Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrod bez tytulu i ... bez pomyslu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod bez tytulu i ... bez pomyslu

Anda 16:05, 08 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
A masz może jeszcze jedna trzmielinę kulkę? Bo można by z nich zrobić grupę trzech kulek. Nie wiem, czy można u Ciebie teraz cokolwiek dokupywać... Taką niższą kulkę, nie wszystkie równe.

Myśle, że styl np. Johanki jest bardziej Twój Dlatego trudno mi doradzać. Ja lubię nierównomiernie rytmiczne nasadzenia, np. taki rytm: o o I o I I o itd. Wiesz, o co mi chodzi?

Jordana bym bardziej wyeksponowała, trochę jako soliter, w oddaleniu od innych wyższych nasadzeń
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwik69 18:39, 09 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Olu kanciki przed i po, rewelacja i bardzo dobrze pokazują jak praca w ogrodzie zmienia estetykę naszego otoczenia! mi jakoś oklapły skrzydełka zmęczona jestem
Pierwsze od 28 lat święta bez syna też jakoś mnie smutno nastrajają...choć wiem że to siła wyższa!
Też głosuje za 3 sztukami trzmieliny na pniu będzie elegancko
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Ola76 12:20, 02 maj 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Powrot cory marnotrawnej

Mialam zastoj ogrodowiskowy i glowe zaprzatnieta sprawami zawodowymi. A konkretnie definitywnym zwalnianiem sie z pracy
Zdecydowalam sie otworzyc wlasny gabinet i na tym skupialam sie w ostatnim czasie.

Ale... w miedzyczasie pojawil sie u mnie ogrodnik z ekipa. Spryskali skarpe pestycydami, Zdrali darn pod rabaty, rozsypali tam kompost, torf i perlit, a takze odwalili kompletna chale w miejscu, gdzie trawa miala byc dosiana. To bylo zachwaszczone (glownie chwastnica) i zamszone miejsce, gdzie kiedys stala trampolina. Owszem- mech zdarli, a potem przysypali reszte dobra ziemia, posiali trawke i luz. Po 2 dniach podlewania przez nowa warstewke ziemi przebila sie dorodna chwastnica i inne badziewia. Skonczylo sie tym, ze sama przekopalam, wyplewilam i wyrownalam ten placyk jeszcze raz posialam trawe. Najbardziej mnie wnerwia, ze chyba mysleli, ze maja z glupia baba do czynienia, co trawy od chwastnicy nie odroznia. Albo sami tacy specjalisci, co nie odrozniaja. Sam wlasciciel, to fajny i dokladny gosc, ale pracownicy tacy sobie. Jak widac, trzeba im na rece, a potem na rachunek, patrzec.
Od kilku dobrych tygodni byla u nas starszna szusza. Bylo tak zle, ze moja gloniasta gleba byla jak beton- ogrodnikowi polegla glebogryzarka, jak przekopywal miejsca na rabaty. Teraz leje od tygodnia, dosiana trawka pieknie wyrosla i gleba zmieniala strukture. Ogrodnik ma wpasc w przyszlym tygodniu i sprobowac znow przekopac- mocniejszym sprzetem i na nawilzonej ziemi. Ma tez zaorac skarpe i zrobic na niej stopien, z drewna jak na podklady kolejowe.

Od poniedzialku sa u nas czynne centra ogrodnicze, ale ja jeszcze czekam z zakupami.
Po pierwsze panuje tam aktualnie dzikie szalenstwo, a wirus jednak jeszcze nie zniknal. Po drugie, rabaty jeszcze nie przekopane, to nie ma gdzie sadzic.
I po trzecie i najwazniesze- plany i pomysly na obsadzenia jeszcze nie dopracowane

Teraz wizja lokalna
Aktualnie ogrod wyglada tak


Rabata przy tarasie



rabaty przy domku narzedziowym



tu juz widac, ze trawka zaczyna zarastac lysa plame
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
sylwik69 13:50, 02 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witaj po przerwie Ola widzę zakupy jakieś poczyniłaś trzmielina na pniu fajna jest,też mam na nią ochotę,mimo,że nie przepadam za żółtym
Ja raczej nie zaufałabym firmie ogrodniczej,musiałabym wszystkiego sama doglądać...zresztą nie mam tego problemu,bo większość prac wykonuję sama
U mnie też susza od 2 dni przepaduje,ale to wszystko kropla w morzu potrzeb.
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Anda 15:47, 02 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Fajnie podziałałaś
Co to jest to białe na rabatach, perlit?
Jaki gabinet otwierasz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ola76 17:50, 02 maj 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Anda napisał(a)

Co to jest to białe na rabatach, perlit?
Jaki gabinet otwierasz?

Tak, perlit, jeszcze nie przekopany z moją gliną.
Gabinet fizjoterapii. Pomimo kryzysu i szansy na kasę z Kurzarbeit, zabrałam tyłek w troki od mojego szefa z firmy.
Najpierw chialam szukać czego innego, a po kilku dniach przemyśleń i telefonach od moich pacjentów, że chcą iść za mną, doszłam do wniosku, że otwieram swój gabinet. Ryzyk-fizyk

Sylwia to nie nowe zakupy, tylko jeszcze z jesieni
Te są dzisiejsze nowe (jednak nie wytrzymalam )

Berberysy: Orange Rocket 3szt, Maria 2szt, Admiration 3szt
Hosty no name, sugerowałam się odcieniem liści
Trzmielina do dorobienia 3ciej niższej kulki, do dwóch wysokich (wg wcześniejszej sugestii Ewy )
Maleńki jeszcze Miraken- ma dojsc do 1,5m
i 1 słownie jeden konwalnik, bo nie mieli więcej, a chialam mieć, żeby go na rabatach poprzymierzac

Mam nadzieje, że uda mi się wrzucić zdjęcia

Nie ma się co pieścić, to się musi zmieścić


i zakupy po rozpakowaniu



____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
sylwik69 18:10, 02 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Gratuluję odwagi i życzę dużo pacjentów zakupy od razu wprowadziły kolor do ogrodu!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Nowa12 18:10, 02 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale superowe zakupki . Cieszą oczy bardzo. Też mam wszystkie Twoje berberysy .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Anda 18:30, 02 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Super zakupy

Pacjentów na pewno będziesz miała Będzie dobrze

Edit, sama bym do Ciebie poszła, gdybyś była bliżej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 19:02, 02 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Zakupy super
powodzenia w realizacji planow
ja tez na swoim jestem, powiedzialam szefowej bye
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies