Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

popcorn 10:17, 04 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bożenko, dziękuję, wzajemnie! Już chwilę temu wróciłam z Młodą. Po drodze podrzuciłam cebulki zdobyczne z biedry do Małgosi Stokrotki. Biedulka przeziębiona

Kupiłam przepyszne polskie winogrona od pana ze szklarni (!) jak je wszystkie zjem na raz nie wyjdę z łazienki długo hihi ale pychota, importowane się chowają

Miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 11:30, 04 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42176
Pracowitego weekendu życzę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 13:55, 04 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasiu, ale ja zamierzam odpoczywać!

Raniutko byłam z Młodą na bazarku i małych zakupach spożywczych. Po powrocie pokręciłam się trochę po ogródku. Wykopałam werbeny - mam 5 doniczek, ustawiłam je na razie na rabacie przed domem, z tyłu - fajnie to wygląda, za rok koniecznie je muszę mieć w tym miejscu
Wyrwałam ośmiał, bo się już rozwalił na wszystkim. Wyskubałam go z nasionek, żeby za rok też mieć, bo niestety toto jednoroczne jest. Wyrwałam cukinię, bo nic z niej już nie będzie. Wycięłam 2 wielgaśne ostrogowce (Kasiu przybywaj, to Ci je wykopię). Wypadałoby wypielić z ostrogowcowych siewek, ale Kasia ma przyjechać i część wziąć - pielić będę już po.
Zebrałam koperek i roszponkę - będzie na obiad Zebrałam kolejny kreci kopiec
Pogoda piękna, tylko wieje. Niedługo jadę zobaczyć się z Krysią i przekazać jej zakupione drzewka

miłego!
____________________
Mój nowy ogródek
Agacia 15:39, 04 paź 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Karola, posadziłam Dziękuję raz jeszcze! Dopiero dziś je rozplątałam i okazało się, że jest ponad 20!! Ale będą łany! Mam tylko nadzieję, że te przymrozki im nie zaszkodzą...
Miłego!
____________________
~ W ogrodniczkach ~
popcorn 18:00, 04 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agatko, cieszę się, niech rosną Fajnie że doszły do weekendu!
Buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
Juzia 19:20, 04 paź 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38810
A ja dostałam winogrona od mamy! Słodziutkie...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
paniprzyroda 19:30, 04 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karolino, o ile dobrze pamiętam, masz różowe ostrogowce. Nie wyrzucaj siewek, chętnie bym je przygarnęła one zimują w gruncie? Nie poszalałam dziś w ogrodzie ale kupiłam rano na giełdzie dwa cisy i posadziłam. Mam nadzieję, że się przyjmą, bo korzenie miały porządnie przycięte. Podobno miałaś odpoczywać Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
popcorn 20:12, 04 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Justynko, zazdraszczam! Niestety nie mam od kogo dostac swoje już pożarte Może na wiosnę dostaną porządną pergolę, pójdą w górę i będzie ich więcej?

Mariolko, mam mnóstwo siewek. Chętnie się podzielę, tylko kiedy my się spotkamy? Mam jasno- i ciemnoróżowe, te drugie chyba ładniejsze.
Zimują bez problemu, fajne są, ale rosną z nich spore krzaczki, jednak.
Ja też nie poszalałam, coś tam zrobiłam. Byłam przed chwilę w Zduńskiej, pogadałam ze szwagierką, szwagrem i teściami, dzieciaki się pobawiły razem. Widziałam się z Krysią, mam 2 nowe żurawki
Cisy podlewaj, one się ładnie regenerują ale to na pewno wiesz

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
11stokrotka 22:26, 04 paź 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Karola, przepraszam, ze do ciebie dzwoniłam dziś jakieś półtorej godziny temu. Natrafiłam w LM na obniżkę 50% na cebulowe. Wzięłam 5 paczek Emperora, Myślę, zeby jeszcze dobrać innych odmian. Wydałam raptem kilka złotych a jestem taka zadowolona, jakbym sobie kupiła super kieckę.
Z cebulkami od ciebie będzie już coś widać na wiosnę. Buziaki
____________________
Mam marzenie
popcorn 07:26, 05 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgosiu, to się cieszę! Teraz dopiero zauważyłam nieodebrane połączenie... telefon w godzinach poza pracą traktuję trochę per noga leży gdzieś porzucony
jestem za to zawsze dostępna 8-16 w tygodniu do ogródka też już go nie biorę, bo jednego telefonu nie wzięłam na noc do domu i rano nie nadawał się już do niczego :/

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies