mam gdzie miałam dać spokój z papryką... szukałam sadzonek cukinii, ale nie było.

Kwitną w ogródku bzy i różniaste kwiatki. Muszę się przejść cyknąć fotki.
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:41, 04 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Popstrykałam trochę - 2 dni temu i przed chwilą. Starsze zdjęcia są słoneczne, dzisiejsze bez słońca niestety.

Bez od Babci kwitnie! A jak pachnie - osłania nam taras od wzroku sąsiadów...


Sasanka uchowała się taka różowa:


Do tulipanów przytuliła się druga - jaśniejsza (tulipany w czerwcu wykopię, sasanka zostanie):


Coś żółtego (dostałam od Teściowej) obficie kwitnie (jakiś złocień??)


Moja największa funkia, kupiona rok temu z jednym liściem za 15 zł na argu rozrosła się Ma imponujące "kły"


Białe papuzie tulipany długo kwitną - na jesień kupię ich więcej



Zdjęcia inspirowane Sebkowymi niestety nie umiem tak dobrze


Tu się balkon z pościelą załapał


Czosnki niedługo zakwitną


Irys uchował się w warzywniku (rok temu powiększałam warzywnik, irysy przeniosłam w inne miejsce, widocznie kawałek kłącza został):


Fasola szparagowa o której pisałam wczoraj:


____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:55, 04 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zdjęcia "całościowe". Dużo pracy przed nami jeszcze (mimo wszystko) I niech rosną te rośliny, bo dom wielki (kupiliśmy stan surowy i na bryłę wpływu nie mieliśmy).

Jak brzoskwinia nie zawiąże owoców żegnamy się z nią Przed nią rośnie jaśminowiec, też do przeniesienia na jesień.

Nad trawą popracować trzeba, zresztą do koszenia się nadaje. Może jutro, bo dzisiaj mokro (trochę ale jednak). Widać dziury po wyrzuconych bukszpanach.
Kompostownik do pzreniesienia na nową działkę (za domem, za garażem) razem z warzywnikiem - jak tylko ten kawałek dokupimy.
Za domem:


To samo od strony trawnika:


Z drugiej strony, w stronę tarasu:


Strefa wejściowa (większość doniczek wyląduje na tarasie jak tylko wyschnie po wczorajszym malowaniu):



Brzoskwinia do wywalenia...



I donica przed domem - nadal dekoracyjna (choć jak tulipany i te przekwitną szykują się zmiany):
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies