Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

balbin 18:40, 03 maj 2020

Dołączył: 21 kwi 2019
Posty: 11
janumich napisał(a)
Najpierw dobrze zmocze trawnik, następnie wyrywam kupkowke, dosiewam nową trawę. Jednak zanim wzrośnie nowa trawa szybciej wyrasta ta niechciana kupkowka. Mam wrażenie że walczę z wiatrakami i będę musiał się przyzwyczaić lub położyć od nowa trawnik. Może pani Danusia ma jakiś magiczny sposób?


Rzeczywiście walka z wiatrakami, może metoda wypalania miejscowego pomogłaby, choć myślę nad zakupem Fiskarsk do wyrywania chwastów. Co o tym myslicie? https://www.fiskars.pl/produkty/ogrod/pielenie-i-usuwanie-chwastow
Slawek86 21:17, 05 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 1
Proszę o pomoc w identyfikacji tych chwastów. Czym je zwalczać
janumich 22:15, 05 maj 2020

Dołączył: 13 lip 2017
Posty: 22
Slawek86 napisał(a)
Proszę o pomoc w identyfikacji tych chwastów. Czym je zwalczać


Pokaż zdjęcie
drza 12:05, 06 maj 2020

Dołączył: 06 maj 2020
Posty: 1
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Znalazłem ten wątek i widzę dużo konkretnych i cennych informacji jak radzić sobie z chwatami.
Moja sytuacja wygląda następująco. Mam problem z chwastnicą i koniczyną na trawniku od tamtego roku.
W tym roku jestem już po wertykulacji, aeracji, dosianiu nowej trawy(ok 3 tyg temu) i nawożeniu (yara mila). Widzę teraz, że znowu na trawniku wychodzi chwastnica. Czytałem, że chwastnica bardzo lubi azot i gleby gliniaste ( u mnie ciężka gleba gliniasta). Chciałbym jej to ograniczyć, a wiec nie mogę na razie stosować yara mila. Mam pomysł następujący: zmieszać gruboziarnisty piasek z nawozem wapniowo - magnezowym Dolomit. Odkwaszę od razu glebę. trawa będzie miała magnez. Oczywiście nie będę dopuszczał do wysiewu chwastnicy poprzez koszenie i ręczne wyrywanie i sypanie w dziury piasku. Czy pomysł jest dobry? Co jeszcze mogę zrobić? Chwastnica lubi wodę, ale przecież muszę podlewać. Trawnik lubi azot, ale może kupię inny nawóz bez azotu. Jaki polecacie nawóz bez azotu? Mam także preparat puma, którym pryskałem w tamtym sezonie. Pryskałem we Wrześniu wiec trochę późno. Efekt jakiś był, ale ciężko stwierdzić bo to już była prawie jesień. Trawa właściwa nie ucierpiała (barenbrug elite exclusor).
Tak wygląda przykładowy chwast. Na 90% chwastnica. Proszę o weryfikację

Piterpiter87 17:42, 08 maj 2020

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 2
Witam, chciałbym się dowiedzieć jak nazywa się ten chwast...
Piterpiter87 17:46, 08 maj 2020

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 2
Jestem tutaj nowy, w jaki spob mam wysłać zdjęcie? Wybieram plik, pobieram i nie pokazuję że go dałem?
Krolik1910 13:04, 10 maj 2020

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 8
Witam
Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc.
W ostatnim czasie na trawniku pojawiają mi się takie cuda. Czy mogę Państwa prosić o indentyfikację oraz pomoc jak z tym walczyć?
Narazie robię to ręcznie ale jest tego coraz więcej.
Miedzwin 16:48, 11 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 2
Witajcie
Na 3 tygodnie temu wysianym trawniku pojawiło się to w dość dużej ilości, co to za chwaścior? Rwać czy zlikwiduję go przez koszenie trawnika?
adam_bleble 19:10, 11 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 1
Witam
Jestem po wiosennej renowacji trawnika, wertykulacja, dosiewka etc.
Niestety w tym roku mam wysyp tego chwastu!? - jak na zdjęciu. Pokrywa ona już z 50% powierzchni trawnika. Czytając wpisy poprzedników nie jestem w stanie stwierdzić czy to jest chwastnica czy też kostrzewa trzcinowa.
Będę wdzięczny za wsparcie. Czy da się uratować jeszcze w tym sezonie trawnik?
smitek 08:29, 12 maj 2020


Dołączył: 15 kwi 2018
Posty: 7
Witam,

trawnik po kwietniowej wertykulacji, aeracji, nawożeniu, odchwaszczaniu - Chwastox'em trio. I pojawił się chwast: czyżby to chwastnica jednostronna? Oceńcie i może coś doradzicie - dzięki.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies