Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany 15:12, 13 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 2
Do góry
Dzień dobry,

Chciałabym Was bardzo prosić o pomoc w zdiagnozowaniu co się dzieje z moją magnolią. Jestem bardzo początkująca w ogrodowych sprawach i sama nie wiem co robić.
Wsadziłam magnolię satisfaction jakieś 3-4 tygodnie temu. Specjalnie dla niej został przygotowany duży dołek z ziemią pomieszana razem z torfem, miejsce jest również obłożone kora sosnową. Stanowisko bardzo słoneczne. Do tej pory żaden nawóz nie został jeszcze stosowany - ogrodnik powiedział, ze mamy to dopiero zrobić w czerwcu.
Niestety, magnolia zaczyna mieć coraz więcej ciemnych liści. Czy może to być jakaś choroba? Co mogę na to poradzić? Bardzo mi zależy na tym drzewku i nie chciałabym się go pozbywać...

Pozdrawiam,
Marta



Tu narazie jest ściernisko... 14:59, 13 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Tu narazie jest ściernisko... 14:59, 13 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Różne różności.

Tu narazie jest ściernisko... 14:57, 13 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Tu narazie jest ściernisko... 14:56, 13 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Jak zwykle o tej porze roku ogród opanowały orliki. Sieją się jak dzikie i rosną jak dzikie. Jak przekwitną wyrwę bo wlazły mi wszędzie.
Ogród pod lasem 14:56, 13 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 9513
Do góry
A tymczasem u Kwarteta na obiad kaczki z grilla;D

Tu narazie jest ściernisko... 14:54, 13 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Rodki nie pozostają w tyle.

Tu narazie jest ściernisko... 14:53, 13 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Azalie, które bardzo ucierpiały od zeszłorocznych upałów jednak kwitną. Nie ma szału, ale zawsze coś.
Tu narazie jest ściernisko... 14:51, 13 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Tu narazie jest ściernisko... 14:50, 13 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
U mnie nareszcie w poniedziałek solidnie popadało, w dodatku zimni ogrodnicy okazali się łaskawi (przynajmniej narazie) i mimo chłodu przymrozków nie było. Ogród coraz bardziej się rozrasta i nabiera masy. Drzewa i krzewy po wiosennych przymrozkach wszystkie żyją i odbudowały się.
Anna i Ogród 14:43, 13 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry

Aniu czy to lesczyna Red Majestic? Jesteś z niej zadowolona? szybko rośnie?
Pięknie masz w ogrodzie.
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 14:42, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Agania napisał(a)
Właściwie to od czwartku dziergam kanty
i czyszczę rabaty pod siewki bylin jestem w połowie ogrodu, ale się nie poddaję


trzecia rabata odpaliłam kolejny etap pielenia i kancikowania

zbliżam się do osi z ławeczką Lutyens

Kiedy ja to oszlifuję pewnie nigdy, ale jest jak jest


Diament, nawet bez szlifów, jak mówisz, chociaż ja widzę szlif.


Te tulipany to Elegant Lady?
Ogród na glinie 14:38, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Malgosik napisał(a)
Posadzone. W nogi poszły młodziutkie sadzonki żurawek Marmalade i Rio oraz turzyca Evergol. Fajnie tak zrobić obsadzenie bez wizyty w sklepie. Mam nadzieję że hortensja da radę, bo słońce do południa tu mocno świeci. Za 2 tygodnie dam jej coś na zakwaszenie gleby.



Świetny kolor tej donicy. To czarny?

Doświadczalnia bylinowo-różana 14:00, 13 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Ewo, nie wiem, co będzie z r. Artemis. Całe w brązowych pędach. Jakaś podła przypadłość. Coś robić, czy dać spokój i niech dożyją do jesieni a potem out?





Ewo, pokaż proszę zdjęcia tych pędów, dołu gałęzi i całego krzewu. Mośe są jakieś uszkodzenia widoczne? Może wystarczy je ciąć. Pogoda wiosenna dała różom niestety w kość.

Zobacz co wycięłam ostatnio z mojej młodziutkiej Clothilde Soupert



Takich i podobnych pędów znalazłam więcej i na innych różach.
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 13:59, 13 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Kamasja zaczyna.
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 13:58, 13 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Klematis przy tarasie...
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 13:56, 13 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
A tuż obok zawilce.
W ogródku emerytki 13:56, 13 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Powinnam mieć zakaz wchodzenia do sklepów, bo zawsze mnie coś skusi i kupię.
To efekt

Powojnik Madame Baron Veillard.

I doniczki na ogrodówki, znikną paskudne wiadra
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 13:55, 13 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Chciałam zrobić zdjęcia i mi się aparat rozładował...
Mam kilka z telefonu...

Na japońskiej irysek niski zakwita.

Muszę tu dosypać kamieni...
Doświadczalnia bylinowo-różana 13:54, 13 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
kasiab napisał(a)
Ewo pięknie u Ciebie i jeszcze takie piękne zdjecia robisz mmmm.... Cudownie


Dziękuję



malgol napisał(a)
Piekne to Twoje epimedium.Ostatnio przypadkiem kupiłam i posadziłam w cieuniu pod drzewem bo cos mi świtało ,że ono się pnie jak bluszcz...chyba cos pokręciłam? U ciebie przy trzcinniku...hmm. Gdzie mam prezsadzic ,żeby było efektowne ?


Nie pnie się, ale się powoli rozprzestrzenia, jak kobierzec Mój trzcinnik jest bardziej z tyłu, przy siatce, a epimedium rośnie w cieniu, pod bzem czarnym. Na zdjęciu brak perspektywy Epimedium pod drzewem to dobre miejsce

Zobacz, w ogrodzie botanicznym
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies