Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Nikita 09:14, 05 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Carola, wczoraj przetyrałam się ogródkowo... szkoda, że nie wdepnęłaś, zobaczyłabyś w realu co i jak, może byłaby jakaś korekta "na gorąco"...
Za tydzień przyjeżdża do mnie przyjaciółka z NL… nie potrzebujesz czegoś… jakieś konkretne cebulki? Zdążę jeszcze zadzwonić to by kupiła.

PS. dziś taka piękna pogoda, a ja nie jadę do szmaragdowego... muszę ogarnąć małe przemeblowanie (stolarz w piątek wieczorem przywiózł mi nowa komodę), potem skoczę na zakupy (mus kupić prezent) a wieczorkiem lecę na zaległe imieniny
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 09:48, 05 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajny dzień Ci się zapowiada!
Czy ja czegoś nie potrzebuję? Nie pytaj Gdyby koleżanka coś kupowała dla Ciebie, to przy okazji małą paczkę tulipków Ice Cream - u nas są po 5 zł/cebulkę - poproszę podobno w Holandii są sporo tańsze

Ja się przeziębiłam i dzisiaj siedzimy w domu, zero wyściubiania nosa. Zabrałam się za wymianę pościeli i pranie kurtek przed zimą I dom ogarnąć trzeba, bo wygląda jak po bombie Wyjęłam zimowe rzeczy.. walczę w garderobie...masakra

Miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
Nikita 10:12, 05 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Carola, zadzwonie do niej wieczorkiem i powiem, żeby kupiła po drodze.
Wiem, że te Ice Cream są tam taniutkie... sama widziałam na własne oczy paczkę tych tulipków (15 lub 20 szt) za 3,99 euro... i ja goopia nie kupiłam!!!

Miłego dnia życzę... i zdrowiej, bo ogródek cię potrzebuje !
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 11:31, 05 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super, fajowo Zrobiłam pranie, rozwiesiłam, ogarnęłam ciuchy M w garderobie, wyniosłam 2 pękate siatki, trzeba będzie wrzucić do kontenera.
Młoda wsuwa naleśniki i może na chwilę wyjdziemy się przewietrzyć - piękne słonko ale wieje!

miłego!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:46, 05 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pogoda super, jak na październik Podlałam ogródek, niedawno sadzone i dzielone rośliny zwłaszcza. Czosnki sadzone miesiąc temu mi skiełkowały! Mam nadzieję dobrze przezimują, mimo wszystko...
na wykopywanie pigwowców nie mam siły. Ale może choć żurawki od Krysi gdzieś wcisnę?

miłego!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:35, 05 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Żurawki wciśnięte, 2 doniczki z cebulowymi - obok - też Czas na kolejny gripex
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 16:51, 05 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Szlag, spaliłam kolejny garnek. Zostawiłam na minimum, leczo, ale zapomniałam... 2,5h i doopa. No trudno.

Grzebię sobie w ogródku. Wykopałam marchew. Zebrałam fasolę, wycięłam krzaczki i zerwałam z pergoli pnącą fasolę. Wywiozłam 2 taczki do kompostownika różnych resztek i chwastów - zajmowałam się głównie kawałkiem wzdłuż podjazdu

Młoda biega z sąsiadem, jeżdżą na rowerku, 2x byli w sklepie
____________________
Mój nowy ogródek
gardney 17:32, 05 paź 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
to wszystko dziś? Nie odpoczywasz?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
popcorn 17:47, 05 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wszystko dzisiaj Przecież pisałam że odpoczywam
Spróbowałam wykarczować pigwowca, ale bez M nie da rady. Za godzinkę wraca z Wawy, ale po 19tej będzie już ciemno, więc karczowanie na za tydzień zostawiam.

Zadołowałam jeszcze wszystkie doniczki z cebulowymi i na dzisiaj fajrant
Jeszcze muszę fasolkę przebrać (podzielić na tę do zjedzenia i tę na ziarno) żeby się nie zepsuła i wymyślić co z 2 miseczkami malin.. już są niesmaczne, takie bez smaku w zasadzie...

miłego!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 17:59, 05 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ostatnie róże








____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies