Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Podmiejski ogródek 08:39, 12 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry

to jest miejsce wczoraj obsadzone. z tyły percy wiseman - śliczny jest, a cała reszta z ogrodu. azalie to powinny być dwie kermesiny rose, ale miały inne nasłonecznienie i stąd różnica w rozwoju


wreszcie jest szansa na zadarnienie terenu


dwie sosenki z rabaty przesadziłam pod świerka, zobaczymy czy im nie będzie za ciemno. pomiędzy nimi mam nadzieję, że irga się ukorzeni, bo trzymałam ją dwa dni w wodzie i sadziłam z gołym korzeniem.


chwilę po tym, jak zrobiłam to zdjęcie, wrócił mąż i przesadziliśmy tego biednego rodka w dziurę, którą widać na zdjęciu. Wsadziłam pod niego jeszcze epimedia, które cały dzień czekały, a jak skończyłam, to już deszcz lał i zdjęć nie było jak zrobić.
Chwasty w trawniku 08:29, 12 maj 2020


Dołączył: 15 kwi 2018
Posty: 7
Do góry
Witam,

trawnik po kwietniowej wertykulacji, aeracji, nawożeniu, odchwaszczaniu - Chwastox'em trio. I pojawił się chwast: czyżby to chwastnica jednostronna? Oceńcie i może coś doradzicie - dzięki.



Ogród w dolinie 08:28, 12 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
a czy można przesunąć brzozy do przodu? zmniejszyć trawnik?
Miłkowo - sezon 2016-2022 08:18, 12 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Milka napisał(a)

Małgosiu, zauważyłam, że kręcą się do słońca i nawet ja mam je na widoku, wiele roślin tak robi, zwłaszcza u dalii, to widoczne.

tu raczyły do właścicielki się zwrócić
ale za to moja sąsiadka, starsza pani, bardzo się cieszy i to jest fajne



klon Oridono Nisiki w takiej szacie teraz
jesienią jest zabójczy
jak on sobie radzi w tej skrzyni, nie podlewany, nie wiem, ale dorodny


Ja też planuje jakieś kwitnące pnącze puścić na płot spacerowiczom. Ale po wymianie plota.
Może mojego Klona wsadzę do donicy, to zacznie rosnąć
Masz co pokazywać.
Moja bajka 07:55, 12 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Wczoraj w L....u takie lampy solarne kupiłam. Wylądowały na miejscu kloszy.

Nie mogę się doczekać aż zobaczę jak świecą, bo wczoraj wieczorem dopiero montowane.
Kiedyś będzie tu ogród... 07:29, 12 maj 2020


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
Do góry
Bardzo dziękuję za cenne rady! W takim razie posieję grykę na nawóz zielony, tylko PGR musi mi zlikwidować swoją pszenicę ( w sumie po przebronowaniu też będzie nawozem zielonym) Muszę się w widły amerykańskie zaopatrzyć i będę działać
Wrotyczu u mnie całe kępy rosną
Oto moja mała ogrodniczka
A tu widać kawałek przekopanej działki a w tle wysiana pszenica
Piękne widoki Ale mnie cieszą, bo coś się zaczyna dziać.

kupię ok 4 kg wyki, tylko czy sama z ręki mogę to zasiać? Rany jak tak czytam moje pytania to wychodzi ze mnie miastowa pancia Straszny laik ze mnie. Jak zakwitnie muszę poprosić miejscowego rolnika o zbronowanie? Przeoranie? Skoszenie? Jakie to wszystko trudne...
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:58, 12 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
lubię tę fazę świerka
przestało padać, może zrobię oprysk i przesadzę jedną magnolię, ale czy jak nadejdą mrozy nocne, nie załatwi mi jej?



anabellki wielkie
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:55, 12 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Kasya napisał(a)
Lubiny... haha... nie no.... powiedz ze to z zeszłego roku

Nie, wczorajsze
Najgorzej wyciąga się siewki z trawnika.


Palibin


Miłkowo - sezon 2016-2022 06:50, 12 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
mirkaka napisał(a)


To Cannons Double, rośnie wielka i silna, u mnie po zeszłorocznej suszy ma zaledwie kilka pąków

Mirka, to nie ta, echo pamięci podpowiada inną nazwę. Dopiero na zdjęciu zobaczyłam, że jednak przy którejś jest metka, zerknę dziś i podam
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:48, 12 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Agania napisał(a)

U mnie nie jest tak idealny brzeg trawnika na prostym, mam z górki i pod górkę to nie wiem czy się sprawdzi?
Irciu zieloną hochlę potrzebuję, ale ja z chęcią bym jej nadwyżki odkupiła od Ciebie, a tak to zdziebko Elaty poproszę?
Rany Ty wstajesz z ptakami, ja nie mogłam spać, ale z innego powodu.
Zimno wróciło, wczoraj silnie wiało, ale z tego było kilka kropel wody.
Buź

Też mam niektóre miejsca, jak u ciebie.
Zieloną czyli Beni Kaze, bo te pozostałe to Aureola i Albovariegata, All Gold na razie nie dzielę.
Ok, masz zaklepane.
No ja z reguły tak wstaję, ale wczoraj wstałam późno, po 7, kilka lat mi się to nie zdarzyło.

sybiraki prawie


przesadziłam Boży kwiat od Izy, dobrze że padało, nawet podzieliłam i żyje


Miłkowo - sezon 2016-2022 06:40, 12 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Ewa777 napisał(a)

Nie wiem, jak to się stało, ale przegapiłam powstawanie tego kącika. Przepiękny jest

Rok temu wywaliliśmy starą i mąż zrobił nową, a ja nadal tu dekoruję
Dzięki Ewo


tu zaraz bodziszki i piwonie

i azalie
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:35, 12 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Richie napisał(a)
Irenko podziwiam nieustająco piękno w Twoim królestwie ale pracy nie zazdroszczę Przycinarka do brzegów trawnika ciekawa, czy zbiera ściętą trawę?. Ja to robię nożyczkami i w dodatku na kolanach
Pięknie pozdrawiam

Oj Rysiu, pięknie, ale pracy ogrom. Na razie obrabiam, choć idealnie nie nadążam, zadowalam się tym, co jest.
Na razie kawałek nimi testowałam, zbieram się dalej, pewnie wprawa potrzebna. Trawy nie zbiera, ale oszczędza kręgosłup i dłonie, bo ja też najczęściej, mimo iż mam 2 noże do kantów, robię to nożyczkami;. Za to mam opr od męża.
Serdecznie pozdrawiam

i kolejna magnolia
W związku z tym, że to ogromne drzewa, pilnuję formy, czyli cięcie na bieżąco, ale tylko do końca sierpnia.



irysy już prawie, zgrane z orlikami

czosnki Krzysztofa, w zależności od miejsca, w różnej fazie

Miłkowo - sezon 2016-2022 06:19, 12 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Urszulla napisał(a)
Coś mi nadgryza pąk edenki. Trudne do uchwycenia: gąsienice, chrabąszcze, coś tam jeszcze żeruje. Chyba stawiam na chrabąszcze???? Jesienią też wygryzły i edenka nie zakwitła powtórnie.

Na pewno takie zielone, cieniutkie gąsienice, ubijałam takowe. Nie, to nie chrabąszcze.

u mojej kolor się przebija
ma trudno, bo przy niej rozplenica, której nie udało mi się wykopać, jeszcze zrobię 3 próbę

plewię je, a one nadal gdzieś wyłażą


ranniki sypią nasiona

kolejny montana na kratce, część polazła na tawuły i niech mu tam

Blaski i cienie nowego życia 06:16, 12 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11995
Do góry
Urszulla napisał(a)
Od wczoraj kręcę się koło ziół. I odkryłam że do tej pory byłam niezaznajomiona z faktem że tymianek to macierzanka mi się macierzanka kojarzyła zawsze z piaskową thymus serpyllum a to dwie jakby różne grupy.
Tymianek właściwy thymus vulgaris- ma 3 odmiany: aureus- żółto-zielony, lime-jasnozielony, variegata- biało-zielony.


Mam 3 odmiany u siebie ale żadna jeszcze nie kwitła. Najbardziej podoba mi się od Agi taki jaskrawy i jeszcze u Magdy - muszę porównać czy to są te same odmiany. Jakieś szaleństwo tymiankowe mnie ogarnęło

Mój pierwszy NN???



Drugi to na pewno variegata



Od Agi chyba żółto-zielony







Miałam kiedyś te odmianowe, są wrażliwsze, u mnie wymarzły po zimie.
Przyszłam zobaczyć jakie poidełko Ci się podoba, może wstawisz linka, ciekawi mnie bo ja już od lat myślę ale wszystkie są drogie i dość płytkie, u mnie ptaki w mig wodę z nich wychlapią. W końcu podstawkę pod donicę postawiłam na kamieniu, jednak wolałabym trochę głębsze.
Też tylko 2-3 godz daję radę już pracować, a jak się zatyram jednego dnia to drugiego już tylko odpoczywam, wszystko boli, ech..
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:11, 12 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Zajrzałam i mówię - ale tu roboty! Jest zrobione!

Ale pięknie!

Różnorodnie i pomidory jak róże!


Tak zawsze mówią, ktokolwiek nie zagląda.
Do zrobienia jeszcze trochę, jedno kończysz, już w kolejce następne.
Dzięki Ewo

i są białe łubiny





kwietniowy mróz zmroził indygowiec Kiryłowa
ale jednak po wycięciu suchego, część żyje i widać pąki kwiatowe, sa bardzo podobne do kwiecia wisterii
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:04, 12 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)


Hehe posadzone tak jak u mnie , mój też będzie się wypinał na mnie

Może nie cały czas, zależy, jak słonko

lawendy zielone, całości nie pokazuję, bo nie wyplewione z wrednego szczawika

łubiny ruszają, co rok kolory są niespodzianką
siewek chyba mam z 50 lub więcej przyszły rok zapowiada się ciekawie
te zgrają się z fioletowymi bodziszkami i różowymi piwoniami drzewiastymi, bylinowe mam tu białe


Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 05:56, 12 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Ja rozumiem ze skrzynki jeszcze nieogarnięte i nieobsadzone.... ale to nie znaczy ze można w nich spac!

Miłkowo - sezon 2016-2022 05:55, 12 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
abiko napisał(a)
W ubiegłym roku miałam takie owady na różach, w tym nie mam a mszyc mam od diabła.. jakaś masakra. Nie chce chemi, muszę cos poszukać czym to pryskać, bo zrzucanie nic nie daje.

Aguś, ja chemii prawie nie używam, w wyjątkowych sytuacjach i taka jest; u mnie na innych różach mszycy nie ma, ale znowu coś innego, co zwija liście na czubkach.
Percy Wiesman muszę opryskać, bo liście obżarte, a to piękne rodki i doskonale się spisują; ale nie opuchlaki, tylko sryliony małych ślimaków w skorupce, zbierałam i ubijałam
zaczynają pokaz



pomiędzy nimi mam 2 borówki, kwitną, więc będą owoce


Miłkowo - sezon 2016-2022 05:50, 12 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Malgosik napisał(a)
Ja mam ogród po stronie południowej domu i kwiatki też się tyłem do mnie odwracają.
Białe zawilce ładnie zakwitły.

Małgosiu, zauważyłam, że kręcą się do słońca i nawet ja mam je na widoku, wiele roślin tak robi, zwłaszcza u dalii, to widoczne.

tu raczyły do właścicielki się zwrócić
ale za to moja sąsiadka, starsza pani, bardzo się cieszy i to jest fajne



klon Oridono Nisiki w takiej szacie teraz
jesienią jest zabójczy
jak on sobie radzi w tej skrzyni, nie podlewany, nie wiem, ale dorodny

Miłkowo - sezon 2016-2022 05:48, 12 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11995
Do góry
Milka napisał(a)

Ludzie są coraz bardziej wygodni i poniekąd leniwi, nie wiedzą chyba sąsiedzi, że natura, to najlepszy lek na wszystko

ta azalia chyba 4 lata nie rosła, mam jej 3 sztuki, metkę wywiało, a taka piękność


potem zaczynają Gibraltar, na razie kolor w pąku




To Cannons Double, rośnie wielka i silna, u mnie po zeszłorocznej suszy ma zaledwie kilka pąków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies