Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 08:15, 16 kwi 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

od Pawła
z łusek, które zostały po wyjedzonej cebuli. Nawet połówki łusek dały nową roślinę


Niesamowite
Ja też instynktownie łusek które odpadły nie wyrzucam tylko wtykam do ziemi. Ale przyznam że nigdy nie stwierdziłam żeby coś z tego wyrosło. Co nie oznacza że nie wyrosło Tylko mogłam tego nie zauważyć
April podbija las... 08:06, 16 kwi 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Rozkwitła u mnie magnolia Wildcat. Obok rosną Pissardi. Próbowałam cyknąć fotkę tak by porównać kolory ale ciężko było. No i deszcz i niemal ciemno ale może coś tam widać.











Miskantowa pustynia, w przyszłości tarasowy ogród na skarpie 07:53, 16 kwi 2025


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 1519
Do góry
Rozsada maków Mother of Pearl, czarnuszki African Bride i wieczornika.
Dzis chyba trafią do gruntu.




Na skarpie wszystko przezimowalo.




Rojniki przy schodach tez wyglądają dobrze.

Miskantowa pustynia, w przyszłości tarasowy ogród na skarpie 07:47, 16 kwi 2025


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 1519
Do góry
Szafirki startują.



Tak kępka „po slonecznej stronie”



A tu kilka cebulek sadzonych w listopadzie. To są jakiej szafirkowe mutanty,zrobiłam dla porównania zdjęcie z monetą wielkości pięciozlotowki.

Miskantowa pustynia, w przyszłości tarasowy ogród na skarpie 07:44, 16 kwi 2025


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 1519
Do góry
Klony globusum już ładne.
Trzeci, młody, dokupiony po zabiciu przeze mnie jednego egzemplarza, też przezimował dobrze.



Róże obcięłam dość drastycznie ale wygladaja dobrze. Liście mają już spore.



Pnąca róża Peach Melba jest już naprawdę spora. Druga, z gołym korzeniem, posadzona w listopadzie, wyglada tez super.
Ten egzemplarz po lewej był posadzony w lipcu 2023. W tym roku powinno to juz zacnie wyglądać.



Migdałek zabiera się za kwitnienie.

Miskantowa pustynia, w przyszłości tarasowy ogród na skarpie 07:39, 16 kwi 2025


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 1519
Do góry
Poranny obchód

Szalwia (chyba Caradonna) mi się rozsiała.



Anabelki wyglądaja dobrze



Trawa pampasowa zimowala w donicy, wkopana do ziemi w skrzyni, w foliaku.



Rododendron wygląda dobrze.

Wymarzony sielankowy ogród..... 06:48, 16 kwi 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13848
Do góry
Monia81 napisał(a)
Aniu raz jeszcze buziaki za siewki ciemierników, wsadziłam i jak tylko podrosną wrzucę w większe doniczunie, już dostały co niektóre nowych listków tutaj fotka jednej z kuwetek



Porządna robota !
Ja wsadziłam te sieweczki całe kępki i w większe doniczki.

Moje małe, zielone miejsce na ziemi... 23:17, 15 kwi 2025


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 4299
Do góry

Moje małe, zielone miejsce na ziemi... 23:16, 15 kwi 2025


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 4299
Do góry
Teraz kolejna zagadka migdałowiec czy wiśnia piłkowana (Kiku Shidare Zakura?)? Jestem w lekkim sporze z kolegą z pracy Ja obstawiam wiśnię, ze względu na pokrój i wygląd liści, no ale zobaczcie




Moje małe, zielone miejsce na ziemi... 23:10, 15 kwi 2025


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 4299
Do góry
Dziękuję Ewa Też się cieszę, że podlane, magnolia od razu się rozkręciła, bo po deszczu piękne słońce

Wymarzony sielankowy ogród..... 22:46, 15 kwi 2025


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13743
Do góry
Monia81 napisał(a)

Ooo, jaka śliczna sasanka białej nie mam, nialam taką trochę różową ale chyba mi znikła.
Glina i zielsko 22:25, 15 kwi 2025


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 2281
Do góry
LIDKA napisał(a)
A to dla tych co myślą że zielska nie mam.



Dobranoc


Jasne... pewnie podebrałaś od sąsiadów i powtykałaś na szybko, że niby nie masz idealnego porządku. Nie z nami te numery.
Wymarzony sielankowy ogród..... 22:16, 15 kwi 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Aniu raz jeszcze buziaki za siewki ciemierników, wsadziłam i jak tylko podrosną wrzucę w większe doniczunie, już dostały co niektóre nowych listków tutaj fotka jednej z kuwetek

Wymarzony sielankowy ogród..... 22:13, 15 kwi 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 22:13, 15 kwi 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Pomysł z pinów fajny, ale na inną głębokość rabaty. U mnie to tylko 140 cm na nasadzenia, bo reszta cm dla laurowiśni zostaje. W sumie jeden carex mi się w szkółce spodobał miesiąc temu, ale cała partia była podpisana jako wykupiona:



Ta turzyca w Polsce nie zimuje. Pd-zach. Polska - teoretycznie niby zimy łagodne, a nie przetrwała.

W tej planowanej cienistej rabacie najbardziej podobał mi się pomysł przesłonięcia drzewkiem tego słupa energetycznego w oddali.
W cieniu poradzi sobie zimozielona karłowa choina kanadyjska Jeddeloh.
U mnie taką wąską cienistą rabatą jest garażowa. Rosną tam hortensje bukietowe, choiny, cięte w prostopadłościany cisy, ciemierniki, hosty, pierwiosnki, przebiśniegi, krokusy, turzyca pagórkowata (Montana),świdośliwa i kolumnowy grab, Są też żywotnikowe kulki, ale im cień raczej nie służy.
Wymarzony sielankowy ogród..... 22:12, 15 kwi 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Wymarzony sielankowy ogród..... 22:10, 15 kwi 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Wymarzony sielankowy ogród..... 22:08, 15 kwi 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Idą kły host


Orliki coraz bujniejsze, nasiało się ich



Wymarzony sielankowy ogród..... 22:04, 15 kwi 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry


Coś mi się cebulki chyba pomieszały przy sadzeniu, bo mam jakieś niespodzianki


Wymarzony sielankowy ogród..... 22:02, 15 kwi 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Nie wiem czy też tak macie, bo ja mam wrażenie, że gonię swój cień teraz przed świętami to nie wiadomo w co ręce włożyć, ogarniam trochę domu, trochę ogrodu, ale jakoś mi się wydaje, że zamiast ubywać prac to przybywa, nie wiem tylko czy sobie tak dokładam, że nie nadążam, czy jakaś wolniejsza się zrobiłam

Trochę wiosny, bo lato mnie zastanie


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies