Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Moja działka na Dębowym Lesie 08:12, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Aniu podglądałam liliowcowo-liliowy spektakl.
Masz już bardzo dużo odmian.
Hortensja dębolistna cudne kwiatostany wytworzyła.
Warzywnik imponujący. Nie wiem jak dajesz radę to wszystko ogarniać. Łącznie z robieniem przetworów.


Liliowców mam ok 60.dokladnie nie liczyłam. Lilii tez sporo. I tez ich nie liczę.
I mi ta hortensja Debolistna bardzo się podoba
Warzywnik w tym roku ma nowe , lepsze miejsce. I jak widać warzywka lepiej rosną.
Kobiety , dużo mogą. Taki sezon, i przetwory mus zrobić.

Moja działka na Dębowym Lesie 08:07, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Doranma napisał(a)
Mój guzikowiec ma jakieś jaśniejsze listki, niż Twój, ciekawe czego mojemu brakuje, może azotu?

Pewnie tak..
Ale one takich ciemnych listków nie mają.
Ale jak masz jakiś nawóz to mu podsyp. Zawsze to się wzmocni




Moja działka na Dębowym Lesie 08:05, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Twoje lilie i liliowce są przecudne Nie wiem co się dzieje, ale u mnie lilie zanikają. W pierwszym roku są piękne, wysokie, w drugim już dużo mniejsze, a w kolejnym już ich wcale nie ma W czym tkwi sekret?

Trudno mi powiedzieć , co się dzieje z twoimi liliami.
Może szukaj dobrego miejsca dla nich .A może cos je podjada ??
Moje rosną w różnych miejscach. Orientalnych już nie kupuje, bo te u mnie przepadają.
Ale Azjatki i wszelakie drzewiaste , czy OT, mieszańcowe rosną dobrze.



Czubajkowy Ogród 07:56, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Doranma napisał(a)
Pojawiły się okiennice. I komórka jednak na zewnątrz. Tylne drzwi do domku zostały zabite deskami od środka, by zachować więcej miejsca.



A obecnie niewiele się już zmienia, oprócz rozrastających się roślin i w sobotę wyglądało tak



I dalej już tylko z telefonu


Fajnie moc oglądać taka relacje z zmian i domku i wnętrz i działki.
Pięknie to wszystko masz urządzone .
Miłkowo - sezon 2016-2022 07:47, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Milka napisał(a)

Kasiu dzięki
Tego gościa pies łobuz ciągle wyciąga i gryzie
Serducho nie dokończone, przestało lać, to wrócił ogród,'

dla koleżanki takie rzeczy zrobiłam
pastelowy wianek

i poduchy, jeszcze w fiolecie

Irenko piękne rzeczy robisz. Zdolne te twoje łapki
Pieski fajniusie
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 07:23, 17 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Basilikum napisał(a)
no zobaczymy na przyszly rok co pokaze


Odmiana Skorpion, lubię je
Wszystkiego po trochu 07:02, 17 lip 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Ta czerwona to napewno od Ciebie bo ją oznakowałama ta druga to nie wiem W zeszłym roku odsadzałam swoje to może moja .

Będę Ci bardzo wdzięczna jeśli mi odsadzisz tę Yu a ja mogę Ci odsadzić drugą laurkę Otto Lyken już się cieszę na tę pełną pięknotkę



Chcesz taką ??????? Ja za swoją już dziękuję i proszę o jeszcze
Ogrodniczka i jej mały ogródeczek 06:55, 17 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Pola napisał(a)

Cudnie obejrzałam wszystkie foty, każda zachwyca.
Ciekawe, jakbyś jaśniejszy kolor dała na werandzie, na zewnątrz, jak myślisz?
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:25, 17 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)





Te dalie bischop... Zweszylam u ciebie. Jak zaczęłam szukać w necie za głowę się złapałam ile jest odmian w kolorach. Dalia kołnierzykiem też ładna sieje. Się wiosna i ładnie rosną.
A może znasz nazwę tej jeżówki czerwonej też bym kupiła bo ładna. U mojego ogrodnika tylko jeżówki takie zwykłe w różnych kolorach.
Mam dużo Jeżowek od Ewy z Ogród za grosik. W tym roku się pięknie rozrosły. Jak przekwitna muszę rozsadzić.

Czytałam na którymś wątku, że oglądałaś wczorajszy odcinek Maji w ogrodzie z Iza. Podobał ci się co? Drzewa to jest to, męskie cechy ma kobieta nawet budowlankę sama robiła. Kobieta wszystko może. Pare lat wstecz tez różności robilam. Teraz latwiej są narzędzia, materiały na telefon tylko pomysły mieć.

Dzisiaj znalazłam szyszki z wejmutki takie dorodne i sobie przypomniałam twoje wyroby. Kiedyś Miluś bardzo dużo różnymi robótkami się zajmowałam szuflady zapakowane różnymi materiałami i tak leży. Nie chcę mi się nic robić. Chodzę bezmyślna jedynie działam na tej działce.
Zobacz znowu dodatkowa robota grad mi obil liście w oczku trzeba je usunąć wyrwać bo zgniją.

Jak nie urok to...


Ela, ta czerwona jeżówka to Hot Papaya, wysokie rosną. Mam jeszcze inne odmianowe, ale zdjęć nie zrobiłam, szkoda mi było czasu bo robota.
Niebawem kolejne dalie z ciemnymi liśćmi, tym razem czerwony kolor, bo rok temu mnie zachwyciły, te z różowymi kwiatami mniej, ale i tak pies mi wszystkie ich bulwy powyciągał i poniszczył
No ja mam też robótki różne rozgrzebane, jak mnie najdzie robię, a jak nie, czeka...
Tak to jest z pogodą, ciągle coś, u mnie też. Wycinałam liście host, bo też dziurawe i obite, buziaki

mój największy szkodnik i łobuz w ogrodzie, to co on wyprawia...aż czasami płakać się chce, ale nie ubiję
niektóre rabaty po nim, jak po tajfunie, aż nie chce się mi tego naprawiać...


ta na rabatach się wyleguje, jakby nie miała wygód, więc rośliny na płask i nie odbiją

ta na lawendzie się kładzie, połamane doszczętnie
hortensje połamane i co robić..my w pracy lub śpimy, a te rządzą, Misia choć krety i nornice łapie, to jej wybaczam
Miłkowo - sezon 2016-2022 06:00, 17 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Katkak napisał(a)
Miłkowo, tego mi było trzeba. Cuuuuudnie, ach cudnie. A tego goścua co siedzi w donicy w Grandiflorach to bym buchnęła. Wianek świetny. Fajnie, że serducho, a nie teadycyjny okrągły'

Kasiu dzięki
Tego gościa pies łobuz ciągle wyciąga i gryzie
Serducho nie dokończone, przestało lać, to wrócił ogród,'

dla koleżanki takie rzeczy zrobiłam
pastelowy wianek

i poduchy, jeszcze w fiolecie
Czubajkowy Ogród 02:37, 17 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1270
Do góry

Dla Ciebie, kawałek mojego nieba nad Uroczyskiem

Kłopoty - problemy z trawnikiem 01:00, 17 lip 2019

Dołączył: 16 lip 2019
Posty: 3
Do góry
Witam serdecznie.
Jest to mój pierwszy post na tym forum, chociaż jest ono mi bardzo dobrze znane. W 2015 roku przeczytałem cały ten wątek przed założeniem mojego pierwszego trawnika z siewu. Porady i informacje, które tu zamieszczasz Danusiu, oraz inni użytkownicy bardzo mi pomogły w założeniu i późniejszej pielęgnacji trawnika. Generalnie jest coraz lepiej, nie mniej jednak co roku mam ten sam problem. W kwietniu, maju i czerwcu trawnik wygląda wspaniale, trawa jest soczysta i ciemnozielona. Począwszy od lipca trawnik zaczyna wyglądać coraz gorzej, przestaje rosnąć, trawa zaczyna przesychać (choć trawnik jest wilgotny), ogólnie dramat. W końcu nie wytrzymałem i postanowiłem poprosić o radę. Poniżej wstawiam zdjęcia i opiszę jakie były działania

Maj tego roku

Połowa czerwca

Obecnie

Siano to efekt koszenia mokrej trawy (to nie ja



Opiszę co robiłem w tym roku (generalnie robię to samo co roku ewentualnie modyfikując terminy zabiegów lub terminy i dawki nawozów.
1. Jesienią zeszłego roku badanie gleby.
2. W tym roku pierwsza dawka nawozów była jak dla mnie bardzo wcześnie bo 10 marca. Potas, magnez i fosfor według zaleceń nawożenia po badaniu gleby. Nie dzieliłem dawek, wysiałem wszystko w jednej. Co do azotu to stacja rolnicza zalecała 2,2 kg czystego składnika na 100 m2 w tym sezonie - postanowiłem zwiększyć do 3kg. 0,54 kg/100m2 wysiałem 10.03, kolejne 0,54kg dwa tygodnie później.
Kolejne dawki: 0,64 pocz. maja, 0,64 połowa czerwca i ostatnia dawka 0,64 teraz lub na pocz. sierpnia.
3. Maj oprysk na dwuliścienne.
4. Tego roku wertykulację postanowiłem zrobić w czerwcu (niestety nie wyszło) więc zrobię we wrześniu. W tym tygodniu aeracja i oprysk fosforem w płynie (pierwszy raz to zrobię)
5. Podlewanie automatyczne (od zeszłego roku) - dawki ustawione deszczomierzem - około 10 l/m2. Kiedy były susze podlewanie 3 razy w tygodniu, gdy umiarkowanie 2 razy.
6. Koszenie w kwietniu 2/tydzień, maj i pocz. czerwca 3/tydzień (tak rosła). Koszę na najwyższym ustawieniu.

Niestety jak co roku z początkiem czy połową lipca problemy jak wyżej.
Mam podejrzenia co może być przyczyną, być może wszystkie poniższe złożyły się na złą kondycję trawnika...???
1. Zbyt rzadkie nawożenie azotem przy tak częstym koszeniu (lecz częstsze bardzo mocno przekroczyłyby zalecaną dawkę roczną)????????
2. Może powinienem dzielić na pół dawki Mg,K i P. Pierwszą siać na początku sezonu, a drugą w połowie???
3. Wysokie koszenie powoduje słabą "wentylację" trawy, co w połączeniu z obfitym podlewaniem sprzyja rozwojowi chorób grzybowych???
4. Za duże dawki podlewania (trawnik jest stosunkowo miękki - gdzieś wyczytałem, prawdopodobnie w tym wątku, iż w dobrze podlany trawnik można wcisnąć kciuk używając umiarkowanej siły), szczególnie ostatnie trzy tygodnie (wyjeżdżaliśmy na wakacje więc ustawiłem 10 l/m2 2 razy w tygodniu) chociaż problemy zaczęły się już przed naszym wyjazdem w połowie czerwca przed ostatnim nawożeniem. Trawa już tak intensywnie nie rosła jak wcześniej.
Kończąc ten przydługi post proszę o opinię co może powodować taką sytuację. Z góry bardzo dziękuje.
Pozdrawiam i dobranoc










Ogród kwiatowy 00:57, 17 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Ogród kwiatowy 00:54, 17 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Ogród kwiatowy 00:52, 17 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Paradise czyli mój kawałek raju 00:16, 17 lip 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
paradas napisał(a)
Więcej zdjęć
Powojnik kwitnie, szkoda że stoi i się nie wspina.


A mój udechł. W zeszłym roku wsadziłam, zakwitł. Wprawdzie myślałam, że inny kupuję. Ale niech tam. W tm roku zagłada, liście brązowe jeden kwiatek. chyba wyrzucę.
Malwowy ogród 23:47, 16 lip 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
Kota psota Michalina wygłaskana. Mąż zaborczy uważa, że to jego kot. Pańcia,ja że mój
A Michalina korzysta ile wlezie.


Moja codzienność - ogród Oli 23:10, 16 lip 2019
Do góry
leon60

Ale ładne jeżóweczki, na pewno gdzieś pisałaś, ale szybciej jak podpowiesz co to za odmiana
Podmiejski ogródek 23:04, 16 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Jeszcze ostatni rzut oka na kominek w oddali, które wszystkie znakomicie kojarzymy


Swoją drogą.. widzicię tę trawę?! świetnie utrzymana, zieloniutka



Zakończymy romantycznym zatrwianem....




Asiu, jeszcze raz dzięki za gościnę :*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies