Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Ewa_w_ogrodzie 12:30, 02 paź 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Super, bukszpany mi się podobają. Ty wszystko profesjonalne nawet brzozy mają specjalne nazwy a ja tak po prostu z pobliskich zagajników brzozowych przesadzam. Ciekawe czy coś z tego będzie. Twój kot podoba mi się szalenie!
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
popcorn 12:36, 02 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewa, dzięki! Bo to brzozy pożyteczne, mają białą korę (jak podrosną)- i nie rosną takie wielkie.
Bukszpany-rosną bo rosną, a raczej udają że rosną, bo chyba przyrosły niewiele jeśli w ogóle, w ciągu tych 3 lat u mnie I łysieją co jakiś czas, z różnych stron.. ech.

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Anita1978 15:44, 02 paź 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Zebrinusy u mnie też kwitną! A nie wiedziałam ze kwitna!
____________________
ogródek Anity
popcorn 15:46, 02 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pierwszy raz w życiu - dałabym się pokroić że one w naszym klimacie jednak nie kwitną
____________________
Mój nowy ogródek
Juzia 18:00, 02 paź 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Ładna ta obwódka z tawuły!!! I jak ładnie przycięta!

Też myślałam, że zebriniusy nie kwitną
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kasya 18:28, 02 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41864
Karolina, patrzę na te zdjęcia z drzewkami i myśle ze dużo cierpliwości trzeba aż będzie je porządnie widać w ogrodzie
Tez kupiłam na wiosnę takiego derenia
Widzę tez ze kicia pomaga
I ze masz tam jeszcze bardzo dużo miejsca
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 19:03, 02 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Justyś, dzięki, pracochłonna ale chyba warto. Cięcie 3x w sezonie
Kasiu, drzewka to przecinki, no ale za parę złotych. Niech rosną. Zanim będą potrzebne minie trochę, a one mimo wszystko urosną Dereń urośnie chyba najszybciej z nich, ciachnę na wiosnę i będzie się zagęszczał

Kicia... nie powiem co tam robi Miejsce? To za dużo powiedziane
Generalnie mam ochotę wszystko wykopać i sadzić od nowa. Szkoda że tak się nie da, no i z tydzień wolnego by mi się przydał i ze 2 facetów ze szpadlami do pomocy
Może ten tydzień bym wygospodarowała, gdyby była gwarancja pogody.. a jak znam życie to po pierwszym ładnym dniu, jak zdążyłabym wszystko rozkopać, zaczęłoby lać albo napadałby śnieg

Wycięłam właśnie 2 pigwowce (część naziemną), zebrałam pół wiaderka owoców. Trzeba by je jeszcze wykopać i przenieść za płot. To taki chwast że się przyjmie, ale wykopanie będzie wymagało sporo sił... może jutro? piątek
Skosiłam wcześniej trawnik, ściętą trawę wysypałam pod rugosę.
Wsadziłam też piwonię delikatną z doniczki do ziemi - już ma nowe pączki na nowy sezon Mam nadzieję że tym razem zakwitnie! Wiosną miała pączki, ale się zasuszyły :/
____________________
Mój nowy ogródek
mira 19:58, 02 paź 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Karola widziałam pytanie o eucomisa - trzeba przechować nie zimuje, ja mam w donicy więc donica po przycięciu myk do garażu i dopiero pod koniec lutego lekko podleję i tyle

obwódka z tawuły mnie zainspirowała - super, no i zazdroszczę posadzonych tulipanów, fajne te cebulowe wiosną ale jak teraz przyjdzie sadzić to jakoś mi to idzie po grudzie.

hej
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Toszka 20:10, 02 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kochane, z osobistych pobudek zaklinam was, proszę, ręce w błagalnym geście składam wstawcie w wątku miskantowym zdjęcia kwitnących zebrinusów.

wasz uniżony sługa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
popcorn 20:11, 02 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mira, dziękuję za wieści! Nie mam i chyba mieć nie będę, bo piwnicy brak, garaż nieogrzewany.. pewnie by się nie udało utrzymać. A i tak 3 róże pienne i pewnie kilka doniczek dodatkowo będę musiała gdzieś przechować. I werbenę miałam wykopać.. ech.
Obwódka z tawuły jest fajna, tylko dość często trzeba ciąć, migiem rośnie. Cebule - cieszę się że już w ziemi

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies