Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Działka prawie w Borach Tucholskich 16:34, 13 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry









Ogród na glinie 16:25, 13 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Połówka poszła do podziału.

Na szybko myślałam gdzie by posadzić te hosty. I wylądowały pod ambrowcem. Może one dadzą tu radę.

Myślałam by wsadzić jedną do donicy, ale narazie nie mam takiej donicy do postawienia w cienistym miejscu.
Poza tym ile można tej same odmiany. Mam już całe poletko Christmas Tree. A zaczynałam od dwóch niewielkich roślin.
Ogród na glinie 16:21, 13 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Donic zabrakło. Na szczęście miałam przygotowaną nową rabatę, to część roślin tam poszła na przechowanie.

Karpa funkii była tak ciężka, że przecięłam ja na pół i nadal była bardzo ciężka.

Takie piękne liście. Żal było ruszać.
Dwa ogrody 16:18, 13 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Karolino, troszkę się uzbierało dobra
Może pod koniec tygodnia wreszcie ruszę się po raz pierwszy do mojej pani ogrodniczki po jednoroczne. Tam na pewno tłumów nie ma.
Szkoda, że nie wyszło z kurnikiem, dla pana za daleko, a mój ciągle w fazie projektu. W końcu kury do ogrodu będę musiała wpuścić...
Ula, tylko takie tam rozmowy Brunnerom nie obcinaj pędów z przekwitniętymi kwiatami, siewek będzie dużo.
Wpisem o ożance mnie wzruszyłaś. Ja też mam sadzonki czy nasiona od osób z O, to normalne, że nadmiarem można się podzielić, jeśli ktoś potrzebuje.
Ewo, ten tulipan to Charming Lady. Narcyzy botaniczne ubiegłoroczne to Pueblo i Canaliculatus, zostawiłam plakietki. To może być Pueblo.


Iza, kompozycje mówisz? Ciągle te same
z ubiegłego tygodnia












Mój ogrodowy pamiętnik 16:17, 13 maj 2020


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
Do góry
Nowa12 napisał(a)


Ale miałaś go w gruncie?
A w ogóle Monia to bardzo mi brakuje Twojego ogrodu .


Tak miałam w gruncie. Szybko przyrastał.

Miło mi, że ktoś wspomina mój ogród u mnie teraz bardzo kolorowo, tulipany powoli kończą
Zostawiam ci coś ode mnie , ale mogę usunąć jak chcesz.

Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula 16:16, 13 maj 2020

Dołączył: 23 maj 2018
Posty: 4
Do góry
Mam 3 brzozy doorenbosy, kupione „bo są mało wymagające i nie chorują” jak mnie pouczono w szkółce. A tak się składa, że ciągle mam z nimi problem bo maja obżarte liście. znalazłam na nich takie gąsienice, opryskał mospilanem w ndz (jest dziś jest środa) i mam wrażenie że dziur przybywa... co z tym dalej robić? Czyms znowu opryskać? Gąsienic na ta chwile nie widzę... baaardzo proszę o pomoc bo za chwile bidule będą bezlistne!
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 16:15, 13 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
takmi kwietniowy przymrozek zalatwil czeresnie


tu przesadzilam troche buksikow i zrobila sie obwodka kolejne miejscenabralo oglady


w warzywniku
Ogród na glinie 16:15, 13 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
U mnie front rozkopany. Będzie przyłącze gazowe.
Było tak

A teraz jest tak

Rośliny w donicach za domem.

Dębowe zakątki 16:14, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Milka napisał(a)
Świetna sesja boćkowa

Dziękuję Irenko


Takie coś ostatnio zrobiłam
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 16:12, 13 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Milka napisał(a)
U ciebie zawsze pyszne ciacho.
Przesadziłam i klapły, podlewałam i wstały, Boży kwiat. Nawet kilka podzieliłam, jak przekwitną zrobię kolejne dzielenie

jak ja nie upieke to R sie bierze sam za pieczenie. Babke piaskowa ma opanowana do perfekcjonizmu

Haniu mam nadzieje, ze za rok bedziesz miala wystarczajaco na ciasto i wszystko co Ci sie zapragnie

U nas zimni ogrodnicy troche ochlodzili atmosfere. pada i temperatura spadla. Na szczescie do zera i nizej ma jezcze daleko.

Zaczely kwitnac irysy


sadzone jajka



Dębowe zakątki 16:06, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
gogo napisał(a)
Ale fajnego masz gościa i te świetne zdjęcia
Jeśli chcesz mieć tam siewki to ok., tylko one też urosną duże.

Grażynko dziękuję bardzo.
Bociek często przylatuje sobie na moją działkę.
Jak będę siewki, to będe je przesadzać

Dyptamy już mają pąki

Dębowe zakątki 16:04, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Aniu jaki talent. Piękny obraz.

Asiu, dziękuję bardzo staram się i sama uczę się



Czosnek niedźwiedzi w hostach


Ciemiężyca- mam ją ze 3 lata.Ani razu jeszcze mi nie zakwitła.
Może w tym ??Nawet jej przybyło.Jest 3 pędy.A było 2.
Dębowe zakątki 15:56, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
ElaS napisał(a)
Aniu, ja już teraz wiem skąd ten piękny Ogród u Ciebie. Jesteś
artystycznie bardzo uzdolniona. Czujesz ten świat barw, faktur, wielkości, kontrasty, itd.
Malujesz, robisz cudowne zdjęcia, jednym słowem - talent. Pokazuj więcej tego dobra.
Takie osoby jak ja, bez uzdolnień plastycznych, szczególnie doceniają ten Dar.
Uchwyciłaś w obrazie lekkość i zwiewność. Przyjemnie się patrzy na kobietę z rowerem

Elu kochana bardzo dziękuję za te wszystkie miłe ale i budujące wręcz uskrzydlające słowa
W zamiarach jeszcze jest chęci na następny.
Ale na razie czasu na takowe Rzeczyc brak
Ale każdy ma jakieś talenty,,jeden takie, drugi inne, trzeci jeszcze inne
Pozdrawiam
Cieszę się ,że hostusie dzisiejszą minioną zimną noc przeżyły .
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 15:54, 13 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
BASIA8 napisał(a)
Hej Anusiasuuuuuper że jesteśmam nadzieje cichutka że ze zdrowiem będzie lepiej u Ciebie. Buziaki zostawiam.


Basiu dziękuję. Zawsze pamiętasz o mnie.
Staram się dbać o ogród może nie tak perfekcyjnie. Zapomniałam jesienią dosadzić cebulowe. Tulipany, które zakupiłam kilka lat temu zupełnie się wytraciły. Macham do Ciebie i pozdrawiam.



Ogród z uśmiechem 15:53, 13 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 15:51, 13 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Na próbę...
1. Rabata z lawenda i jeżówkami



2. Rabata z szałwią i jeżówkami



Moja działeczka, moje marzenie, moje pierwsze na niej kroki 15:50, 13 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
sierotka napisał(a)
Polecam Bylinowy Raj dzisiejsza dostawa


To zawilce? Piękne
Moja działka 15:42, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
karo napisał(a)


Bodziszek korzeniasty fajnie otulił jabłonkę

Bardzo fajny pomysł
Wymarzony sielankowy ogród..... 15:40, 13 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Monia81 napisał(a)


Pielę codziennie, żeby głowę oderwać od tego wszystkiego co się dzieje... jakoś lżej mi na ciele i duszy jak spędzę czas w ogrodzie
brunerki uwielbiam, chyba muszę jeszcze zobaczyć inne odmiany...

Ale masz dużo brunery!. Pięknie wygląda
Ja mam tylko jedną. Rzeczywiście i ja chyba dokupię.
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 15:33, 13 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Anusiu

Chyba ciebie czy ty mnie ściągnęłam w myślach. Siedzę nad oczkiem i rozmyślałam dzisiaj o ogrodowisku i między innymi o ciebie, a to za sprawą naszych dzieci. A tu otwieram i patrzę odpisałaś.
Wbrew temu co mówili dzisiaj nie było u nas tak źle. W słońcu grzało jak chmura nadeszła zimniejszy wiatr.
Jutro ma być ciepłej.

Może coś porobie. Jeszcze nic nie zasiałam zimną ziemia to nasiona zbuteieja.
Może w sobotę już czas sobie przyznałam, że wszystko wysieje. Teraz lato jeszcze we wrześniu więc może rośliny dadzą radę.

Obrazy bardzo ładne z daleka nie będę pisała co to, ale kompozycja mi się podoba.

Pozdrawiam i zdrowia życzę Anusiu


Oj chyba ściągnęłam Myślę też o Was dziewczyny jak sobie dajecie radę. Od jutra OREW wznawia działalność. Na razie w wtorki i czwartki Daria będzie miała rehabilitację. Upłynęły dwa miesiące bez zajęć. To spory czas. Nareszcie wracamy do normalności i jeszcze tylko fryzjera mi brak Warzywa wysiałam 24 kwietnia. To było tuż przed pierwszym długo wyczekiwanym deszczem. Powschodziło wszystko.
Moje pierwsze bohomazy przedstawiają hortensje. Uczę się z internetu, w rodzinie mam pasjonata malarstwa oraz modeli statków z Star Trek. Siostra maluje, jest po szkole rysunku. Ja jakoś nie rozwijałam się. Dopiero teraz coś mnie napadło
Z rana zrobiłam kilka fotek mojego ogródka.
W południe spadł deszcz z gradem



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies